Skocz do zawartości

M2A2 Bradley, Dragon 1:72


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie.

Tym razem na stół wziąłem Bradleya Dragona. Jest to model przerywnikowy przed poważniejszym warsztatem. To nie znaczy, że będzie wykonany w 2 dni . Rozdrobnienie elementów jest spore i żeby złożyć wieżę to sporo czasu idzie. I tak nie jest jeszcze skończona bo pójdzie na nią jeszcze sporo wyposażenia. Jest to starszy model Dragona co widać w spasowaniu. Sporo szczelin, które trzeba będzie łatać. Kilka drobiazgów trzeba jeszcze ociosać i poszlifować. W fotografowaniu modeli nastąpiła pewna zmiana, ponieważ nabyłem nowy aparat i teraz będę mógł makro z 5 cm trzaskać. Staram się robić dobre fotki ale dopiero uczę się obsługi. Dobra teraz foty.

th_DSC00006.jpg th_DSC00007.jpg th_DSC00008.jpg

th_DSC00009.jpg th_DSC00010.jpg th_DSC00011.jpg

th_DSC00012.jpg

P.S. Teraz to dopiero będzie widać wszelkie babole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To rób bracie model bo zdjęcia są OK. Też się do bradley-a przymierzam choć w pdległej przyszłości. Będzie to dla mnie o tyle ciekawe, że nie wiem którego zestawu użyć: dragon-a czy revell-a. Czy w dragonie można zrobić otwarty właz kierowcy? Wieża jest pozamykana?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

TankRed1070 właz kierowcy jak i desantu z tyłu można zrobić otwarte. Na wieży to tylko ten większy (po lewej, patrząc od przodu). Prawy jest odlany razem z wieżą.

Pokleiłem trochę drobiazgów. Zmontowałem wyrzutnie rakiet i wkleiłem fototrawione stelaże pod ERĘ.

Dodałem też nieco elementów na kadłub, fajnie wygląda model bo ma dużo szczegółów. Czasem instrukcja jest poplątana przez taką szczegółowość. Mam tylko nadzieję, że nie pominę czegoś . Do zdjęć model poskładany na sucho.

th_DSC00014.jpg th_DSC00015.jpg th_DSC00016.jpg

th_DSC00017.jpg th_DSC00018.jpg th_DSC00019.jpg

th_DSC00020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł,

kurcze, jakoś szybko idzie klejenie tego ustrojstwa. Można powiedzieć, że już wszystko gotowe do malowania. I mam teraz zagwozdkę. Kupiłem sobie farbę akrylową Model Mastera i wewnątrz kadłuba przeprowadziłem test. Dolną połowę malowałem farbą rozcieńczoną wodą i odrobinką retardera. Po położeniu 2 warstw nadal prześwitywał podkład. Górną połowę machnąłem farbą z retarderem ale bez wody. Wydaje mi się, że lepiej się tak maluje bo lepiej kryje. Czytałem na forum o akrylach i wychodzi na to, że się je rozcieńcza raczej. Jest to konieczne? Maluję pędzlem.

Teraz zdjecia:

th_DSC00021.jpg th_DSC00022.jpg th_DSC00023.jpg

th_DSC00024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas odkopać temat i zabrać się za model.

Ponieważ był już posklejany i gotowy do malowania to machnąłem go podkładem ModelMaster. Wziąłem do tego jakąś szarą farbkę, żeby był grunt pod akryl. Gdy wyschło pomalowałem akrylówką tej samej firmy i ... jestem w szoku. Farba z pędzla równiutko się położyła. Owszem kiedyś zdarzyło mi się malować Pactrami, gdy zaczynałem poważne modelarstwo i dużo wybaczają akryle. Chyba wrócę do nich. Nie malowałem nimi bo nie wiedziałem o stosowaniu podkładu i retardera wtedy . na zdjęciach z bliska widać jak farba siadła. To jest mix zdjęć z samym podkładem i pierwszą warstwą koloru. Inne zdjęcia to już z 2 warstwami i tyle wystarczyło.

th_DSC00148.jpg th_DSC00149.jpg th_DSC00150.jpg

th_DSC00151.jpg th_DSC00152.jpg th_DSC00153.jpg

th_DSC00154.jpg th_DSC00155.jpg

Z pewna nieufnością malowałem akrylami ale to chyba wynikało z braku doświadczenia z tymi farbami i brakami wiedzy w posługiwaniu się. Jest kilka miejsc, gdzie mi się niewielkie zacieki porobiły ale już wiem o co kaman .

Obecnie jestem na etapie malowania wszelkich detali na modelu i wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak kiedyś malowałem akrylami to nie robiłem podkładu więc paskudnie się malowało. Po drugie primo rozcieńczyłem delikatnie farbę wodą i dodałem trochę retardera, co poprawiło krycie i brak smug. Zawsze mnie one denerwowały, a teraz nie ma. Do tej pory podchodziłem z rezerwą do akryli bo właśnie ta kiepska przyczepność i smużenie mnie odstraszały. No i to zasychanie zaraz po nałożeniu trochę wkurzało bo nie można było rozprowadzić farby równo ale przez to, że "poznałem" retardera i ten problem zniknął. Muszę jeszcze poćwiczyć bo nie wszystko jeszcze wychodzi, ale ogólnie jestem zadowolony z efektu. Malowałem do tej pory olejami a akryle to ewentualnie na jakieś drobne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podkład to jakiś szary Model Mastera.

 

Dzisiaj zwaszowałem model. Kurcze, foty nie oddają w pełni efektu ale mi się bardzo podoba.

Przedniej płyty zbytnio nie brudziłem bo zasłoni to dodatkowy pancerz. Wieża już jest posklejana do końca. Anteny zrobiłem z rozciągniętej nad świeczką ramki. Wash jest czarny i może się wydawać silny, ale przyjdzie jeszcze kurzenie które rozjaśni szczeliny. W rzeczywistości ładnie kontrastowo wygląda. Obić żadnych nie przewiduję, zostawiam jak jest.

th_DSC00173.jpg th_DSC00174.jpg th_DSC00175.jpg

th_DSC00176.jpg th_DSC00177.jpg th_DSC00178.jpg

th_DSC00179.jpg th_DSC00180.jpg th_DSC00181.jpg

th_DSC00182.jpg th_DSC00183.jpg th_DSC00184.jpg

th_DSC00185.jpg th_DSC00187.jpg

Teraz czas się zając kołami i gąskami. Właśnie schną pomalowane. Potem sie nałoży kapcie i zakurzy lekko zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert myślisz ze jak położę po farby gunze ( Gunze są to typowe farby po aero ) podkład to się zwiększy krycie ??

Jak nie dasz podkładu to ci farba nie złapie i spłynie. Może też skupić się w większe krople i też kiszka. Popytaj ludzi co malują aerkiem i farbami gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja

Polepiłem podwozie i gąski. Wysmarowałem wszystko w pigmentach i poskładałem do kupy. Zostało już tylko przykurzyć boczny pancerz i gotowe. Nie mogłem się powstrzymać i dałem wieżę na pojazd. Miodzio wygląda model i polecam go każdemu bo naprawdę świetnie się skleja a i wygląd groźny

th_DSC00193.jpg th_DSC00194.jpg th_DSC00195.jpg

th_DSC00198.jpg th_DSC00199.jpg th_DSC00200.jpg

th_DSC00202.jpg th_DSC00204.jpg th_DSC00206.jpg

th_DSC00207.jpg

Patrol w Bagdadzie

th_DSC00205.jpg th_DSC00208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.