Skocz do zawartości

Toyota Prius Fujimi 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wzięło mnie dziś na malowanie Wybór padł na nowy nabytek - toyota prius fujimi. Model jest relatywnie dość prosty, ale bardzo ładnie odlany. Na kaście nie było widocznych szwów. Pogłębiłem linie podziału, położyłem podkład, żółty i czerwony z Vallejo. Na to poszły grafiki. Wybrałem tematy pejzaży afrykańskich.

Na zdjęciach na docelowej feldze, jednak rotor będzie w innym kolorze - białym, z czerwoną kalkomanią "BBS" na kapselku.

 

Tak to się narazie prezentuje:

 

part12.jpg

part13.jpg

part15.jpg

part14.jpg

part1.jpg

part11.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje z ręki ( aero ) + pędzel.

Aero używam aktualnie Iwata Neo 0,2mm ;)

 

Marzy mi się H&S Infinity z dyszą 0,15mm - to dopiero było by pole do popisu

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to mnie zagiąłeś Marek... Dwa miesiące temu kupowałem dyszę do tego aero i w opisie miała 0,2mm, a na opakowaniu od aero mam 0,35mm...

Może to i 0,35mm

Nie mniej jednak dobrze się maluje, co jest najważniejsze ;)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyotka dostała dziś kalkomanie i dwie warstewki bezbarwnego. Kolory nabrały wyrazu, a dach i lotka z tyłu czarnego kolorku ;)

 

part2.jpg

part22.jpg

part23.jpg

part24.jpg

part210.jpg

part29.jpg

part27.jpg

part25.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja niewielkich postępów.

Pomalowałem karoserię kilkoma warstwami bezbarwnego APP. Niestety przykleił mi się na tylnym zderzaku jakiś syfek, więc lakierowania jeszcze nie koniec...

Pomalowałem rotory felg na biało, dodałem kalki BBS na kapselki i pokryłem bezbarwnym APP. Zacząłem też pierwsze prace nad wnętrzem - czarna satyna i matt. Przy okazji malowania wnętrza, pomalowałem tez cienie szyb ( do małych retuszy przez kiepskie spasowanie oszklenia :( ).

 

part39.jpg

part38.jpg

part37.jpg

part36.jpg

part35.jpg

part34.jpg

part33.jpg

part3.jpg

 

Te białe miejsca to odpryski od mocowania się z oszkleniem... ale rzecz jasna będą poprawki :->

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jeszcze nie był polerowany. Tak jak pisałem, będzie jeszcze poprawka tylnego zderzaka i dwóch miejsc na dachu - dlatego polerka będzie dopiero po poprawkach ;)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ten bezbarwny - 2 pyłki tylko? Kurcze, czy Wy macie jakieś specjalne pomieszczenia na takie operacje?:D Samochodzik luksusowy.

 

pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu może Cię zaskoczę - bezbarwny APP był nakładany z puszki (spray ). Malowałem dziś w pełnym słońcu ( ok 30st.C. ), puszkę nagrzałem wcześniej w ciepłej wodzie + słoneczko na jakim stała w czasie schnięcia kolejnych warstw.

 

Lakier nie jest idealnie gładki - miejscami widać leciutkie pofalowanie powierzchni ;)

 

A co do miejsca lakierowania - balkon :P Nie mam narazie możliwości zrobienia sobie miejsca do lakierowania.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niecierpię tego samochodu, to w Twoim wykonaniu wygląda rewelacyjnie i nawet chcialoby się pojeździc.

Właśnie miałem napisać to samo Z przyjemnością zagląda się do Twojego warsztatu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niecierpię tego samochodu, to w Twoim wykonaniu wygląda rewelacyjnie i nawet chcialoby się pojeździc.

To i tak nie jest źle z twoim stosunkiem do tego pojazdu, niektórzy nawet nie chcą nazwać Priusa samochodem... Na cóż, amerykanie uwielbiają te auto, a w takim malowaniu pewnie skusiłby się na niego niejeden europejczyk.

 

Lakier świetny porównując z malowaniem z aero, nie porównując już z tym co wychodzi z przeciętnej puszki :wink4: Potem człowiek nie musi siwieć tracąc część życia na godziny polerki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;)

 

Polerka i tak trwa trochę czasu, ale fakt - im bardziej przyłożysz się do położenia lakieru tym więcej minut wolnego czasu zyskujesz

 

A teraz dalej

Zacząłem polerkę - na początek dach. Pasty tamiya - corse, fine i finish, wcześniej przeszlifowane niebieską i zieloną gąbką 3M.

Resztki pasty, bo zdjątko zrobione zaraz po skończeniu polerki.

part5.jpg

part55.jpg

 

Zacząłem też podwozie. Poszły podstawowe kolory - czerwień, czerń, stal i aluminium Vallejo. Następnie cieniowanie, wash i początki pastwienia się. Dodałem "rainsy" na tylnej płycie aluminiowej + kawałek papierka od papierosów jako osłona termiczna przy wydechu. Wash'a i "brudzeń" to dopiero początek.

part54.jpg

part53.jpg

part52.jpg

part51.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dokończyłem podwozie. Użyłem pigmentów CMK jasna i ciemna ziemia. Tylna belka dostała kilka przetarć aluminium.

Tak to się prezentuje:

part711.jpg

part710.jpg

part78.jpg

part77.jpg

part76.jpg

 

A tak się prezentuje ustawione zawieszenie. Delikatny camber, tak zostanie już ;) Zmieniłem też końcówkę wydechu:

part712.jpg

part7.jpg

part72.jpg

part71.jpg

part74.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbit666 - zdjęcia przekłamują kolory pigmentów. Są to odcienie ziemiste - bez zieleni. Widać mój aparat sobie nie radzi ( może to przez czerwień na podwoziu )

misioptys - szlifuje gąbkami 3M kastę całą kastę, a następnie polerkę zaczynam od płaskich powierzchni. Nie poleruje przy krawędziach pastami corse i fine ( tamiya ), a jedynie finish. Rzecz jasna zero pośpiechu - powoli, bez użycia siły poleruje każdy kawałek karoserii. Przy krawędziach poleruje bardzo wolno, co chwila sprawdzając czy się nie przetarłem. I masz taki efekt jak na fotkach ;)

 

Tymczasem małymi krokami zbliżam się do kończenia modelu.

Dziś dokończyłem wnętrze. Jest proste, nie skupiałem się na nim za bardzo - nie chciałem by odciągało wzrok od grafik na kaście.

 

part8.jpg

part84.jpg

Na zdjęciu poniżej widać realny odcień szarości jaki występuje na części deski i foteli:

part83.jpg

part82.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnia już aktualizacja w tym temacie.

Pomalowałem przednie lampy - wkłady - na czarny matt.Podobnie postąpiłem z tylnymi, dodając pomarańczową żarówkę i czerwony pas. Tylne klosze zostały przyciemnione smoke tamiya - tak samo tylna szyba. Dolne światła przemalowałem na żółto. Lusterka też znalazły się na swoim miejscu. Wkleiłem wycieraczki, antenkę i zespoliłem podwozie i wnętrze z karoserią.

 

part94.jpg

part95.jpg

part96.jpg

part9.jpg

part91.jpg

part92.jpg

part93.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.