Skocz do zawartości

Tornado GR.I "MiG Eater" 1/72 Revell + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Skorzystam z tego zestawu Revella.

 

Malowanie ma być takie:

mig-eater-za447-nichol-petersjpg500x400.jpg~original

Mig-eater-2.jpg

 

Nie mam do niego kalkomanii, więc będę musiał zrobić je we własnym zakresie.

Z dodatków planuję wykorzystać kokpit i wnęki podwozia Airesa.

 

Na razie jeszcze nic nie zlepiłem, ale parę fotek pokażę ;)

 

W ramach wstępu pudło

SH105300.jpg

 

Dwa komplety żywic. Wnęki podwozia i kokpit. Bardzo trudno było mi je ustawić do zdjęcia

SH105301.jpg

 

Oszklenie nie jest zbyt dobrej jakości. To chyba standard w Revellach

SH105313.jpg

 

Dalej zbliżenia.

SH105308.jpg

SH105306.jpg

SH105305.jpg

SH105316.jpg

SH105315.jpg

SH105307.jpg

SH105304.jpg

SH105303.jpg

SH105302.jpg

 

I część uzbrojenia do wykonywanej wersji

SH105312.jpg

SH105311.jpg

SH105310.jpg

SH105309.jpg

 

Model jest bardzo ładny. Robiłem już go kiedyś i wiem, że ze spasowaniem w niektórych miejscach jest troszkę gorzej. Niemniej skleja się go całkiem przyjemnie.

 

Trochę się porobiło. Trzeba jeszcze pomalować tu i tam, ale tylko detale. Na fotelu brakuje też blaszanych pasów - zastanawiam się nad kolorem.

 

SH105354.jpg

SH105355.jpg

SH105356.jpg

SH105361.jpg

SH105359.jpg

SH105358.jpg

SH105357.jpg

SH105356.jpg

 

Taki pomysł wpadł mi do głowy ;o) Zrobiłem ich więcej, ale soczewka bardzo zniekształcała obraz

SH105363.jpg

SH105368.jpg

 

Staram się wpasować kokpit w kadłub. Pasuje ładnie, ale problematyczna jest dla mnie okolica wiatrochronu. Powycinałem jakieś dziury i teraz muszę je czymś zalepić.

SH105424.jpg

SH105425.jpg

Bardzo podoba mi się kolor recepturki

 

Poza tym wkleiłem też wnęki podwozia na CA.

SH105426.jpg

 

Podziałałem też trochę w kwestii podwieszeń. Wybiorę opcję z mniejszymi bombami. Ktoś wie jak się nazywają?

SH105428.jpg

 

I rzut oka na całość.

SH105427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit malowany jest techniką suchego pędzla, gdzieniegdzie poprawione pędzlem retuszerskim. Jeśli chodzi o same zegary, to są to drukowane klisze Airesa, pomalowane od spodu punktowo kolorowymi farbami, a potem po całości białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota i super temat!

Malowanie!

Trafiony, zatopiony - wszystko co lube najbardziej, skala, malowanie, maszyna.

W dodatku super to robisz!

 

OGLADAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze są kalki Hi-Decal 72001 tylko że w rekach ich nie miałem a na znalezionych fotkach widać że mają zły kolor paszczy i oczu rekina. Ale to jest do zrobienia, malowałem rekinie szczeny na śmigłowcach UH-1 i AH-1 w skali 1/72 i wyszło całkiem całkiem. Najważniejsze żeby drobniejsze , oznaczenia były poprawne.

 

http://www.ww-model.pl/index.php?p7471,hi-decal-line-72001-kalkomania-tornado-gr-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj różnią się. Dla przykładu: kupiłem owiewkę Pavli dedykowaną do Tornado Italerki. Nie pasuje do Revella ani na szerokość ani na długość ani na wysokość... Dla tego malowania newralgiczne są wyloty działek. Jeśli okazałoby się, że kalkomania ma otwory w złym miejscu to znaczyłoby, że zmarnowałem 50zł. Poszukam po zagranicznych forach dla jakiego modelu są te kalki, pewnie znajdę takie info.

 

Kalki Hi-Decal mam, ale tam szczęka ma nieciekawe kolory - inne malowanie. Poza tym na moim egzemplarzu jakość druku jest tragiczna.

 

Model obecnie wygląda tak

 

SH106146.jpg

SH106147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.