Skocz do zawartości

Tutmosis III, Ares Mythologic(54mm).


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne kolejny, choć tutaj dość nietypowy warsztat. Jak w tytule wykonam figurkę firmy Ares Mythologic w skali 54mm, która to przedstawia władce starożytnego egiptu, faraona Totmesa III(z gr. Tutmosis III). Figurka jest zrobiona z białego metalu.

 

In box;

f4156aa33170affc.jpg

196eaa0946bd98b5.jpg

5222d62de717b746.jpg

1995d2826cfa7377.jpg

1a4e07a3a160b8c7med.jpg

84823c3ffdd0966amed.jpg

51dc61f781c4cfbd.jpg

7b986a0d74ee8a70med.jpg

4a235ff110ddb4f4med.jpg

I podstawka ma jakiej umieszcze figurke;

bc8b42021ee7e41f.jpg

 

Prace zaczne jak skończe wcześniejszy warsztat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam, dzisiaj zacząłem prace nad tą figurką. Pierwsze zeszlifowałem i usunąłem różne nadlewki i takiego typu niedociągłości, na szczęście nie było ich zawiele co jest napewno plusem tego zestawu;

5835ec066a23b87cmed.jpg

Następnie zacząłem sklejać poszczególne części figurki i na tym etapie bardzo pomocna okazała się szpachlówka. Zapodziała mi się część nakrycia(jakże skromnego) faraona więc zacząłem się bawić z jej dorobieniem, oto fotka;

ed6330ed279befcd.jpg

Jak zkończe to następnie dam podkład.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie razi to błędy ortograficzne:

zaczołem
ZACZĄŁEM! :P Jakiś firefox może by się przydał... albo chociaż sprawdzenie w wordzie...

 

Reszta ładnie. Czym sie skleja figurki z białego metalu? Zwykłe CA styka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za błędy przepraszam . Tak zgadza się wystarczy CA. Natomiast co do szpachlówki, ja używam szpachlówki Wamodu, oraz akrylowej z firmy Swiat Modeli, do tej figurki używam tej ostatniej, a podkład będzie z vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne etapy malowania, pierwsze podkład;

3461431a31068eb9.jpg

Następnie pierwsze warstwy; na skóre dałem Medium Fleshtone vallejo, na górną część biżuterii naniosłem czarną farbkę, przed nałożeniem złotej;

f68f5147d29827f8.jpg

Kolejno namalowałem wstępnie oczy, naniosłem złotą farbkę na biżuterie, oraz wykonałem dolną część garderoby, na dzięń dzisiejszy całość prezentuję się tak;

e3ce9465d9085cb0.jpg

0b65c08eeff19798.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie figurki jest spoko , poza oczyma (czyt. gałami ) koniecznie musisz je poprawić , najlepiej użyj do tego celu naostrzonej wykałaczki .

Pozdrawiam i czekam na dalsze prace:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha Ale się uśmiałem Te oczy są zdecydowanie do poprawki

 

Reszta figurki, ogólnie ciało i biżuteria bardzo mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która to Twoja figurka?

 

To jest już druga w tej skali a pierwsza z białego metalu . Dzisiaj malowałem jeszcze biżuterie i troche przycieniowałem ją, co do błyskotek jeszcze będę nad nimi pracował;

a7adf6af6e71b196.jpg

ff261dc888f1d6fc.jpg

6cd21c6d2c93b6f7.jpg

4901c4631841f038.jpg

 

A oto prace nad podstawką, w zamyśle ma wyglądać jak stary obrobiony kamień( czy jakoś tak . W końcowym etapie namaluję jeszcze hieroglify;

f815baec59b37df6med.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiem sie na temat figurki bo sam nie umiem ich malować..

ale kamień może zrób cały bardziej gładki.. (zlikwiduj te "koła") a jednocześnie cała powierzchnia żeby była bardziej porowata (jak ciosana dłutami) i bez hieroglifów

może zapleć na nim jakieś liny (taki blok do hobbystycznego ciągania przez niewolników), u stóp figurynki rzuć jakieś narzędzia.. może zwój papirusa (taki detalik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.