Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 K4 Revell 1/32


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Opaski, które trzymają przewody do goleni z czego zrobiłeś? Z gumek, czy z izolacji termokurczliwej? Dajesz dalej z produkcją

Nie no żadnych wariacji najzwyklejsza taśma malarska na końcu podklejona CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przewody za to są super , o to chodziło

No to dzięki

 

Powoli dotarłem do żmudnego etapu, dzięki któremu każdy model może dużo zyskać na wyglądzie, ale niestety równie dużo może stracić. Tak, więc spokojnie na rozruch lakierni pomalowałem koła, śmigło i kołpak (białym kolorem, na który przykleję maskowanie spirali i prysnę czarnym)

IMG_0144.jpg

Korzystając również z okazji zacząłem malować te dwa maleństwa jak skończę zrobię małą galeryjkę w odpowiednim dziale

IMG_0146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U polikarpova wszystko ok!! W sobote biore sie za malowanie meska zeby nie miec zaczetych dwoch modeli i jak tylko uporam sie z tym to biore sie za beczulke bo mam juz wszystko co potrzebowalem do zakonczenia tamtego projektu.

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może skan krzywizny maski na spiralkę? .

 

a co to jest za kolor we wnękach podwozia i na goleniach? Jaki egzemplarz masz zamiar zrobić? posiadasz dokumentację fotograficzną czy robisz sobie wolną amerykankę?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może skan krzywizny maski na spiralkę?

Niestety nie posiadam skanów to była maska z montexu

 

a co to jest za kolor we wnękach podwozia i na goleniach? Jaki egzemplarz masz zamiar zrobić? posiadasz dokumentację fotograficzną czy robisz sobie wolną amerykankę?

Wnęki To RLM 75 (Średni szary) z tym, że zielonkawy odcień zawdzięcza temu, że Niemcy pod koniec wojny stosowali jedno warstwowe farby z dużą domieszką substancji zabezpieczających aluminium a że pigmenty były mało transparentne(słabo kryjące), dlatego bardziej wyglądało to na zielony niż szary.

Sama konstrukcja była jedną z ostatnich wersji messerschmitta 109 i były one montowane z tego co zostało w fabrykach dlatego można dostrzec wiele podobieństw z innymi wersjami.

A ja robie ten konkretny egzemplarz

109k42.jpg

322.jpg

109k41.jpg

109k4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Wnęki To RLM 75 (Średni szary)

 

A mógłby się pan podzielić informacją skąd pomysł na RLM 75?

 

Bf 109 K-4 był produkowany tylko w zakładach Mt.Regensburg Messerschmitt Werke. Z tego co orientowałem się w temacie golenie rzadko bywały jeszcze w RLM 02, najczęściej goleń jak i cała wnęka była w kolorze spodu samolotu.

 

Zdarzają się wyjątki jak np. samolot który ja wykonuję:

k4.jpg

gdzie wyraźnie widać ciemny kolor na goleniach - najprawdopodobniej RLM 66. Ale skąd pomysł na 75 w momencie gdy farba była w deficycie i służyła do malowania kamuflażu?

 

Co do twojego samolotu, znalazłem chyba troszkę bardziej odpowiadające profile zdjęciom które zamieściłeś:

 

monogram.jpg

Monogram Close Up

 

clipboard01yer.jpg

JaPo Bf 109 K-4

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo RLM 66 i 02 służyły do malowania wnętrza samolotów. Z tego zdjęcia nie można jednoznacznie wywnioskować, co to za kolor równie dobrze mógłby t obyć się czerwony, bo na zdjęciach z tego okresy czerwony wychodził ciemniej niż czarny! Jak wspominałem wcześniej samoloty te pod koniec wojny były montowane z tego, co pozostawało z wcześniejszych wersji i nie przykładano również zbyt dużej wagi jak one wyglądały i były pomalowane, czyli można pozwolić sobie w tym przypadku na małą improwizacje. Jeżeli masz jakieś konkretne info na temat tego jak powinno być to pomalowane to jeszcze nic straconego a jeżeli nie to zostawię tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLM66, dlatego że odcień ramy Erla Haube jest również ciemniejszy od RLM 83 - najprawdopodobniej RLM 66. Odcień jest podobny dlatego zinterpretowałem to również jako RLM 66. Felga wydaje się być ciemniejsza niż spód samolotu, wydaje mi się RLM 02. Spód, wnętrze osłon podwozia RLM 76. Więc jak logicznie wypadało by pomalować wnękę podwozia? Albo niemalowana (często stosowane w Focke Wulfach Fw 190 D) albo tym co malowali i cały spód. Co do mojego Kurfursta zapraszam tutaj : viewtopic.php?t=18631

 

O dziwo po przejrzeniu sporej części materiału doszedłem do wniosku iż to że Bf 109 K był montowany tylko w Ratyzbonie wpływało na znaczną lepszą jakość płatowca - ale to tylko moja interpretacja zdjęć.

 

Odnośnie kolorystyki Fw 190 D mam troszkę materiałów.

 

Serdecznie pozdrawiam, ja tak tylko z dobrej woli się czepiam bo uwielbiam te późne konstrukcje luftwaffe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nie mam pretensji do nikogo, jeżeli chce pomóc. Po prostu są problemy, które już prawdopodobnie nie zostaną rozwiązane. Dlatego też w niewielkim stopniu można pewnych rzeczy się jedynie domyślać. Tu jest fajna strona http://www.messerschmitt-bf109.de/

I ten temat też jest warty przeczytania http://www.plastikowe.pl/materialy-zrodlowe/luftwaffe-poznowojenny-rlm-76

Co do modelu to już tak zostawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem modelarska brać!!!

Malowanko rozpoczęte na dobre!!!

Dzisiaj pomalowałem spodnią część skrzydeł na aluminiowo, shading oraz pasy szybkiej identyfikacji na dziobie i ogonie jak farba wyschnie zabiorę się za maskowanie i malowanie kadłuba i stateczników poziomych od spodu.

Zdjęcia na zrobione na szybko jak już pomaluje całość od spodu to zrobię ładniejsze, ale na tych też coś widać:

IMG_0177.jpg

IMG_0175.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.