Skocz do zawartości

[IDF-inbox] Merkava Mk IV, ACADEMY 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

model robi pozytywne wrażenie, słabymi punktami są łańcuchy do kul wytrawione na blaszce i... właściwie to nie wiem co jeszcze, dla mnie jest świetnie. ale co do zgodności to niech się wypowie Brathass albo Kuba lub jeszcze ktoś siedzący w temacie...

a i jeszcze mogli by sobie darować te dziury w wannie kadłuba pozostałe po możliwości montażu silnika

 

do rzeczy:

 

 

Merkava_inbox035.jpg

Merkava_inbox001.jpg

Merkava_inbox002.jpg

Merkava_inbox003.jpg

Merkava_inbox004.jpg

Merkava_inbox007.jpg

Merkava_inbox008.jpg

Merkava_inbox009.jpg

Merkava_inbox010.jpg

Merkava_inbox011.jpg

Merkava_inbox012.jpg

Merkava_inbox013.jpg

Merkava_inbox014.jpg

Merkava_inbox015.jpg

Merkava_inbox016.jpg

Merkava_inbox017.jpg

Merkava_inbox018.jpg

Merkava_inbox020.jpg

Merkava_inbox021.jpg

Merkava_inbox022.jpg

Merkava_inbox023.jpg

Merkava_inbox024.jpg

Merkava_inbox025.jpg

Merkava_inbox026.jpg

Merkava_inbox030.jpg

Merkava_inbox031.jpg

Merkava_inbox032.jpg

Merkava_inbox033-1.jpg

Merkava_inbox033.jpg

Merkava_inbox034.jpg

 

coś mi tylko te fotki jakoś marnie wyszły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten sznurek robiący za line Laughing

nie koniecznie, wygląda na dobry nie mechacący się..., ale przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że sobie z tym poradzisz, bo do tej pory próby forumowiczów z odtworzeniem tej faktury wypadają słabiutko.

Pracuję nad tym, na razie szukam idealnego materiału, dobry byłby korund o ziarnach 80-100 mikronów ale są problemy z dostaniem tego w małych ilościach (sprzedają to na tony..., trzeba by może mieć jakiś znajomy warsztat z piaskowaniem...), na Armoramie widziałem że gość robił to jakąś cudowną farbą antypoślizgową do glazury, ale na razie nie widziałem tego w Polsce, poeksperymentuję jeszcze z czymś innym co wyda się obiecujące...

jak się nie uda znaleźć czego co by przyzwoicie wyglądało to se daruję tą fakturę, ale na razie mam kilka pomysłów, będę informował i pokazywał co mi się udaje działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na razie nie widziałem tego w Polsce

chyba słabo szukałem..., dziś w necie wyszperałem kto sprzedaje w Polsce farby tej firmy, dostępne są w spreju:

 

farba.jpg

 

napisali na stronce że można nabyć w Catoramie, będę musiał tego poszukać...

bo w relacji z Armoramy widać że da się osiągnąć świetne efekty przy małym wysiłku:

 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=133971&page=1

 

zobaczymy ile to będzie kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyłem wycieczkę po sklepach..., zmarzłem, zmokłem ale w końcu w Castoramie znalazłem te farby antypoślizgowe, wszystkie 3 kolory (czarny, żółty i bezbarwny), po 56zł za spray 500ml, trochę dużo..., ale na podstawie próbek tej farby na wieczku stwierdziłem że idealnie się nadaje na Merkavy, odpowiednio drobne ziarenka, trochę różnorodne, ogólnie świetnie, zaryzykuję kupno tego preparatu, starczy na kilkanaście Merkav , kupię chyba ten bezbarwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgodności z oryginałem, to model Legenda jest odpowiedniejszy, model Academy jerst o 0,5 cm za długi, łańcuszki przy tej skali to hmm, nieporozumienie, a i kolo napinające skopane, no i za dużo gniazd mocujących do anten( widac, że inspirację do modelu czerpali z prototypu)

Ale po za tym model wart polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.