Skocz do zawartości

[Relacja] Sowiecki Howitzer Trumpeter 1:35


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, tym razem coś z artylerii. Bardzo ciekawą konstrukcją wydało mi się działo B-4 M1931 203mm Howitzer w rosyjskiej wersji. Najnowsze wydanie Trumpetera po otwarciu pudełka wydawało się bardzo dobrze wykonane. Zestaw zawiera dodatkowe blaszki, gumowe obręcze kół i linkę.

 

IMGP3162.jpg

 

Dodatkowo ukazał się dedykowany zestaw z figurkami żołnierzy.

 

IMGP3515.jpg

 

Przepraszam za brak zdjęć z kolejnych etapów sklejania, ale po pierwsze w ferworze wali, zawsze zapominam o fotkach, po za tym nie było jakiś szczególnych problemów, oprócz fatalnego spasowania połówek lufy. Co ciekawe w zestawie umieszczono blaszkę, którą wkleja się wewnątrz lufy imitującą karbowanie.

 

Howitzer:

 

IMGP3517.jpg

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tej literówki, ale można wziąć pod uwagę błąd radzieckiego wojskowego, który malował napis na lufie

 

IMGP3518.jpg

IMGP3519.jpg

IMGP3497.jpg

IMGP3499.jpg

IMGP3501-1.jpg

IMGP3503.jpg

 

Figurki:

IMGP3507.jpg

IMGP3513.jpg

 

Obecnie jestem już na etapie brudzenia i bardzo proszę o opinie i ewentualne rady odnośnie tego etapu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Agnieszko,

 

To działo wygląda niczym z jakiś fantasy-bajek, ma swój specyficzny urok...

 

Co do brudzenia na razie zbyt wiele nie pomogę, ale na kilku zdjęciach, ten ciemny wash, którego użyłaś - widać na nim pojedyńcze pociągnięcia pędzla - zdjęcie trzecie od góry w lewym dolnym rogu.

(Tak notabene, to następnym razem warto użyć wasu o kolorze podstawowym - ale ciemniejszym, wtedy podkreślą się cieniowania, a już dokładniej zrobić punktowy wash z ciemno brązowego i miejscami czarnego - przez ten czarny potem przejechać miejscowo pędzelkiem - efekt jakby smar schodził.

 

Zanim pojedziesz z nim do piaskownicy, spróbuj jeszcze dorobić nieco obić - zwłaszcza tam gdzie pracowałą ekipa.

 

Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie - zawsze to inne niż męskie spojrzenie na brudzenie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Model trochę przeleżał, ale się nie zraziłam, gąsienice poprawiłam. Niestety miałam „przygodę”, chcąc pomalować lakierem bezbarwnym cały model pokrył mi się białym nalotem, myślałam że model stracony, ale jakoś go uratowałam. Figurki ze specjalnego zestawu po pierwsze nie za bardzo trzymają skalę i nie za bardzo pasują do przedstawionej na pudełku sytuacji, tak że wykorzystałem jedynie 3 z nich. Jeden z czerwonoarmistów trzyma mapę, którą wydrukowałam i pomniejszyłam. Podstawkę wykonałam z kawałka styropianu, dookoła którego dokleiłam listewki balsowe. Styropian pokryłam kokosem wykorzystywanym w terrariach.

Śnieg. Nie za bardzo podoba mi się metoda na sodę lub sól, ale przecież jest gotowy śnieg w sprayu ! ;-)

W sumie model bardzo ciekawy, jedyne problemy dla początkujących mogą stanowić gąsienice z pojedynczych ogniwek.

th_IMGP4231.jpg

 

Link do galerii znajduje się tu: viewtopic.php?p=325012#325012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.