Skocz do zawartości

1:35 Russian KV-1 model 1942


patrix94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na 99% kupię ten model i będę prowadził tu warsztat (zgodnie z zaleceniami kolegów ), jednak mam kilka pytań na początek.

1. Jaką farbkę wybrać, zależy mi na tamce, do dobrze mi się nimi maluje, najlepiej ze sklepu mojehobby?

2. Co sądzicie o washach Vallejo, bo chciałem również kupić jeden z nich?

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też maluję farbami Tamiya i jestem z nich zadowolony. Tak jak pisze Robert, jeżeli kupić to MIG Production Dark Brown Wash, lub ewentualnie (o ile jest) podobny specyfik AK Interactive. Zawsze też jest opcja zrobienia samemu. Do Tamiya (farby akrylowe) musi być filtr lub wash olejny - tak jak już pisał Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się go jeszcze trochę olejnymi przesmarować. Na skrzynce, błotnikach i na pokrywie silnika za wieżą widać zacieki. Czyżby to był wash? Wygląda jak byś go dał bezpośrednio na farbę bez sido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor wydaje sie troche za jednolity, pasowaloby go nieco pocieniowac...moze pigmenty? ...rdza faktycznie za ostra w porownaniu z czysta i 'grzeczna' reszta. ma to potencjal ale tez wymaga pracy ...zobaczymy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie nam doświadczenia w pigmentach i farbach olejnych ale wiem, że dzięki pigmentom można uzyskać efekt kurzu i mógłby ktoś poradzić jaki w miarę tani ale przyzwoity użyć. Druga sprawa to te olejne, z czym to się je, jak użyć, gdzie kupić i jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabawę z olejami i pigmentami rozpoczynałem od takiego zestawu.

DSC00763.JPG

- white spirit w markecie budowlanym 9 pln

- farba olejna (w tubce)9 pln za szt

- pigmenty w zestawie typu cienie do powiek nie pamiętam dokładnie ale coś około 20 pln zapłaciłem

Farby olejne rozcieńczasz w white spirit i nakładasz na model (trzeba uważać bo ten akurat bardzo szybko paruje). Acha farby olejne nakładaj na lakier błyszczący (ja używam Sidolux)

 

Pigmenty można nakładać na sucho (ja używam obciętego na krótko pędzelka) lub na mokro rozcieńczone w wodzie. Po wyschnięciu pigmenty utrwalam fixerem Miga.

Pozdrawiam i życzę udanych eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyczepie się do koloru gąsienic , spójrz na poniższe zdjęcia (specjalnie wybrałem z okresu zimy ) :

86194264.jpg

81576889.jpg

12952395.jpg

49606408.jpg

Widzisz gdziekolwiek choć by odrobinę rdzy na gąsienicach ?

Ten element jest stale w ruchu ,jest szlifowany ,gładzony i polerowany -rdzewieje tyko w przypadku dłuższego postoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję rację ale zasugerowałem się zdjęciami na pudełku, w takim razie jak powinienem je pomalować? I jeszcze jedna kwestia, gdy zobaczyłem twój post to pomyślałem sobie, że może by zrobić kamuflaż zimowy. Widziałem podobne i wiem, że nie musiałbym czyścić malowania tylko zamalować na biało. Słyszałem o jakiejś metodzie na lakier do włosów, ale nie udało mi się znaleźć wytłumaczenia jak ją wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa. Szybko zrezygnowałem z zimowego kamuflażu, trenowałem na jakimś złomie i stwierdziłem, że tylko mogę popsuć Klimenta. Druga, zastanawiałem się czy nie zrobić już galerii ale postanowiłem, że jeszcze lepiej popytać kolegów. To tak:

gąski przemalowane, nie są zardzewiałe; przykleiłem liny i trochę kosmetycznych zmiany typu obicia.

dsc01601c.jpg

dsc01600fp.jpg

dsc01599uv.jpg

dsc01598a.jpg

dsc01597i.jpg

dsc01596i.jpg

dsc01595l.jpg

dsc01594ds.jpg

dsc01591v.jpg

dsc01590jcos.jpg

dsc01589l.jpg

dsc01588yx.jpg

dsc01587m.jpg

dsc01586h.jpg

dsc01585kd.jpg

dsc01584b.jpg

Mile widziane uwagi, komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.