Skocz do zawartości

relaks czyli Honda Jazz 1:24 Tamiya


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzam, że w ramach po-świątecznego/przed-sesyjnego relaksu przyłączę się z drugim projektem (prawie) prosto pudła. A mianowicie z Hondą Jazz od Tamci. Tu jest in-box świeży jak oddech po płynie do płukania ust .

 

Mam nadzieję, że napoczęte blaszki z wycieraczkami nie będą problemem, ale nie ma sensu kupować kolejnej blaszki specjalnie na konkurs.

DSC_0120.JPG

Jak widać użyłem tylko dwóch wycieraczek z tego dość dużego zestawu.

Możliwe, że będą także toczone wentyle, ale zobaczymy.

 

Jeszcze tylko

DSC_0110.JPG

i można zaczynać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił seryjne czy jakiś tuning?
(prawie) prosto pudła

Raczej będzie seryjny.

Czerwona z czarnymi felgami prezentowała by się wyśmienicie

Zastanowię się nad tym, dzięki za pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model, fajnie że będzie seryjny. Model ma kierownice po prawej czy lewej stronie

Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam wszystkich, że musicie tyle czekać na jakieś postępy, ale jak pisałem w innym wątku- sesja.

Narazie mam powycinane i oszlifowane części. Jutro pewnie położę podkład. A zdjęcia zobię przy okazji robienia zdjęć do galerii z innego projektu.

 

Pozrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zaszpachlowania były łącznie 3 elementy. Wiem, że mam marne postępy, ale jakoś to nadrobię. Narazie mam trochę inne priorytety.

dsc_0209.jpg

dsc_0210.jpg

dsc_0211.jpg

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po przerwie. W międzyczasie pomalowałem wszystko, co trzeba podkładem. Zacząłem też kłaść na kastę lakier (czerwony metalik), ale rodzina się buntuje z powodu dość specyficznego zapachu. Dzisiaj skończę kłaść lakier i położe werniks.

dsc_0209.jpg

dsc_0210.jpg

dsc_0211.jpg

dsc_0212.jpg

dsc_0213.jpg

dsc_0214.jpg

dsc_0215.jpg

dsc_0216.jpg

Pzry ostatnim zdjęciu przez pomyłkę ustawiłem maksymalną kompresję, stąd taka marna jakość.

 

Za tydzień poaluję wnętrze. Już mam upatrzoną kolorystykę.

 

Niestety maski do szyb trzeba było samemu wycinać. Na szczęście nie było to trudne. Zastanawiające jest, dlaczego do innych modeli miałem zawsze maski gotowe do pryklejenia, a tu nie.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę odświeżyć wątek.

W weekend wynokałem większośc malowania.

Położyłem też wszystkie warstwy lakieru na kastę. W piątek jak wrócę to ją wyszlifuję.

Niestety nie miałem czasu zrobić zdjęć, ale w sobotę/niedzielę się takowych spodziewajcie.

Może uda mi się wyrobić na czas.

Na koniec pytanie do znawców. Czy czas od niedzieli wieczorem, o piątku wieczorem jest wystarczający na utwardzenie się lakieru Tamiya w sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia:

DSC_0225.JPG

DSC_0226.JPG

DSC_0227.JPG

DSC_0229.JPG

DSC_0230.JPG

DSC_0231.JPG

DSC_0233.JPG

DSC_0234.JPG

DSC_0235.JPG

DSC_0236.JPG

DSC_0237.JPG

DSC_0238.JPG

Lusterka nie są jeszcze przyklejone, dlatego są tak krzywo.

Dzisiaj będzie finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywo polożony lakier na desce rozdzielczej, oraz pytanie: czy malowałeś model bezbarwnym ? Jest straszna skórka pomarańczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowałem bezbarwnym, nawet częściowo wyszlifowałem, ale jako, że skończył mi się clear, a warstwa była cienka szlifowanie jest dobre tylko w niektórych miejscach. W pozostałych może być delikatna skórka pomarańczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.