Skocz do zawartości

SSBN TYPHOON (Revell 1/400 *Typhoon* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

W Listopadzie 1984 roku, na krótko przed objęciem władzy przez Gorbaczowa, Sowiecki okręt klasy TYPHOON wynurzył się u wybrzeży Kanady. Następnie zatonął, podobno z powodu napromieniowania. Niepotwierdzone raporty dowodzą, że cześć załogi uratowała się.

Lecz, według Sowieckiego i Amerykańskiego Rządu to, co Państwo zaraz zobaczą... nigdy się nie wydarzyło

...

...

...

Wywiad brytyjski otrzymał zdjęcia Czerwonego Października. Najnowszy okręt w klasie Typhoon - 12 metrów dłuższy od standardowych, 3 metry szerszy :

f741f432f5686b18m.jpg bbf6a1e0aa637079m.jpg 0817b1dbbcf24508m.jpg 901ee3a2805b1e1cm.jpg 82c0322afd0d1e46m.jpg 499aa81cc24381d2m.jpg

...

...

...

"Kiedy miałem 12 lat pomagałem tacie budować schron w piwnicy, bo pewien idiota skierował tuzin pocisków na Florydę. Ten okręt może przenieść 200 pocisków pod Nowy York i nikt o niczym się nie dowie do czasu, gdy będzie po wszystkim" :

549a3161f195b5d0m.jpg 7ba98d519cd4eff4m.jpg 184fdc051b7fe610m.jpg

...

...

- Czy oni faktycznie to zbudowali ?

- Dziś rano wypłynął z bazy.

...

2877304a5072f900m.jpg

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny sposób prezentacji, cieszę się że wytrwałeś i model pokazał się w galerii

 

budowę modelu oglądałem i komentowałem na bieżąco, w finale trochę mnie zaskakuje zbytnia widoczność na zdjęciach filmu podkładowego z kalkomanii

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w finale trochę mnie zaskakuje zbytnia widoczność na zdjęciach filmu podkładowego z kalkomanii
Aaa nic nie mów, walczyłem z tym jak się tylko dało, wylałem litry podkładu pod kalkomanię i lipa. Ale jeśli to jedyny Twój zarzut ( oprocz tego że nie pobrudziłem, bo nie wiem jak ), to przeżyję

...

Teraz przymierzam się do Kurska, a potem Ohio

...

( I dzięki za radę z "Archangielskiem" - mam nadzieję, że w końcu ktoś wypuści "porządnego" Tajfuna w 1/350 - bo 250 PLN to z pewnością za dużo, nawet jak na aukcję z prywatnej kolekcji...)

...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedl ten duuuzy temat. Jedrek napisal co i jak, mi tylko jeszcze przeszkadza kolor podstawki, osobiscie wole "ciemno drzewniane", ale to kwestia gustu.

 

No i to nie jest Красный Октябрь. Powinien miec 22 wyrzutnie rakiet R-39/RSM-52 - o dwie wiecej niz zwykly pr.941 (tak to sobie wymyslil Clancy - chyba ze mnie pamiec myli i mial 24), brakuje mu tez sluz dla napedu MHD. Jednak wszystko to pryszcz. Do lez mnie rozbawil pomysl wyekranowania oplywki anteny sonaru okładzina anechoiczna - gosc ktory to projektowal dla Revella, to zupelny ignorant. Pewnie ma w domu wyekranowana antene TV...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosty model a tyle zachodu - najważniejsze że ukończony .

Twoje problemy ze złotą farbą mogą mieć związek z niedostatecznie rozmieszanym pigmentem i te parchy to opiłki . Przerabiałem to lata wstecz z metalicznym mustangiem. Zmieniłem rozpuszczalnik na oryginał prod. farby ale i tak konieczne było polerowanie. Po polerce zmienił sie nieco odcień farby na ciemniejszy ale było już bez żadnego "kurzu". Malując farbami Humbrola wystarczy zrobić małą polerkę powierzchni , a farba pozostała w zagłębieniach w Twoim przypadku w liniach podziału kostek powłoki miała będzie już inny odcień. Różnicując nacisk polerowania możesz zróżnicować wygląd powierzchni i "brudzenie" masz gotowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.