Skocz do zawartości

WV T3 Westfalia Revell 1:25


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W przerwie w odbudowie alfy postanowiłem skleić coś na boku. Padło na VW T3 Westfalia. Jest już jeden na forum, więc postaram się, żeby mój prezentował się nieco inaczej. Bardzo podoba mi się ta wersja:

 

vw-t3-westfalia-joker.jpg

 

Jeszcze ten przykuł moją uwagę

 

Picture007.jpg

 

Ostatecznie jednak, będzie biały. Postanowiłem również nie rozkładać "pop topu," góra będzie złożona. Nie wiem co do tylnej klapy, marzy mi się zabawa z amorkami, które ją przytrzymują. Chciałbym, żeby się otwierała. Poza tym, planuje takie dodatki jak:

 

- przednia "warga"

- halogeny

- lekkie zmiany końcówki wydechu, coś na wzór dwu-rurowej, dyskotekowej nakładki chromowanej ;]

- zasłonki (troszkę damsko to zabrzmiało)

- dołożenie do boczków drzwi takich elementów jak kieszeń (strona kierowcy), korby do szyb, uchwytów do zamykania drzwi, klamek.

 

Postępy prac:

 

WN1-2.jpg

 

WN2-2.jpg

 

gr1-1.jpg

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Też sklejam tego VW Dobrze sprawdziłeś czy części karoserii są proste? U mnie kasta, tylna klapa i boczne drzwi były trochę pogięte i nie pasowały idealnie. Rozumiem że robisz model seryjny bez tuningu?

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi i klapy to przed podkładowaniem przymierzałem je do modelu i, rzeczywiście, nie pasowały idealnie. Z drugiej strony, nie było aż tak wielkiej tragedii, więc troszkę powyginałem w dłoniach i jest dobrze. Co do tuningu, to tyle co napisałem na górze, czyli: wydech, halogeny, i warga. Nie wiem czy zasłonki to tuning:) Mam ochotę zmienić felgi na coś innego, ale nie orientuje się jak to jest z dodatkami do skali 1:25. Chyba będę musiał przejść się do sklepu i na 'żywca" sprawdzić. Jak nie wypali to stuninguje te co mam nawiercając otworki;]

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie mnie nie boli. Może być i na stałe. Problem widzę ze skalą, bo nie widziałem dodatków akurat do 1:25. Z drugiej srony nie chę, żeby 17" do 1:24 wyglądały jak 18" na moim VW. To mnie razi;] Skromne 16 najlepiej. Jak nie, to się dopieści fabryczne.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

 

 

Trochę gratów z wnętrza. Nałożony sido i kalki. Również suchy pędzel. Będę jeszcze bawił się tą nudną, szarą kolorystyką. Zmienię odcień zagłówków i, może, dodam inny ton niższej części foteli

des1-1.jpg

 

Pierwsze podejście do Alcladów

 

ATR2-2.jpg

 

ch2-2.jpg

 

I po "zdemaskowaniu"

 

 

ATR1-2.jpg

ch1-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostało mi się za nieregulaminowe zdjęcia - i dobrze. Tak na szybko wrzucam to co zrobiłem z fotelami i parę dodatków:

 

fot2.jpg

 

gra2.jpg

 

To czarne wsparte o popsa do uszu to ma być głośnik. Zrobiony z jakiegoś starego koła od samolotu i pończochy.

 

glo2.jpg

 

Resztę zdjęć postaram się niedługo przywrócić.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Update

 

Przedstawiam to co do tej poru udało się zrobić z autem. Pracę idą dosyć wolno ponieważ cały czas wpada do głowy jakiś pomysł, żeby coś dorobić:

 

Wszystko na sucho

 

100_1898.jpg

 

100_1905.jpg

 

100_1906.jpg

 

100_1908.jpg

 

100_1916.jpg

 

100_1929.jpg

 

100_1928.jpg

 

100_1927.jpg

 

100_1923.jpg

 

100_1920.jpg

 

100_1918.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny model, dający spore możliwości waloryzacji. Sam zastanawiam się nad popełnieniem podobnego dla kumpla na prezent, gdyż ma idealnie utrzymaną T3, wersję californijską i szuka modelu. Niestety w gotowcu ciężko coś dorwać.

Co do modelu, to powiedz kolego, czy paski na fotelach to kalka, czy wykonanie własnoręczne? Jeśli ta druga opcja, to podaj proszę technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie floku:

 

Mocowany był na parę sposobów (peweni dlatego, jak zauważył mzmichal, jest za gruby)...

1. Najpierw dałem nierozcieńczony wikol, ale wyszło strasznie, więc zerwałem to co się dało i...

2. Rozcieńczyłem wikol 1:1 z wodą (na forum znalazłem o tym wzmiankę)

3. Na koniec, pędzlem, wypaćkałem flok bezbarwnym, żeby już nie latał po kabinie.

 

Flok przecierany przez sitko.

 

Deski:

 

Najpierw wszystko na biało, potem warstwa bezbarwnego (dorwałem jakiś R-Mowski, samochodowy i jestem bardzo z niego zadowolony). Później nałożyłem na to humbrola, mieszankę lekko ciemniejszą od tej pierwotnej bieli. Nakładałem "na tłusto," tak, żeby wszystko przykryć tym ciemniejszym kolorem. Poczekałem, aż zaschnie i bardzo delikatnie przecierałem ręcznikiem papierowym, lekko nasączonym wamodem (popsiki higieniczne spisywały się kiepsko, za dużo wybierały ze szczelin). Tutaj akurat rewelacyjny okazał się ten bezbarwny bo zanim uzyskałem zadowalający mnie efekt to 3 razy ścierałem tą olejną farbę a połysk ciągle był nieruszony.

 

Kalka na siedzenia - tak, jest w zestawie

 

Dzięki za komentarze i opinie. Cieszę się, że na razie nie ma wielkiej tragedii:]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze powoli zaczyna się składać:

 

100_1943.jpg

 

100_1945.jpg

 

i sekcja pasażerska

 

100_1953.jpg

 

100_1952.jpg

 

100_1949.jpg

 

Co do kół, to nie jestem na 100% przekonany do tych "alusów" prezentowanych wyżej. Z jednej strony podobają mi się, z drugiej - są dosyć szerokie, jakby pod maską miało być ze 200KM+. Chyba tyle nie ma. Poza tym, wystają poza błotniki, więc trzeba jeszcze przerabiać spód - mało realistycznie wyjdzie. No nic, nie za wszelką cenę. Na wszelki wypadek robię zestaw z pudełka. Chcę dać metalowe felgi i chromowany kapsel.

100_1954.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że to chyba najfajniejszy model T3 jaki widziałem

Wnętrze strasznie mi się podoba, odcienie szarości wyglądają świetnie a zarazem tak zwyczajnie - bajer po prostu

Po zobaczeniu twoich zdjęć u siebie zrobię biało szare wnętrze ze standardowymi kalkami na fotelach

Bardzo mi się też podobają szafki, wyszły super realistycznie. U siebie też coś z tym pokombinuję.

Podwozie jak dla mnie rewelacja, ciekawie model wygląda na aluskach Ja w swoim obniżyłem zawieszenie aby zamontować standardowe 17" alu z Nissana 300ZX

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że model robi pozytywne wrażenie. Z tym wnętrzem to na początku byłem trochę przestraszony, że zostawiając je na szaro wyjdzie nudno. Jeszcze będzie parę detali, żeby je ożywić, ale to później. Jakbyś robił szafki w odcieniu szarym, tak jak u mnie, upewnij się, że ta druga warstwa jest tylko odrobinę ciemniejsza od podstawowej bieli. Jak zrobisz za ciemną, będzie wyglądało źle i brudno. Wiem, bo 3 razy ścierałem;]

Wielkie dzięki za komentarz.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiało nudą wewnątrz pojazdu Laughing

 

Mam jeszcze 4 pomysły jak to ożywić. Zobaczymy na ile wystarczy mi rozpędu;]

 

Ja na twoim miejscu wybrałbym poprzednie felgi, spróbowałbym je wcisnąć.

 

Stylistycznie mi też bardziej podobają się alusy. Ale wciśnięcie ich oznaczałoby wyrżnięcie przedniego zawieszenia. Jeszcze bije się z myślami co do tego zabiegu. Póki co, chromowanie kapselków w zestawowych kołach wyszło marnie i cztery sztuki odbywają kąpiel w krecie.

 

I jeszcze rozmiar. Te oryginalne z zestawu mają ok. 7mm szerokości co pomnożone przez skalę modelu(25) daje rozsądną, rzeczywistą szerokość 175. Felgi aluminiowe są szerokie na 10mm a to daje rozmiar rzeczywisty -250mm. Wyobrażacie sobie T3 z, niespełna, 70konnym motorkiem na takich walcach?

 

 

Dzięki i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.