Skocz do zawartości

Farby Tamiya


MacTom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jezeli zly dzial to prosze przeniesc. Mam w sumie smieszne pytanie ale z jakiego tworzywa sa zrobione pojemniczki od farby firmy Tamiya szklane czy moze plastik ?

Pytam dlatego ze chcialem zakupic metalowe kulki do mieszania farby i chyba nie za bardzo by sie sprawdzily jezeli pojemnik byl by ze szkla .

Dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezeli zly dzial to prosze przeniesc. Mam w sumie smieszne pytanie ale z jakiego tworzywa sa zrobione pojemniczki od farby firmy Tamiya szklane czy moze plastik ?

Pytam dlatego ze chcialem zakupic metalowe kulki do mieszania farby i chyba nie za bardzo by sie sprawdzily jezeli pojemnik byl by ze szkla .

Dziekuje i Pozdrawiam

To szklo. Od kilku miesiecy mam w kazdym sloiczku 10 malutkich, 3mm kulek i swietnie sie sprawdzaja. Farba jest na tyle gesta, ze nie uderzaja z duza sila. Podobnie dzialaja kulki w lakierach do paznokci, ktore tez maja szklane opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklane. Do mieszania Tamiyi nie musisz używać kulek,wystarczy otworzyć słoiczek i wymieszać np patyczkiem uciętym z ramki wypraski.Jeśli jednak ci zależy na twoim sposobie mieszania to śmiało możesz użyć kulek,szkło jest grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Pytam dlatego ze chcialem zakupic metalowe kulki do mieszania farby i chyba nie za bardzo by sie sprawdzily jezeli pojemnik byl by ze szkla …
… Od kilku miesiecy mam w kazdym sloiczku 10 malutkich, 3mm kulek i swietnie sie sprawdzaja. …
Potwierdzam. Ja stosuję od trzech do sześciu kulek per słoiczek. Średnica 3mm. Stal nierdzewna A2. Dodatkowo zrobiłem sobie wytrząsarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Wow ciekawa konstrukcja ten wytrzasarki , a jak sie sprawuje daje rade ??
Do pełnego wymieszania potrzeba zazwyczaj między trzydzieści, a czterdzieści pięć sekund. Przenosi wibracje na dłoń trzymającego. Podziwiam mojego syna, że on to wytrzymuje. Ja zazwyczaj rozkładami na dwie, lub nawet trzy „sesje” po paręnaście sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… uzywal spieniacza do mleka zeby wymieszac farbe ? …
Badger Trumpeter
Jest jakas roznica miedzy tymi dwoma modelami oprócz ceny? bo jesli nie to oczywiscie biore tansza wersje i dam sobie spokoj z kulkami .
Sądzę, że nikt nie odpowiedział, bo nikt nie używał obu.

Skoro masz tak unikalną możliwość się wykazać, to nabądź oba, napisz tutaj minirecenzję, a czytelnicy będą mieć dzięki temu więcej wiedzy za mniejsze pieniądze.

Jeśli dołożysz do tego jeszcze porównanie do kulek to będzie pełnia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja dostałem farbki tamiya i humbrol nieruszane od 10-15 lat...

ktoś wrzucił do nich kiedyś nakrętki do śrubek, i jak je otworzyłem, to śrubka była przyrośnięta do szklanej ścianki słoiczka,

oprócz tego farba podzieliła się na dwie warstwy- kolorową pastę na dole, i płyn na górze.

Potem próbowałem używać kuleczek z łożysk od szuflady, ale okazały się za małe.

Doszedłem do wniosku, że tamiye najlepiej przed otwarciem i malowaniem wstrząsnąć, a potem wymieszać wykałaczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wrzucanie czegokolwiek do tamci to nieporozumienie.Pamiętajmy,że spraye są z reguły rozcieńczone i mają inną lepkość.Farby w słoikach mają gęstsze pigmenty toteż jeśli dłużej leżakują na dnie robi się breja.Unieruchomi i łożysko od karuzeli.To można jedynie delikatnie rozmieszać patyczkiem czymś takim .

Swoją drogą osobiście polecam GUNZE AQuEOS .Rewelacja.Nawet po latach nie ma problemu z ich mieszaniem.Pigmencik lepszy od Tamiyowskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem mieszadła zrobionego ze spieniacza do mleka i po tym jak pękł m szklany słoiczek w trakcie mieszania -zrezygnowałem/zbyt cienka ośka i za duże wibracje/, Po zakupie oryginalnego mieszadła problemy ustąpiły. Niecałe 50 zł. wydatku i spokój do końca życia- polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem mieszadła zrobionego ze spieniacza do mleka i po tym jak pękł m szklany słoiczek w trakcie mieszania -zrezygnowałem/zbyt cienka ośka i za duże wibracje/, Po zakupie oryginalnego mieszadła problemy ustąpiły. Niecałe 50 zł. wydatku i spokój do końca życia- polecam.

 

Wiekszosc tych spieniadel ma po prostu za dluga oske -- do naszych zabaw wystarczy ja skrocic by wibracji nie bylo. Swoja droga jakie Ty odchylenia miales ze Ci sie sloiczek stlukl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.