Skocz do zawartości

Waco CG-4A - 1/48 - od podstaw


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Oto najnowsze foty. moje skrzyżowanie euro-palety z drewutnią zyskało elementy klatki na homary:

waco224.jpg

waco225.jpg

Przyznaję, że nie wysilałem się zbytnio, bo i tak będzie to widoczne z przodu po podniesieniu dziobu.

waco226.jpg

tak jak na tym zdjęciu,

waco227.jpg

Wszystko razem sklejone do kupy, dziób na razie na taśmę Tamiyi. Są to zdjęcia z czwartku, teraz pracuje nad poszyciem kadłuba. Foty niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają:

waco031.jpg

Doklejone brakujące pasy,

waco026.jpg

Poszycie części dziobowej,

waco026.jpg

Poszycie burt kadłuba,

waco016.jpg

waco011.jpg

Kolejne fazy oklejania kadłuba poszyciem,

waco006.jpg

waco007.jpg

Całość po sklejeniu i obrobieniu miejsc łączenia. Narobiłem się przy tym jak głupi ale sam jestem sobie winien. Kupiłem wyjątkowo badziewny podkład w sprayu, który przy najmniejszym naprężeniu...odłaził płatami od tworzywa. Po prostu horror, wszystko musiałem sklejać po kilka razy szatańską mieszaniną kleju penetrującego z Tamiyi z super glue. Dlatego nie do końca jestem z tego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem nieprzyjemne doświadczenia, ale może pocieszy Cie to, że z postu na post szybowiec robi coraz lepsze wrażenie i jestem pewien, że efekt końcowy będzie wart tych męczarni.

 

Walcz! W końcu jesteś All American! Pomyśl sobie, że ten Waco to taka Twoja mała przeprawa przez Waal dla zdobycia mostu w Nijmegen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem płaty:

waco009.jpg

waco010.jpg

Łatwo nie było, dopiero za trzecim podejściem udało mi się uzyskać w miarę zadowalający efekt. Celowo zrobiłem foty już gotowych płatów, zdjęcia z poszczególnych etapów, bo były to widoki dla ludzi o wyjątkowo mocnych nerwach, jak telenowela z Wenezueli.

waco015.jpg

waco008.jpg

A tak wygląda wstępna przymiarka płatów z kadłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokleiłem ostatnio:

waco020.jpg

waco017.jpg

Osłona kabiny. Bardzo obawiałem się tego etapu prac, a w sumie wyszło nieźle i jestem nawet zadowolony. Imitację brezentowego fartucha nad zawiasem zrobiłem z taśmy Tamiyi.

waco018.jpg

Płozy.

waco019.jpg

Goleń koła ogonowego.

Jeszcze tylko podwozie główne i będzie można się brać za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw kiedy nasze forumowe Diamentowe Jacki zrobią wspólną wystawkę tego co stworzyli. Może być niezła gratka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że nasza "jednostka" dostała przydział do Modelwork.pl A swoja drogą wspólna wystawka to niezły pomysł, jak nazbieramy jeszcze trochę fantów. Ale do rzeczy: model pomalowany. Doszło trochę detali poprawiłem również drzwi. Znalazłem zdjęcie szybowca, który zawiózł do Normandii kilku chłopaków z 82AB. Oto ono:

http://www.6juin1944.com/album/airborne/index.php?deb=56

W mojej interpretacji wygląda to tak:

waco626.jpg

waco624.jpg

waco625.jpg

Zdjęcia na razie tylko trzy, bo padły mi baterie w aparacie. Wszystkie oznaczenia polowe, czyli pasy inwazyjne i bazgroły na dziobie malowałem pędzlem, żeby było bardziej "koszernie". Oznaczenia na prawej burcie i numery na stateczniku niestety domniemane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już do Ciebie słów. Nie dość, że wspaniała robota to jeszcze na podstawie świetnej dokumentacji. Fajnie wyglądałaby scenka z figurkami wojaków podnoszących dziób, tak jak to zostało przedstawione na jednej z fotografii.

 

Bazyliszka wygoniłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff ulżyło mi bo już się bałem, że zostawisz bazyliszka, żeby gryzł palce tym, którzy będą niepotrzebnie pakować je do środka

 

Przy samym końcu prac prezentuje się znakomicie jednakże mam pytanie o białe ślady w okolicach ramy oszklenia. Czy to tylko kurz i pył czy może lekkie niedomalowania ? Jeśli to drugie, to przed wstawieniem do galerii trzeba by było to poprawić

 

Czekam niecierpliwie na galerię i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.