Skocz do zawartości

Sweden STRV 103B MBT Trumpeter 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wieczorową porą!

Poszło ostatnie maskowanie, czarny kolorek i nadejszła wiekopomna chwila - bez mała godzinne zrywanie maskowania. Na szczęście urwały się tylko dwa elementy - bez strat wiec. Ogólnie jest fajnie, w jednym miejscu przy wejściu działa w kadłub machnąłem się z maskowaniem i poszło czarnym nie tam gdzie powinno, w paru miejscach nieznaczne przebicia mokrej farby pod taśmę, ale nie jest źle - jak tak patrzyłem po walkaroundach to prawdziwe pojazdy są bardziej pochlapane farbą Poprawi się lekko psikawką i pędzlem i będzie git. Koniec literek, teraz obrazki:

Pryśnięte czarnym - stadium późnej larwy:

P7220002.JPG

I zdejmujemy kokon:

 

P7230016.JPG

P7230017.JPG

P7230021.JPG

P7230007.JPG

P7230013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AAAAARRRRRGGGGGHHHHHH! Absolutna MIAZGA!

Wygląda to rewelacyjnie już teraz! Jak przyjdzie łosz, to dopiero nam wszystkim szczęki poopadają.

A figurkę do niego jakąś zrobisz? Np. jakiegoś Hana Solo, czy rycerza Jedi? Oppps, sorry, nie ta bajka Ale czołg wygląda jakby go robili nie Szwedzi, a Lucasfilm Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa malowanie, niecierpliwie czekam na kolejne etapy modelarskiej "magii" .

 

A sam czołg jest niesamowity - jest jak dobry pies, portafi wykonac komendę leżec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , no za kamo Ci się należy , pierwsza klasa , aż wzbudze we mnie chęć zeby kupić ten model i go pomalować w to kamo.

 

Zastanawiałeś się może też nad zimowym ? Bodajże biało-czarno-oliwkowe , nie pamiętam czy to dokładnie szwedzi takie mają , ale na pewno oni lub norwegowie.

 

Jak pisałem , kamo pierwsza klasa .

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem mu gumki i zasidoluxałem po drobnych poprawkach.

P7240015.JPG

P7240016.JPG

P7240017.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio tak, bo mam tylko kiepskie fotki do pokazania ze stanu obecnego - po washu (miejscami więcej czarnego dam - np. na siatki). No ale takie muszę, bo do przyszłej niedzieli nie mam aparatu... Więc pewnie następna już będzie galeria... (w rzeczywistości wygląda lepiej - połysk i sztuczne światło dużo psuje - złe odzwierciedlenie barw)

P7250009.JPG

P7250013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróci aparat na koniec weekendu;) Już właściwie skończony, subtelne błotko skończę i pokombinuje z pigmentami (właśnie bawię się nimi z KW2). Z ciekawostek warto dodać, że udało mi się przy zabiegach okołogąsienicowych urwać z jednej strony dwa tylne wahacze - po sprytnym przyklejeniu okazało się, że tył z tej strony jest uniesiony. Urwałem więc dwa przeciwległe i przykleiłem jak te wcześniejsze - w efekcie cały tył się trochę uniósł co nadało jeszcze bardziej drapieżnego charakteru dla STRV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek warto dodać, że udało mi się przy zabiegach okołogąsienicowych urwać z jednej strony dwa tylne wahacze

To i tak nieźle, bo ja w moim BMD przy zakładaniu gąsek (gumisie Zvezdy) zerwałem kilka wahaczy z każdej strony, a gąsek i tak nie założyłem - za krótkie i twarde jak diabli. Skończony model leży w pudle i czeka na jakieś gąski ogniwkowe (ze SKiFa trzeba podebrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptem 1 zdjęcie widziałem,ale wygląda super !

Mam 55 minut do Nidzicy pociągiem to może załaduje w laptopika i podbiję

 

Zapewne z relacji to by było na tyle - od razu galeria - tak sądzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeszcze nie koniec - przynajmniej czekamy na dzienne światło

Błotka trochę dałem, może jeszcze ciut pigmentów na górę. Ale nie chcę go brudzić, bo taki ładny jest-kolorowy (zresztą na KW2 się z syfem wyżywam )

Gąski są napięte jak skóra na modelkach, więc trochę tylne koła cierpią - ale pamiętając że oba były urywane to i tak jest nieźle .

Do domalowania światła przednie i tylne i peryskopy.

P8030063.JPG

P8030064.JPG

P8030067.JPG

P8030069.JPG

P8030071.JPG

P8030074.JPG

P8030078.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.