Skocz do zawartości

Waco CG-4A - 1/48 - od podstaw


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zacząłem prace nad nowym modelem, tym razem nie będzie to pływakowy szmatopłat, a coś z klimatów 82 DPD, jeden z jej koni roboczych, czyli szybowiec transportowy Waco CG-4A. Model oczywiście w skali 1/48 budowany jest od podstaw. Bazuję na przeskalowanej (dzięki Szu ) kartonowej wycinance firmy GPM. Budowa ruszyła w piątek, do dziś powstało tyle:

waco424.jpg

waco425.jpg

waco426.jpg

Czyli konstrukcja kabiny ładunkowej, można obijać pałą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle udało mi się wtedy pstryknąć. Musiałem oszczędzać kartę pamięci, bo było w tym muzeum naprawdę sporo do fotografowania

 

th_06198_DSC08913_122_527lo.JPGth_06215_DSC08900_122_3lo.JPGth_06220_DSC08907_122_258lo.JPG

th_06226_DSC08909_122_128lo.JPGth_06231_DSC08910_122_358lo.JPG

 

Wiem, że to niewiele, ale może się przyda.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kornik, oczywiście, że się przyda, malowanie wnętrza jak talala:) I fakturę powierzchni płata. Poza tym foty z Saint-Mere-Eglise, miodzio, ta nazwa od dłuższego czasu mnie rozgrzewa:) Czy pamiętasz może, czy ten glider w muzeum miał jakiś nose art? Bo tak myślę o tym jakie malowanko mu zapodać, na razie jest, że będzie z Normandii, a najlepiej, żeby był używany przez 82AB.

Teraz relacja słowna z wczorajszego klejenia. Powstała tylna wręga kabiny pilotów, i co więcej udało mi się zrobić pracujący zawias, tak więc jest duża szansa, że mój Waco będzie miał podnoszony nos. Fotki kole czwartku, bo córka zabrała mi akumulatory z aparatu i pojechała na wycieczkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś więcej zdjęć Sainte Mere Eglise i innych miejsc w Normandii, to mogę podesłać co nieco na maila. Miejsce jest wspaniałe, a 82 DPD traktuje się Ste Mere po królewsku. W kościółku jest nawet witraż ze spadochroniarzami 82-giej. Z tego co pamiętam to Waco nie miał Nose Artu, co zresztą potwierdzają to zdjęcia z Musee-Airborne.com

 

http://www.musee-airborne.com/eng/page.php?page=guided_tour

 

Te zdjęcia mają zdecydowanie lepszą jakość od moich no i masz zdjęcie od przodu.

 

Waco jest bezimienne, ale C-47 która jest tam gwiazdą, to dość słynna "Argonia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam stronę Airborne Museum w Saint-Mere-Eglise, fotki Waco sobie właśnie odświeżyłem, więc będę działać dalej, a wizytę w Saint-Mere-Eglise mamy z chłopakami w planach, nie wiemy jeszcze tylko kiedy, ale oczywiście w mundurach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie łapie zazdrocha. Gdy tam byłem to widziałem na Omaha rekonstruktorów 29 DP, a na Pointe du Hoc Rangers'ów. Wtedy jeszcze nie zajmowałem się rekonstrukcją i dopiero rok później byłem w mundurze w Arnhem. Chciałbym kiedyś wrócić do Normandii w mundurze. Może będzie mi dane...no ale nic...

 

Buduj, buduj tego szybolota Ciekawi mnie jak wielkie to będzie w 48...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i kolorów Oto relacja ze wstępnego malowania:

waco124.jpg

waco125.jpg

waco126.jpg

waco127.jpg

waco128.jpg

Oczywiście najważniejsze jest to co w środku, dlatego z malowaniem tego co i tak nie będzie widoczne pod poszyciem, dałem sobie spokój. Może to sprawiać wrażenie fuszerki, ale tak nie jest. Teraz czeka mnie zabawa w detalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upgrade warsztatowy "skrzyżowania europalety z drewutnią".

Ostatnio dopieszczałem kabinę pilotów, wyszło tak:

waco324.jpg

waco325.jpg

waco326.jpg

waco327.jpg

Jak widać zacząłem już oklejanie poszyciem, na razie sklejkowe w części dolnej. Cieszę się że kabinę mam już za sobą, teraz powinien dość szybko nabrać kształtów szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają dalej. tym razem na warsztat wziąłem kabinę transportową:

waco002.jpg

Pasy wykonane od podstaw z kawałka pomalowanej gazety

waco001.jpg

Podłoga, jak w oryginale u mnie składa się z dwóch warstw. Strukturę plastra miodu, która była pomiędzy niemi już sobie odpuściłem

waco003.jpg

Podłoga wklejona na swoje miejsce. Obecnie siedzę nad ogonową częścią kadłuba. Fotki niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.