Skocz do zawartości

sd.kfz 251/3 ausf b Zvezda


Skoren86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Zaczynam relacje sdk`a 251/3 ausf B. Transporter ten byl uzywany jako wóz lacznosci. Model zapowiada sie bardzo ciekawie. Zvezda daje nam 360 dobrej jakosci elementow, gaski z pojedynczych ogniwek oraz mozliwosc wykonania trzech malowań Eastern front 1942 r. , DAK North Africa 1942 r. i 10th pzgranadier division Eastern Front. Dlugosc modelu to 17 cm.

 

Obraz%20007.jpg

 

Podczas budowy bede wzorował sie na Wydawnictwie Militaria 215.

 

100_1011.jpg

 

Jak do tej pory skleilem silnik i "wanne" . Chce sdk`a wykonac z otwartym lukiem silnikowym dlatego kazde zdjecie ukazujace platanine kabli w tym silniku jest mile widziane

 

 

 

100_1023.jpg

 

100_1024.jpg

 

100_1025.jpg

 

100_1026.jpg

 

100_1027.jpg

 

100_1028.jpg

 

Model ten wykonam w malowaniu DAK, North Africa farba Model Master (2095 dunkelgelb).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podczas budowy bede wzorował sie na Wydawnictwie Militaria 215.

Niezbyt dobry wybór...

A czemu ?

Najważniejsze w tego typu wydawnictwach są zdjęcia, bo na nich głównie opieramy budowę modelu, a tym chyba nie ma czego zarzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas budowy bede wzorował sie na Wydawnictwie Militaria 215.

Niezbyt dobry wybór...

 

Fakt za duzo zdjec w tym wydawnictwie nie ma, ale to zawsze dobry poczatek zanim wpadnie mi w rece cos lepszego

 

Jesli chodzi o dioramke to mam w planach cos takiego:

 

Sdk w czasie przegladu przez mechanikow silnika, na sdk`u grupa łacznosci. A wszystko to stanie na malutkiej piaskowej podstawce pewnie w miare uplywu prac dodam pewnie jakis kolejny pojazd aby urozmaicic dioramke

 

Wieczorem dodam kolejne zdjecia z placu boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem dodam kolejne zdjecia z placu boju

 

A więc czekam niecierpliwie... A figurki to z jakiej firmy, czy może dają do tego modelu w zestawie?

 

Zvezda niestety nie daje figurek w zestawie. Firma figurek nie jest jeszcze wybrana. Moze jakies sugestie co do figurek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma figurek nie jest jeszcze wybrana. Moze jakies sugestie co do figurek??

 

Zvezda 3585- German Halftrack Crew

 

Dragon 6193- German Halftrack Crewmen

 

Jak coś jeszcze znajdę to dam.

 

Dzieki za zainteresowanie a teraz nowa porcja zdjec. Przykleilem mocowniki kol i..............

 

100_1042.jpg

 

100_1043.jpg

 

100_1044.jpg

 

100_1046.jpg

 

....i tu mam pytanie (problem) jak widac na zdjeciu mocowniki z lewej strony sa o pare mm przesuniete wzgledem mocownikow po prawej stronie. Czy w sdk`ach to bylo norma czy zvezda cos spartolila??

 

100_1049.jpg

 

A tu z silnikiem ( zlozone na sucho

 

100_1037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sdk`ach to bylo norma czy zvezda cos spartolila??

A jak inaczej miałby być zamontowane wałki skrętne?

No po takim wytłumaczeniu kolega na pewno nie zrozumie na jakiej zasadzie działały drążki skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sdk`ach to bylo norma czy zvezda cos spartolila??

A jak inaczej miałby być zamontowane wałki skrętne?

No po takim wytłumaczeniu kolega na pewno nie zrozumie na jakiej zasadzie działały drążki skrętne.

 

bez wątpienia twój post Seb był równie wyjaśniający .

 

Wszystko jest ok - takie przesunięcie jest prawidłowym ułożeniem konstrukcyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoren86 tak było w większości niemieckich czołgów to taki rodzaj zawieszenia że os idzie przez cały kadłub i jest zamocowana na stałę dopiero po 2 stronie i wyginając się działają jak zawieszenie.

 

ps. jak pisze głupoty niech mnie ktoś poprawi

 

szachcik w tej recenzji chodzi o to że model zawiera parę poważnych błędów za szerokie gąski źle poukładane rzeczy we wnętrzu jeśli komus to nie przeszkadza jak mi to jest ok jednak jesli ktoś chce zbudować wierną replikę to najlepszy nie jest .

 

Jeśli chodzi o sam model skleja się świetnie elementy pasują do siebie i nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również to nie przeszkadza, bo jeżeli zakupujemy model takiej firmy jak Zvezda to wiemy co zastaniemy w pudełku, mi chodzi tylko o sklejalność. Jeżeli chcemy złożyć model "wierną replikę" to logiczne że kupujemy modele np. Trumpetera za 3 razy droższą cenę i przynajmniej wiemy że model będzie się sam składał a po złożeniu będzie wyglądał super , albo pałujemy się i wylewamy litry potu bawiąc się z trochę biedniejszymi firmami jak ta Jeżeli piszesz że model skleja się świetnie i nie masz problemów to kupuję go jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy złożyć model "wierną replikę" to logiczne że kupujemy modele np. Trumpetera za 3 razy droższą cenę

Oj błądzisz, błądzisz...

Absolutnie nie Trumpetera, a Tamiyi. Trumpeter robi wiele baboli i poza kilkoma wyjątkami ma modele średniej klasy. Trumpeter też nie jest 3 razy droższy, a w takiej samej cenie lub nieco wyższej niż Zvezda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ślęczka ale dragon póki co nie robi wersji b a co trumpka to masz racje ma wiele baboli jak choćby kadłub chellengera ale na przykład seria kv jest super polecam każdemu.

 

A tamka no cóż sklejałem ostatnio mardera 3 i powiem jedno uczta po prostu kapitalny model zero ciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale dragon póki co nie robi wersji b

Dlatego napisałem, że model Zvezdy ma jeden atut: to, że jest. Będę się z czasem przymierzał do Ausfuehrung. B ale wybiorę model DML- a Ausf. C a ten Zvezdy posłuży jedynie jako "dawca narządów" - konkretnie przodu, anteny i paru detali. Efekt będzie zdecydowanie lepszy...

A tamka no cóż sklejałem ostatnio mardera 3 i powiem jedno uczta po prostu kapitalny model zero ciśnień.

Jak z każdą nową Tamką... Złóż sobie ich Hetzera to zobaczysz jak modelarstwo może być przyjemne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.