Skocz do zawartości

[HUMVEE] M997 Maxi-Ambulance


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W ramach naszego projektu grupowego przedstawiam swój pierwszy warsztat.Proszę o dużą wyrozumiałość dla mnie,ponieważ HUMVEE jest moim siódmym modelem.Model jest firmy Academy,malowany pędzlem, farbami Pactra.

b47c712b9ffa5d1fm.jpg

żródło internet

A oto efekty mojej pracy.

df026365f1d61a7bm.jpg

b6c67b1dc6596738m.jpg

0ed829d6e1bb9ccfm.jpg

29a93c728226e22bm.jpg

3a803d1467ef56efm.jpg

5e74967699590ecbm.jpg

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:super: Ale się Humviki rozpanoszyły

Warsztat Petera 1410 jako szósty pojawił się w projekcie. Na pewno będzie więcej.

 

Piotrek - na razie bardzo ok, ale kilka drobnych uwag:

- jeżeli się jeszcze da, podklej pod grill w masce siateczkę (powinieneś ją mieć w zestawie),

- pomaluj na zielono boki wnętrza komory silnika, przez wspomniany grill widać goły plastik na drugim zdjęciu,

- rura wydechowa raczej nie powinna być aż tak rdzawa, spróbuj ją poprzecierać trochę na srebrno

- zbiornik paliwa powinien mieć inny kolor (zobacz niżej), spróbuj go "rozbujać", odkleić i przemalować.

th_07-4.jpg

Na tym zdjęciu widać też kawałek tłumika, zobacz, że jest właściwie srebrny z lekkimi tylko plamkami rdzy. Powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzucę uwagę techniczną co do malowania pędzlem.

Wydaje mi się, że kładziesz dość grube warstwy farby, spróbuj położyć cieńsze a 2 i troszkę rzadszą farbą.

I druga rzecz, malując pędzlem, jeśli nie malujesz całości od razu, kończyć malowanie na liniach podziału, belkach itp. Później będzie łatwiej niwelować różnice w pokryciu farbą. ;)

 

Natomiast co do modelu, napisz coś więcej. Pootwierasz go czy będzie zamknięta bryła?

Jeśli pootwierany, możemy Ci podesłać kilka zdjęć.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje Wam za wszystkie cenne uwagi.Jest to mój pierwszy humvee,wybrałem chyba trudny model jak na debiut,ale bardzo podobała mi się ta bryła nadwozia. Zamierzam swoją sanitarkę zrobić z otwartym wnętrzem.Academy zrobiło super wnętrze,szkoda by było je zamykać,postaram się jeszcze coś dodać.Otwierając pudełko NIESTETY Nie znalazłem SŁYNNEJ BUTELECZKI szkoda.KUBISZ mam siateczkę i podkleję pod maskę no i domaluję komorę silnika.Rura wydechowa jest pomalowana na brązowo ( Tamiya XF -68 NATO BROWN) może na fotce wyszło tak bardzo rdzawo.Pytanko jaki powinien być kolor rury wydechowej?QDŁATY masz rację malując pędzlem kładę za grube warstwy farby,mój błąd i przy następnym humvee zastosuję na bank podkład.Pytanko czym rozcieńczyć farby Pactry? Kranówką,wódką co doradzacie.ZDERZAK

Gdy tylko znajdę chwilkę czasu ostro ruszę z moim projektem

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie masz butelek. pech.

Natomiast kolor wydechu... Rura jest jakaś stalowa/aluminiowa, w każdym razie na model kolor srebrny. Natomiast To dopiero później rdzewieje. Więc jeśli całą rurę zrobisz rdzawą, to wychodzi na to, że to strasznie przetyrany pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Prace nad moim pierwszym humvee trwają,nadwozie fajnie było spasowane.Dziś rano spróbowałem przypasować drzwi i tu załamka,Wielka szczelina i drzwi będą wyglądały jak otwarte.A tak super sklejało się się ten model.Postaram się pokombinować z kartami telefonicznymi,żeby tak nie straszyły te drzwi.

 

Pozdrawiam Piotrek

Fotki wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Natłok zajęć spowodował,że zaniedbałem mój warsztat.Mój pierwszy model humvee jest już prawie ukończony,postaram się wrzucić fotki.Przy drugim humvee postaram się o dokładniejszy i regularny warsztat.

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ale co on taki czysty?

-Przydałoby się troszkę kurzu chociaż. Zamaskuje to między innymi widoczne malowanie pędzlem,

-antenę dorób,

-Lusterka doklej,

-przednia część ramy podwozia Ci odpada,

-światła mają wytrzeszcz,

-domaluj prawą wycieraczkę,

-prawe przednie pomarańczowe światło też domaluj,

-odblaski na bokach do poprawy. na pomarańczowo nie malujesz całej części tylko wewnątrz "szybkę", tak jak jest to w modelu Tysiuńka:

IEDwarsztat054.jpg

Poza tym jest dobrze.

Model skleiłeś dość szybko. Jednak warto troszkę zwolnić i jeszcze go dopracować. Sklejony ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z uwagami Qdłatego (no bo nie sposób się nie zgodzić). Weź cieniutki pędzelek retuszerski i popraw takie rzeczy jak np. boczne światła czy wycieraczka, w kilku miejscach przydałoby się też poprawić przejścia między kolorami (za bardzo szarpane). Dobrze by było, jakbyś rozcieńczoną farbą podmalował niektóre brązowe plamy kamuflażu (przebija zielony, widać to np. na trzecim od dołu zdjęciu, nad tylnym światłem). Popraw te rzeczy i będzie całkiem przyjemny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Poprawiłem co się dało poprawić,model uważam za ukończony.Wiem,że nie jest perfekcyjny jak modele kolegów z wątku humvee.Mój dorobek modelarski jest bardzo mały,ale myślę,że to forum jest dobrym miejscem żeby dużo się nauczyć.Budowanie tego humvee sprawiło mi wiele radości i zamierzam budować narazie same humviki,mam tyle pomysłów

7fcae558d3e993f5m.jpg

42d6b4039f2b0b3fm.jpg

b00d49ed9f8dfd09m.jpg

03a8a4a71b366b60m.jpg

200bc21cc5ebf0a8m.jpg

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.