Skocz do zawartości

Diorama 1/24 dla dwoch Scanii 'Lady Croft' i 'Little Lara'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od kiedy zacząłem budować swoje ciężarówki to już na początku chciałem zrobić dla nich dioramę (choć nie było to pewne: początki modelarstwa i mało wiedzy ).

Nie miałem tez za bardzo na czym się inspirować bo wszystkie dioramy na tym forum były robione tylko i wyłącznie dla czołgów i innych rzeczy związane z wojną.

Jedyne dioramy dla ciężarówek które widziałem to te dla zdalnie sterowanych z drogami i surowymi budynkami po to żeby na tym jeździć...

 

Wiec jednak trochę podpatrzyłem to i owo żeby jednak mieć jakieś pojęcie związane z budową dioramy i się za niego wziąłem.

 

Zacząłem od podstawy, deska 30 cm x 120 cm.

Za asfalt i drogę pod silosem posłużył mi papier ścierny.

 

DSC03221.jpg

DSC03209.jpg

 

Kupiłem tez sztuczną trawę i krzaki.

 

DSC03229.jpg

DSC03228.jpg

DSC03227.jpg

DSC03210.jpg

DSC03213.jpg

DSC03187.jpg

 

Żeby silos stał w określonym miejscu dodałem małe 'krawężniki' w które wchodzą nogi silosa.

 

DSC03180.jpg

DSC03181.jpg

 

Samego silosa zrobiłem od podstaw i myślę jeszcze z czego zrobić ścianki

 

DSC03214.jpg

DSC03215.jpg

 

Pracuje nad drabinką do niej, dojdzie jeszcze taka jakby klatka bezpieczeństwa wokół drabiny.

 

DSC03223.jpg

 

Budynek jest zrobiony z kartonu, zrobiłem tez specjalny podnoszący się przejazd do naczepy które zaobserwowałem w firmach gdzie mój ojciec rozładowywał swoja naczepę.

 

DSC03169.jpg

DSC03220.jpg

DSC03217.jpg

DSC03211.jpg

 

'Transpaleta' i europaleta tez zrobiona od podstaw, nie wygląda olśniewająco ale cieszy oko i wzbogaca dioramę.

 

DSC03216.jpg

DSC03205.jpg

 

 

Myślę ze to tyle i mam nadzieje ze wam się spodoba chodź nie jest to pole minowe albo przejazd czołgowy

 

Daniel

 

(Naczepy jeszcze nie zostały skończone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dan ;)

Mi się podoba to co tu robisz, to są dopiero początki ale wszystko już nabiera kształtów

Myślę że jak to pomalujesz to będzie malina

Chociaż nie jestem przekonany co do kartonu, szczególnie że to wszystko chyba jest metalowe (te wjazdy) więc będzie trzeba odpowiednio pomalować + struktura której na kartonie chyba się nie uda odwzorować

Ale jestem dobrej myśli znając Ciebie

 

P.S. A! No i chyba większa deska na podstawę by się przydała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama może nie wyglądać realnie bo jeszcze nie jest skończona, albo tak wygląda bo nie wydałem zbyt dużo pieniędzy na materiały.

Dla mnie nie musi to być idealnie odwzorowane miejsce albo realistyczne ze aż oczy bolą.

Widziałem takich dużo, wspaniałych dioram, bardzo je lubię ale nie mam na to cierpliwości i pieniędzy.

Robię go na moim poziomie, na tyle ile mnie stać (w obu znaczeniach) nie po to żeby kogoś obrażać albo poniżać poziom pracy tu na forum.

 

No a diorama mogłaby być większa no ale nie było by miejsca u mnie żeby go postawić.

 

Daje jeszcze kilka zdjec

 

DSC03231.jpg

DSC03232.jpg

DSC03233.jpg

DSC03235.jpg

 

Budynek można jeszcze zawsze zrobić z czegoś innego, specjalnie nie kleiłem żeby mieć jeszcze jakieś wyjście.

 

DSC03236.jpg

DSC03237.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz, a się nie starasz, to jak to ma wyjść. Zdjęcia takiej jakości, aż oczy bolą. Oszczędzasz na materiałach, a nastawiałeś drogich roślinek i trawy. Roślinki możesz zrobić z korzeni chwastów, czy z mchu, tylko je zaimpregnować gliceryną, potem akrylem, ja maczam w sidoluxie. Tylko po co Ci roślinki w miejscu którędy jeżdżą ciężarówki i potrzebują miejsca. Wózek wyszedł całkiem zgrabnie, oszlifować go i pomalować dobrze, do tego obicia gąbką. Teraz wygląda tragicznie. Drogę mogłeś zrobić z kleju do płytek, zaprawy murarskiej. Klej jest dość drogi, ale zaprawa, czy jakiś gips. Czy nawet ziemia z ogródka, spojona akrylem, sidoluxem, wikolem. Silos i budynek wyglądają obiecująco.

silosy521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

szczeble w drabinkach są za szerokie moim zdaniem, prawie takie jak w deskach palety. Dodaj stężenia w podstawie silosa, bo teraz to nie wygląda jak należy. Mam w robocie parę silosów, to Ci zdjęcia mogę podrzucić, tylko daj znać. Z trawy i tych ozdób zrezygnuj, co najwyżej daj gdzieniegdzie jakąś kępkę.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo by mi pomogły zdjęcia, bo w internecie to nijakie one są, bardzo zła jakość.

Jeśli chodzi o szerokość drabiny to 29 cm to nie jest zbyt duże nie? A ile mogłyby mieć?

 

A ta trawa aż tak źle wygląda?

 

DSC03251.jpg

DSC03253.jpg

 

Możliwe ze trochę nie realistycznie tak w jednej linii wszystko idzie, gdybym miał większą podstawę to może i bym inaczej to wszystko rozmieścił i zrobił, nie wiem.

 

pozdrawiam

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy trawa wygląda źle czy dobrze, to akurat drugorzędna sprawa. Jej tam nie powinno być wcale. To przecież wybetonowany plac, a nie ogród królowej angielskiej. Ciężarówki by ją rozjeździły już po godzinie. Czasem w zagłębieniu przy jakimś murze, jakiś chwast może się uchowa, ale taki ogródek jak zrobiłeś, to tu jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Siemka, przejrzałem cały temat ze Scanią T i model powala, doskonałą robota

A co do dioramy to budynek i ściany oraz lej silosu wykonaj z Polistyrenu.

Spokojnie grubość 1mm by do budowy budynku wystarczył i do ścianek silosu,

a lej możesz wykonać np z grubości 0,5mm i zaokrąglić go, będzie realniej wyglądać

 

P.S. podczas budowy "paleciaka" robiłeś jakieś zdjęcia ? fajna sprawa, myślałem nad takim do mojego Ducato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za rady.

 

Mam ostatnio mało czasu i nie wiem kiedy wrócę do dioramy.

Rozmawiałem z Marcinem M. i poradził mi żeby tylko jedną ciężarówkę zostawić na niej bo jest za ciasno i rozumiem go właściwie, po prostu za dużo chciałem zrobić w jednym miejscu.

 

A co do silosa to jeszcze roboty zostało do zrobienia, a karton był tylko po to żeby zobaczyć czy te ścianki/budynek będą dobrze tak a nie inaczej.

Potem miałem już zrobić to bardziej 'profesionalnie'.

 

A paleciak, niestety nie mam fotek jak go robiłem.

Zrobiłem go z takiej gąbki /kartonu, sam nie wiem jak to nazwać

 

DSC03334.jpg

 

Nie jest to na pewno materiał do robienia takich rzeczy wiec z polistyrenu tez mógłbyś to zrobić, może nawet ze skręcającą kierownicą :p

A jeśli mogę się spytać, to do czego będzie ci on służył przy Ducati?

 

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ducati, a Ducato Fiacie Ducato.

Tak myślałem żeby takiego sobie zrobić.

Fajnie by pasował do Ducato i Craftera którego właśnie zamówiłem.

Kolega zajmuje się odlewaniem i robieniem felg więc to miały by być takie 2 dostawczaki do felg i opon.

Kurdę syf Ci w temacie robię, sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało, chętnie bym zobaczył te dostawczaki

Pomyliło mi się z Ducati bo nikt tu raczej nie robił takich kamionetek czy coś, a motocykli jest tu duzo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.