Skocz do zawartości

Reanimacja - ADM. Kuznetzov 1:720 Italeri


Piter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądając ostatnio sterty kartonów ze złomem modelarskim przez przypadek natknąłem się na takie coś :

4-18.jpg

 

Kilka minut szperania w necie i udało mi się ustalić producenta oraz skalę tego postrzałka. Nawet fajnie wygląda no i jest dosyć nietypowy - ruskie lotniskowce jakoś nigdy specjalnie mnie nie fascynowały. Postanowiłem go odratować z kilku powodów :

- fajnie wygląda

- dawno nie robiłem żadnego lotniskowca, a ostatnio zakupionego Franklina z Matchbox'a zgubiła gdzieś poczta...

- dawno nie dłubałem relaksacyjnie przy takiej drobnicy

- liczę na to że uda mi się z niego zrobić coś ładnego i może nawet zarobić na którymś z portali aukcyjnych (no chyba, że się rozmyśle lub któryś z forumowiczów zechce go przygarnąć.).

 

Obiecuję tym razem coś więcej pokazać niż tylko kilka zdjęć i od razu galeria jak to ostatnio mi się zdarza.

Mam oczywiście pytanie - czy posiada może ktoś na zbyciu kalki do suczek w skali 1:720 (samolotów niema na fotce ale je znalazłem - podstawkę też )?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha wiedziałem, że Ty albo Wallace się upomnicie - Yamato to zupełnie coś innego - taki wielki projekt wykonywany baardzo powoli w czasie wolnym, a takowego w chwili obecnej nie posiadam :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

...słowo padło i nie ma odwołania juz moze to mnie pchnie w kierunku motywacji ,bo od poł roku tylko lukam w kierunku modeli i odkładam prace na kolejny dzien .....

czasu wiele nie ma - praca,działka i dom i mase projektow a stoczniowcow - brak ! myslałem juz aby komus tak podrzucic jak jajko pewnego ptaszka ...

plan jest taki - skalpel,klej duzo ,troszke czasu i do przodu nie zawsze w tej kolejnosci ...

 

...dzieki zachecie i goscinnosci kolegi Piter wprowadzam sie do jego watku .Model jest z modelarni ktora istnieje kilka blokow dalej i jestem tam goscinnie.

 

na sucho poskładany :

 

dsc06345l.th.jpgdsc06344qn.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

...a tu porownanie wielkosci okretow [modeli] Kuzniecowa i pewnego "juessesa"w tej samej skali

 

dsc06346i.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

- pozdrawiam i do booooju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

....no dobra zaczynamy powoli w stoczni realizowac plan :]

 

 

- wydziargałem co zaplanowalem ale sie zastanawiam nad druga winda ...

 

dsc07066o.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

- model mozna zbudowac jako water-line...

 

dsc07068w.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

- ale mi czesc denna do obcietego kadluba posłuzy jako fundament pod hangar ...

 

dsc07067r.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

- bo...:/

 

dsc07069a.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

...niestety producent nie przewidział zabudowy pokładu hangarowego i dodał zamiast owego ,zaslepki imitujace wejscie do hangaru.

Wiec stocznia staneła przed małym problemem musze cos poszukac na podłoge do hangaru

do sklepu i bede intensywnie ....

 

 

 

PS.Images zwariował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.. bardzo fajnie wiedzieć, że tu życie jest

Taaa... pokład hangarowy... Ja podczas remontu też ruszyłem troszkę z tym pływadełkiem bo akurat na tym etapie nie wymagało to uruchamiania całej zawartości warsztatu - rozklejanie... właśnie z racji na brakujący pokład hangarowy. Nie wiem czy przymierzałeś te "zaślepki" ale one ogólnie nawet nie zaślepiają całej luki - są ścięte pod skosem zostawiając szparę 5 - 8 mm zaraz pod pokładem startowym . Do tego ta ciekawa kratownica na samym pokładzie - w skali progi zwalniające na niektórych polskich drogach to pikuś . W chwili obecnej kompletuje dokumentacje - jak byś miał jakieś ciekawe fotki właśnie tych "wejść" przy windach i co tam przez nie widać wstaw może tutaj. Ja też coś wrzucę jak będę miał pod ręką .

 

 

Pozdrawiam i powodzenia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przymierzałeś te "zaślepki" ale one ogólnie nawet nie zaślepiają całej luki

 

- od razu je wywaliłem ...

 

w skali progi zwalniające na niektórych polskich drogach to pikuś

 

- tez to widze ale jeszcze o tym nie mysle ...

 

jak byś miał jakieś ciekawe fotki właśnie tych "wejść" przy windach

 

- oczywiscie alejak narazie na nic ciekawego nie trafiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

...niestety, ostatni rok nie był łaskawy dla mojej stoczni ale powoli sie sytuacja zaczyna normować.Strajki spacyfikowane ,rozruchy zdławione ,rabotajce częściowo w koloniach karnych ,a reszta posprzątała bałagan i zaczyna produkcje jak by sie nic nie stało ....

Materiały tez dostarczono ....zastanawiałem sie z czego zabudować hangar ,były różne pomysły ale,pewnego dnia wpadłem w necie na producenta płytek polistyrenowych.Kiedyś złożyłem zamówienie w jakiejsik firmie i nie doszły :( A teraz doszły, i ruszyła zabudowa hangaru ...do booooju !

 

4701ca1568f2c2ffm.jpgff3a99a1f1461873m.jpgd37121760217e063m.jpg

 

8b309e539b50d9e5m.jpg143c489317fd0fb8m.jpgff931fc2a7aae86em.jpg

 

cc68a7af728033dam.jpg605f30257a9e358bm.jpg

 

- hangar zabudowany ,myśle,że tyle starczy ,i teraz szlifowanie,sprzatanie i malowanie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

....hangar czeka - nie wiem czy robić jakąś aranżacje owego pomieszczenia czy zostawić jak jest ,bo i tak niewiele widać.Walke za to przeniosłem na nadbudówke ...

- twórcy owego modelu ,uprawiaja radosną twórczość folklorystyczną

 

1] Nadbudówka wyglada jak by, była o jedno pietro niższa niż faktycznie jest ....oraz przed lewym skrzydłem pomostu jest wypust z reflektorem który to,w modelu jest po przeciwnej stronie ! Nie wiem czy jest sens bawić sie z oknami ?

 

82f8199e8ed38eeam.jpg

 

- przed

 

c6614814d93acdacm.jpg

 

- po

 

6dd507725e364845m.jpg

 

2] Za pomostem - pod ścianą radaru, brak pomieszczenia [1] oraz niżej widnieje rozbudowany pomost [2], który w wersji modelu jest uproszczony ...

 

11a99370c7be1a6bm.jpg

 

- co do tego malusiego pomieszczenia ,to jeszcze nie wiem ale pomost przerobiłem:

 

- przed i po ....

 

e78320cfef9deab4m.jpg 6d90fb9c7c21ddf7m.jpg 57bfb8420d3e2472m.jpg 0a2edc157731f7f2m.jpg

 

3] Z tylnej nadbudówki części mamy pomieszczenia kontroli lotów [chyba] i tam jest normalny pomost dookoła owego pomieszczenia oraz część pomieszczenia jest rozbudowana w strone pokładu startowego - coś w rodzaju przybudówki ...

 

c4ef6821bd7a0501m.jpg a4764e07e7a3894em.jpg

 

- przed i po ....

 

e99a31c78f15ce7fm.jpg 6b028ce8150770e9m.jpg 28fdf9145ca9da1am.jpg

 

-diabli mnie biora z relingami grrrrr gną sie i wiją ,lekkie dotkniecie i cały reling do poprawki

jak robicie : czy formujecie reling na dany odcinek i przyklejacie całość czy też formujecie na modelu ...?

 

 

Oczywiście reling do poprawy ,bo najpierw uformowałem reling, a potem zobaczyłem,że jest inny pomost :P

 

1a0d993fa41988bdm.jpg

 

- ależ piękny Kaziu jest

 

f3f32f1c06fd86e3med.jpg

 

 

PS.ma ktoś foty prawej strony nadbudówki ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robo, wybacz, ale ukradłem Ci fotkę admirała od dziobu, wylądowała na tapecie

 

- jest przepiekna ,niech ci dobrze służy i cieszy oczy, przy każdym włączeniu kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.