Skocz do zawartości

[Humvee Galeria} M998 ONZ


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyszedł...Jak każdy mój model, ma błędy, zarówno techniczne, jak i merytoryczne, ale jednak mnie się podoba. Trochę pracy w niego włożyłem, z pewnością trafi na półkę.

 

Z pewnością na półke zasługuje

 

I nie jest paskudny żółty albo zielony - - cytat - .... noo wiesz z Kogo

 

 

ps - humvee dla Szanownej humvee trip= wow!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że albo ja się spóźniłem, albo Ty pospieszyłeś Kilkanaście minut temu wpisałem Ci w warsztacie parę uwag, a tu myk - za chwilę galeria

Najpierw minusy, czyli m.in. to o czym wspominałem w warsztacie:

- wlew paliwa,

- dziwne, czarne ślady na bokach za przednimi kołami,

- biała mgiełka na podstawach foteli,

- plandeka leżąca na dachu,

- nie wycieniowany dach, zwłaszcza boki, a tam fałdy są wyraźnie zaznaczone.

Poza tym mógłbyś mu dołożyć dwa sympatyczne "smaczki", widoczne na zdjęciu oryginału: flagę ONZ na antenie i tabliczkę ostrzegawczą pod przednim zderzakiem. Nic prostszego - ściągasz z netu, drukujesz, wycinasz, przyklejasz. Brakuje mi też paska przy M16 i kabelka od koguta. Właśnie takie drobiazgi nadają modelowi charakteru, moim zdaniem warto wrócić i dorobić te cztery rzeczy.

 

Plusy:

+ podoba mi się model jako całość, ładnie pomalowany,

+ napisy "UN",

+ lampy (choć chyba nie pomalowałeś kierunkowskazów z boku maski),

+ drobne doróbki: odbijacze ramy okna, wewnętrzna strona drzwi.

 

Na półce taki biały model będzie się fajnie wyróżniał

 

Jaki następny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem fajnie. Jednak się przyczepię do paru rzeczy. :P

Po pierwsze to co mówił Kuba w warsztacie: wlew paliwa, numery boczne, i brudzenie nadkoli. Tak patrząc na zdjęcie, to gdzie on tam ma aż 3 anteny? Jest jedna z flagą, której u Ciebie brakuje. Ze zdjęcia również widać, że wydech jest biały, a nie czarny. Nie wiem też, skąd Ci się wzięła ta zwinięta szmata na dachu? Również do tego pojazdu nie pasuje. Zbrakło również tabliczki informującej o ładunkach łatwopalnych z przodu.

Za to całkiem fajny kogut i dobre cieniowanie... może tylko na drzwiach trochę za mocno tą czernią, no i jak już cieniowałeś, to i tą czerwień na rogach trzeba było pocieniować. No i fajnie że tablice rejestracyjne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie on tam ma aż 3 anteny?

Faktycznie, o tym też miałem wspomnieć w poprzednim poście. Tomek, w modelu masz jedno radio, a anteny aż 3. Mógłbyś powrzucać dodatkowe radia pod półkę z tym zamontowanym albo na podłogę pomiędzy przednimi fotelami, wtedy istnienie anten byłoby jakoś uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za uwagi. Biała mgiełka zrobiła sie przypadkiem, podczas poprawek. Dach jest wycieniowany, jakoś nie potrafię złapać oświetlenia podczas robienia fotek, wychodzą takie białe plamy. Flagę ONZ może jeszcze dorobię, ale w tej chwili nie mam kolorowego tuszu w drukarce, tabliczki ostrzegawczej celowo nie robiłem...Jak pisałem w warsztacie, nie jest to replika pojazdu z fotki, nawet numer rejestracyjny zmieniłem. O pasku przy M16 oraz kabelku ...zapomniałem. Dorobię. Czarne ślady obok kół to miały być przybrudzenia, zabrudzenia itp. Wlew paliwa? Poprawię, zgodnie z sugestiami Kubisza. Taki po prostu wyszedł.

Następny model to będzie prawdopodobnie M1043 z Generation Kill - to już będzie ostatni z tej serii. O ile uda mi się przerobić standardowe drzwi od Academy. Zademonstruję w warsztacie, jak to chcę zrobić, tutaj poproszę Was o porady.

 

PS. Z tymi antenami macie rację. Trochę mnie poniosło. Dorobię jakieś radio na podłodze aby to w miarę grało.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

PS. Z tymi antenami macie rację. Trochę mnie poniosło. Dorobię jakieś radio na podłodze aby to w miarę grało.

 

No tak osiągnąłeś 300% normy

W kolejnych warsztatach NIE pisz Model pojazdu - TYLKO -> model inspirowany pojazdem - >> unikniesz połowy uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy już Ci wytknęli, od siebie dodam tylko, że chyba przednia rejestracja jest na dole źle wycięta? Widać kreskę szablonu. Sam model mi się podoba, ciekawe malowanie Popraw co nieco i będzie bardzo dobrze

 

P.S. Popracuj nad fotkami, szkoda, że nie zmieniłeś kół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.