Skocz do zawartości

MBT Type 90 - Tamiya - 1:35


karol 111

Rekomendowane odpowiedzi

japonia.jpg

 

oi minna *

 

zgłaszam się do konkursu z modelem, który już trochę został zapominany,

sam się zdziwiłem kiedy go u siebie znalazłem,

jakoś nie miałem do niego natchnienia, ale konkurs to całkiem inna motywacja

no i termin zakończenia pozwala mi z optymizmem patrzeć na kwestię zdąrzenia na czas,

 

Wyprodukowany przez zakłady Mitsubishi od 1990 roku został przyjęty jako czołg podstawowy Japońskich Sił Samoobrony.

 

t90001.jpg

 

umówmy się, że to będzie in-box

 

t90002.jpg

t90003.jpg

t90004.jpg

t90005.jpg

t90006.jpg

t90007.jpg

t90008.jpg

t90009.jpg

t90010.jpg

t90011.jpg

 

zapraszam do oglądania i komentowania relacji z budowy modelu tego czołgu z kraju samurajów i drzewek bonsai ...

 

t90012.jpg

 

* - znaczy po japońsku "hej wszystkim",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkijak grrrr, mnie też to chodzi po głowie, ale miałem z tym wyskoczyć kiedy będę się czuł na siłach,

letnie malowanie też mi się podoba i mają takie fajne oznaczenia, że szkoda by to było zakropkować i przykryć szmatami,

ale zimowe to ... hmm ... wiadomo, zimowe

no nic, jak będzie zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piękny model się szykuje. Sam taki robiłem na I ZKM (link). Widzę też, że masz inny zestaw kalkomanii, niż ja miałem (ciekawe). bardzo przyjemny był w sklejaniu- wszystko do siebie pasowało . Myślę o zrobieniu go kiedyś jeszcze raz, ale w wersji zimowej z trałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc gapa jestem, że nie znalazłem wcześniej tej relacji

dzięki za link, przyda mi się,

 

Tamiya wypuściła w sumie trzy różne zestawy tego modelu i pewnie w każdym są różne kalki,

t90001-1.jpg t90019.jpgt90020.jpg

 

mnie też chodzi po głowie to zimowe malowanie ...

kombinuję jak je zrobić, żeby nie polec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To nie rób zimowego

tak byłoby najprościej

 

póki co jadę dalej,

tak jak koledzy pisali wcześniej, model skleja się bez żadnych problemów i gdyby nie zabawa z blaszkami to sam model bez malowania już byłby gotowy,

na teraz wygląda to tak:

 

t90021.jpg

t90022.jpg

t90023.jpg

t90024.jpg

t90025.jpg

t90026.jpg

t90027.jpg

 

t90028.jpg

 

P.S. Zdjęcia, rzeczywistych pojazdów, które pojawiają się w mojej relacji pochodzą ze strony militaryphotos.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kleisz to o wiele czyściej, niż ja. Doskonale Ci idzie, ale jak pisali koledzy wcześniej zastanów się nad wymianą uchwytów na druciane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wystarczy mi samozaparcia, żeby powymieniać te uchwyty,

właściwie już mogę powiedzieć, że mi nie wystarczy,

zgadzam się, że z blaszek wyglądają licho i następnym razem takie elementy od razu zrobię z drutu,

 

wydaje mi się, że w tym modelu uchwyty są na tyle małe, że nie będzie to tak razić kiedy będą wykonane z blaszek,

no nie wiem..., maciekw masz gotowy model to możesz ocenić - racjonalizuję sobie i szukam wymówki, czy jednak mogę to sobie odpuścić ? jak to wygląda na żywo i na gotowym modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak. Wtedy mi to nie przeszkadzało, ale dzisiaj bym robił tylko drucikowe. Dlatego, że nie wyglądają płasko i sztucznie.

Ale jeśli TO masz na myśli to tak, te blaszki wyglądają nienaturalnie płasko, a zrobienie drucikowych nie jest trudne, ani specjalnie czasochłonne. Za to efekt jest razy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przekonałeś mnie, (Klepas również)

to jest przykład tak zwanej konstruktywnej krytyki

miałem robić dzisiaj co innego ale zwalczyłem swoją niechęć do cofania się w robocie i zaczynania czegoś na nowo i tak to wygląda :

 

najpierw blaszki:

 

t90029.jpg

t90030.jpg

 

i po zastąpieniu drucikiem:

 

t90031.jpg

t90032.jpg

 

te największe uchwyty zrobię na nowo,

 

stan robót jest taki, że przykleiłem osłony boczne i zabrałem sie za wieżę,

wkrótce więcej zdjęć...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.