Skocz do zawartości

Panzer IV 1:35


Nugget

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak rozpocząłem pracę nad drugim moim w życiu czołgiem, jest to panzer IV z Academy. Po surfacerze walnąłem na niego jasny piaskowy kolor, i pobawiłem się w wstępne cieniowanie, strasznie boję się malowania bandaży kół. Czołg potraktuję sidoluxem i zrobię washa, i dodam kalkomanie, a póżniej reszta zabawy w zacieki i odpryski farby. Ale przed tym, pomaluję kilka szczegółów i dodam KM-a. Mam pytanie, na jaki kolor powinienem pomalować tą podwójną rurę, na prawym boku ? Na fotkach niestety kolor nie jest identyczny jak w rzeczywistości, odcienie się albo nasycają, albo szarzeją. A teraz te nieszczęsne fotki, mam nadzieję, ze trochę na nich te rozjaśnienia i cieniowania widać. Jeszcze jedno pytanie filtry to nakładanie na cały model bardzo rozcieńczonej farby bazowej, kiedy je się daje i czy są konieczne ?

panzer2.jpg

 

panzer3.jpg

 

panzer4.jpg

 

panzer5.jpg

 

panzer6.jpg

 

panzer1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg, dół już prawie zrobiony oczywiście oprócz kół i brudzenia przypodłogowego zrobiony.Na kalki mam juz sposób. Wierzę można uznać za nawet nie zaczętą. Zrobiłem obicia i zacieki, i washa.Na washa na kawałku gąsienicy nawet proszę nie patrzeć, bo będzie zupełnie inny kolor.

p6.jpg

 

p5.jpg

 

p4.jpg

 

p3.jpg

 

p2.jpg

 

p1.jpg

To mój drugi model w zyciu, także proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się ciekawie. Może ktoś powie, że przetrcia są za duże, ale mnie sie podobają. Robiłeś je gąbką?

Co do obręczy kół zerknij tutaj:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=26124&postdays=0&postorder=asc&start=30

Fajnie wyglądają też przebarwienia na pancerzu . Nie wiem co chcesz robić z kalkami, ale po tym co zrobieś do tej pory to trochę będą odstawać kolorystycznie. Będziesz je musiał jakoś postarzyć, aby spasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to po bandzie pojechałeś. Wygląda jakby długo bezużytecznie i bez serwisu postał, ale model naprawdę ciekawy. Z kalkami to masz teraz przerąbane, jak je będziesz dawał to kupa roboty cię czeka. Napisz coś na temat malowania bo jest naprawdę intygujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, zastanawiam się czy wogle dawać kalki, albo jakiś tylko krzyż niemiecki, bo numery powinny być na osłonach także strachu jakiegoś nie ma. A, że widać umiem nieźle czołg zepsuć, także spoko. Teraz tak obicia to gunmetal+czarny+szarociemny+ położenie tego wymieszanego dziadostwa na kawałek gąbki i jazda, zacieki to moje kochane oleje dla plastyków, kurde wytłumaczyłbym to a może po prostu pokaże na kawałku plastiku (techniki owej nauczył mnie radosny za co mu dziękuję).

 

Uwaga ano tak miał wyglądać, usyfiony, po burzach. Załoga miała przerwę więc trochę postał skończę podwozie i robimy kolejny syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to taki krótki poradnik o tych zaciekach.

No więc tak:

przygotowujemy white spirita

hamerykanin001-1.jpg

pędzle

hamerykanin002-1.jpg

farby olejne. Brązy, oliwkowe, ochra, biały, czarny. Właściwie można urzyć bardzo dużo kolorów.

lepiej mieć "paletę" bo można operować, mieszać naszymi farbami, ja wlewam do niej jeszcze white spirita, po prostu bede miał dzięki temu do niego szybki dostęp.

Zaciek pokarze na kawałku plastiku.hamerykanin006.jpg

Najpierw, jak mamy wizję gdzie będzie nasz zaciek, delikatnie wymalowujemy go white spiritem, będzie przezroczysty zaciek

hamerykanin008.jpg

Później bierzemy kawałek drutu nawet mały pędzelek i robimy małą kropkę z farby ja wybrałem umbrę paloną, super emituje tai ciemny olej.hamerykanin009.jpg

I pędzlem zamoczonym bardzo lekko zamoczonym w white spiricie, pędzelek musi wręcz tylko musnąć tego white spirita, najlepsze do zacieków są małe pędzelki. I tak ą kropkę z farby maziamy w dół, po tej wcześniejszym przezroczystym zacieku, powstaje nam zaciek

hamerykanin010.jpg

jeśli na pierwszy rzut oka się coś nie uda to farba olejna która można zetrzeć w dół, wszystko da się skorygować, z boku powstaje taki nieładny brud można go zetrzeć patyczkiem do uszu lub po prostu w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.