Skocz do zawartości

Sweden STRV 103B MBT Trumpeter 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Skleiłem wczoraj modelik-nagrodę z Zimowego Konkursu MW... Poszło szybko, miło i przyjemnie.

Żeby było ciekawie, zdecydowałem się na czterobarwne kamo (jasnozielony-zielony-piaskowy-czerń).

In-boxik tutaj: viewtopic.php?t=7418&highlight=strv

Z bajerów próbuję tylko odpryski w gumie na bandażach kół. Może lekkie błotko - chcę wyeksponować najbardziej kolory kamuflażu priorytetowo.

P7180018.JPG

P7180021.JPG

P7180022.JPG

P7180023.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

byłeś szybszy...

Będziesz lepszy

"szwedzki stug"

Chciałem to napisać w tytule posta, autentycznie, ale dla dobra funkcji "SZUKAJ" zostałem przy normalnej nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny pojazd Powiedz mi, jak się go lepiło? Są jakieś 'miny'? No bo właśnie go zakupiłem wraz z metalowa lufą z Jadara - przesyłka w drodze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Model już od wczoraj zagruntowany czarną farbą Revella. Ogólnie jestem zadowolony.

A jak się lepiło?

Po pierwsze - Rafał się ucieszy, bo nie trzeba szlifować szwów na kołach - tylko wyciąć i obrobić miejsca po łączeniach z ramką. No i kół jest bardzo mało

Sama buda pięknie pasuje. Nie próbujcie tylko pasować i szpachlować tyłu na równo - tam ma być przeskok. Wszystkie duperelki trzeba obrobić ze szwów, standardowo z lufą jest trochę zabawy i z tym karbowanym wężem wydechowym. Wydawało mi się, że go ładnie zaszpachlowałem i odtworzyłem rowki, a po malowaniu wyszła szczelina Gąski ładnie pasują.Wypychaczy prawie nie trzeba szpachlować bo ich nie widać - jedynie przy zaczepach na pętle do holowania można spróbować.

Ciekawa konstrukcja - przyznam - fajnie się prezentuje.

P7190002.JPG

P7190003.JPG

P7190004.JPG

P7190006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać dużo szczegółów na modelu.

No fakt - wypukłości i detali ma co nie miara, nawet bez dodatkowych zestawów blaszek. Ciekawe tylko jak mi wyjdzie maskowanie taśmą na tych nierównych elementach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ moze maskowanie maskolem ?

To jest myśl!!!

Ale nie samym maskolem. Krawędzie/kontury plam najlepiej 'zaznaczyć' jednak taśmą. Ale taką bardzo cieniusieńką - Aizu chyba będzie odpowiednia (0,2 do 1,5 mm chyba robią, więc pełny 'wachlarz' cienkich paseczków). A wnętrze to faktycznie maskol - ale grubaśna warstwa, bo gdy będzie zbyt cienka, to będzie problem z zerwaniem tego. Polecam maskol Talensa (do kupienie w sklepach dla plastyków pod nazwą Liquid Masking Fluid) lub maskol Valejjo (błyskawicznie schnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak planuję zrobić - pociąć taśmę Tamiyi na cienkie paseczki a środek maskolem Talensa. Dzisiaj zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz przez parę dni będzie z tym maskowaniem, bo dzisiaj w nocy na grillu poparzyłem sobie prawicę, a eksplodujące bąble jednak przeszkadzają w modelarstwie

No ale chociaż jeden kolorek położyłem, ten jaskrawy zielony - swoją drogą bardzo ładny kolor - LIME GREEN z Vallejo (827). Koła i spód będą na ciemniejszy zielony, toteż ich jeszcze nie malowałem.

P7200002.JPG

P7200003.JPG

P7200004.JPG

P7200006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wygląda trochę kosmicznie ta zieleń, ale rozumiem, że to półprodukt. Widziałem kilka dni temu, na discovery, jak rozjeżdżali takim szwedzkie lasy - niezła maszynka.

Rzuciło mi się w oczy trochę malowanie - ten jaskrawy zielony.

Oto zdjęcia wozu z sieci:

S-tank.jpg

Strv_103c_a.jpg

Tu pozwoliłem sobie na małe porównanie:

 

porwnanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdolność przewidywania zmiany koloru wraz z kolejnymi zabiegami jest nieoceniona i pozwala uniknięcia robienia nieziemsko ciemnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kiedyś popełniłem podobnego szwedzkiego bezwieżowca http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=4388&highlight=strv i miło go wspominam (nawet zastanawiałem się nad wersją którą robisz Reggy), a przy budowie zaglądałem tu http://www.primeportal.net/tanks/strv_103.htm. Na pewno się przyda

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zamir, wielokrotnie przeglądałem fotki z Twojej galerii (podziwiam malowanie pędzlem) i rozważałem robienie siatek. Ale patrząc na zdjęcia z primeportal.net (co prawda tam są wersje 103C) odpuściłem sobie siatki i wybrałem malowanie właśnie z tej strony.

miło go wspominam

Mam nadzieję, że ja swojego po malowaniu też będę miło wspominał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Większość bazowej "malarki" już zrobione. Położyłem 3 z 4 kolorów - został czarny. Maskowania co nie miara

Mam nadzieję, że moja wyobraźnia mnie nie zawiodła i nie zamaskowałem czegoś na odwrót

P7210002.JPG

P7220011.JPG

P7220019.JPG

P7220023.JPG

P7220025.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły maskol humbrola czy jakiś zamiennik ?

To jest napisane wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.