Skocz do zawartości

SBLim-2 Hobby Boss 1:72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Dobiegła końca moja budowa szkolno-bojowej piętnastki polskiej produkcji. Samolot w malowaniu fikcyjnym (co się okazało w trakcie budowy, nad czym ubolewam, bo nie przepadam za s-f w lotnictwie, a tym większa przykrośc, że samo malowanie mi się podoba ), z wykorzystaniem starych kalkomanii z zestawu Kopro, który to, ze zwglęów sentymentalnych, był inspiracją do budowy tego modelu.

 

Link do warsztatu:

viewtopic.php?t=26446

 

A teraz zdjęcia:

050311144850.jpg

050311144907.jpg

050311144926.jpg

050311144944.jpg

050311145001.jpg

050311145015.jpg

050311145031.jpg

050311145053.jpg

050311145126.jpg

050311145354.jpg

050311145440.jpg

050311145514.jpg

 

Przesadnych powodów do samozachwytu nie mam, kilka baboli popełniłem, reanimowałem aerograf w trakcie malowania itd itp, ale obiektywnie trzeba powiedzieć, że zestaw HB, mimo iż dla początkujących, jest naprawdę świetny i przyjemny w budowie i daje bazę do zrobienia naprawdę rzetelnego modelu MiG-15UTi czy SBLim-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był zamysł od samego początku, bo na zdjęciach Limów w kamuflażu często widać duże ubytki w farbie i ratowanie ich "metodami chałupniczymi" przez techników, a druga sprawa, że po tym, jak mi aerograf zaczął szwankować próbowałem nadrabiać czym się da ;)

 

Ja bym sam ocenił ten model na 3 z małym plusem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie te mazy srebrnym zrobiłeś,ubytki powłoki najlepiej zrobić metodą na lakier do włosów.

 

Opisz, bo nie znam. Robiłem, jak umiałem, makro wyciągnęło i ziarno farby i grubość warstwy srebrnego. Gołym okiem takich róznic nie widać.

 

 

ps. A miejsca na obciążenie w modelu jest zdecydowanie za mało. Dwuosobowa kabina zajmuje prawie cały dziób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

 

Wielkim znawcą nie jestem ale modelik fajny (jedynie wytarcia farby do poprawienia).

Mam pytanie do znawców tematu. Ponieważ mam w planach ten modelik i chciałbym go skleić w polskich barwach - czy będą się nadawać numery od MIGa-21 (wysokość , grubość) , a może lepsze będą od Iskry? Jeżeli nie da się nic dopasować powstanie pudełkowy iracki.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wcześniej zauważyli - otarcia nie wyglądają naturalnie.

 

Ja robiąc swojego Limka pomalowałem go w całości na aluminium i zabezpieczyłem sidoluksem. Potem użyłem Maskolu. No i normalne malowanie. A potem zrywanie maskolu. Część odrapań zrobiona też igłą.

 

I tak to wygląda:

 

1.jpg

 

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.