Skocz do zawartości

Humvee M-998 Cargo - Academy - 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ot takiego pudełkowca sobie wymęczyłem. jestem zadowolony z malowania, zwłaszcza cieniowania paki i z położonych kalek. Nawet specjalnie się nie świecą. Ponadto udało mi się po odrobinie piłowania zamontować zarówno ławki jak i pakę. Wg producenta jedno wyklucza drugie. Bambetle na dachu i pace pochodzą głównie z zestawu Tamiya z ekwipunkiem. Mam nadzieję, że i Wam się spodoba.

 

Dość gadania pora na fotki:

 

cargo6.jpg

cargo1.jpg

cargo2.jpg

cargo3.jpg

cargo4.jpg

cargo5.jpg

 

Można się znęcać.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paka raczej czysta nie jest. jest wypłowiała i zakurzona. Pierwotnym kolorem był Olve Drab.

Okna to po prostu maska zrobiona z taśmy maskującej, naklejona przed ogólnym "kurzeniem" modelu. ;o)

Jeszcze co do brudu, to jest to kwestia indywidualna. Ja wolę jak widać model spod brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paka raczej czysta nie jest. jest wypłowiała i zakurzona. Pierwotnym kolorem był Olve Drab.

Okna to po prostu maska zrobiona z taśmy maskującej, naklejona przed ogólnym "kurzeniem" modelu. ;o)

Jeszcze co do brudu, to jest to kwestia indywidualna. Ja wolę jak widać model spod brudu.

 

tak ale chodzi mi o samo kurzenie, czym brudziłeś te szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba

Brakuje mi tylko jakiś obić, odprysków farby itp.

No i mam jedno pytanie: jak zrobiłeś tą butelkę z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - piękny model. Pokazywałeś mi jego zdjęcia warsztatowe - wiedziałem, że będzie dobrze - ale efekt końcowy przebił moje oczekiwania. Gratulacje

 

...jak zrobiłeś tą butelkę z wodą?

pozwolę sobie odpowiedzieć za autora - takie butelki są w zestawie M997 Maxi-Ambulance Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie butelki są w zestawie M997 Maxi-Ambulance Academy

Prawda to.

 

 

tyle betów tam leży, jakieś obicia by się przydały

 

Brakuje mi tylko jakiś obić, odprysków farby itp

 

ech... czy wszyscy muszą robić pojazdy po przejściach? Ja wolę takie które mają farbę na swoim miejscu. Każdy pojazd był kiedyś nowy, a zakurzenie pojawia się po pierwszej jeździe.

 

Mimo to dziękuję wszystkim za komentarze i dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wykonany Humvee Napewno bardzo fajnie wyglądałby na dioramce. Tak na marginesie zastanawia mnie jedna rzecz jak długo w rzeczywistości taki tłumnik sobie tak dumnie dynda z boku pojazdu. W terenie jakoś zbytnio takiego rozwiązania nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo w rzeczywistości taki tłumnik sobie tak dumnie dynda z boku pojazdu.

 

Wersja pudełkowa nie przewiduje mocowania, ale t wrzeczywistości są one dodatkowo mocowane do bocznej burty.

Tutaj powinieneś dojrzeć mocowanie.

humvee2.jpg

Niestety mam tendencję do zapominania o tym, zwłaszcza, że to drugi hummer z takim kominem.

Ale brawo za spostrzegawczość, obiecuję poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam do kolegi skąd masz ta butelke na wode gdzie moge dostać takie zestawy

Nie można było poczytać tematu? A nie tylko zdjęcia

 

pozwolę sobie odpowiedzieć za autora - takie butelki są w zestawie M997 Maxi-Ambulance Academy.

 

P.S.Model bardzo ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd masz ta butelke na wode

Jak już koledzy pisali są w zestawie M-997 Ambulans.

Poza tym gdzieś widziałem jak się takie robi z ramek przezroczystych, ale nie pamiętam gdzie. Może inni dopomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.