Skocz do zawartości

węglara i inne niekoniecznie w krzyzackich barwach czyli ...


norick

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany postem kolegi Rafała Jankowskiego

viewtopic.php?t=8099

Ja postanowiłem ze swoją węglarą postapic trochę inaczej niż wszyscy. U mnie będzie to bardziej w cywilnych barwach

W oko wpadło mi takie coś...

dsc00726nf3.th.jpg

to zacząłem upodabniac ...

dsc00727ef3.th.jpgdsc00743ao4.th.jpg

dsc00742cx9.th.jpgdsc00746vm4.th.jpg

Docelowo ma byc jeszcze coś takiego

cw34o14mq9cs6.jpg

cw34o14mq9cs6.1d273ea9c6.jpg

dsc00749ow0.th.jpg

i się robi. Wszystko w trakcie więc proszę nie krzyczec

Przepraszam ze wcisnąłem się do czyjegos wątku ale bardzo mi sie podoba całe to wagoniarstwo u kolegi.

No cóz jak sie uda to jeszcze u mnie obok stanie taki złom..

50030776bb4.th.jpg

wiem że kolega Rafał też myśli o lokomotywie. Gorąco kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja słyszę - w barwach cywilnych

Masz we mnie wiernego kibica bo sam od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna BR 52 i jakichś wagoników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUż odpowiadam

 

Cywilnym stał się za namowa kolegi, faktycznie ciągnik miał byc wojskowy.

@Tomasz Dudek- Skąd mam? proszę, konwersja Aires i 34 z dragona itd.

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=35676

@ Tornado, kupuj zawsze to weselej posród zalewu wszelkiej masci żelaznych krzyży. Drwałem tez cos takiego do rzeczonego loka.

dsc00753ls6.th.jpg

Dziekuje wszystkim mam nadzieję że ciąg dalszy nastapi niebawem.

Na uzytek tej zabawy postarałem sie o pewne duperele

dsc00693cg1.th.jpgdsc00752cz2.th.jpg

Ale potrzebuje jednego wymiaru - jaką długośc ma pokład platformy podczołgowej z Dragona( czteroosiowej ) i szukam skanów tendra z wycinanki Angrafu :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.......cholera ( trudne słowo zapewne znane moderatorowi :P)

 

udało mi się znaleź te blachy przypadkiem na allegro jako odrzut...stąd tez brak oznaczeń tendra z drugiej strony 43( se odleje i będę miał)

Na razie male postępy bo zawirowania zyciowe itp, itd....szykuje się wagon kryty Kdt...i potrzebuje wszystko co dotyczy owego wagonu( najlepiej sfatygowanego)

dsc00754hm7.th.jpg

 

resztę sie zrobi we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator zna dużo słów, o niego się nie martw.

Przy okazji, z ciekawością śledzę co tam porabiasz, bo podziwiam tych co robią coś z prawie niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi nie odleje całych..częsciowo moze skopiuje dla samego siebie. CDN tylko czekam na parę narzędzi

 

 

dzieki pomocy kolegów z forum kolejowego cos drgnęło

http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=2783

parę istotnych wymiarów mi przybyło powoli zaczynam, aczkolwiek "powoli jak zółw ocięzale"

dsc00758tl1.th.jpgdsc00761di7.th.jpg

 

Jesli ktos by miał fotki zwraczonego wagonu z budką hamulcowa ( wysoka ) to nie krępowac się słac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No dobra, poniewaz wykonałem ruch koniem na L-4 to przybyło mi trochę czasu...to zaczynamy.

dsc00766hc0.th.jpgdsc00768xg6.th.jpgdsc00769mf1.th.jpg

teraz się zastanawiam czy robic cała instalcję hamulcową ( bo w zamysle Kdth ma byc czy tylko to co bedzie widac?)

Proszę Moda by przeniósł ten wątek do cywilnych bo tam jest jego miejsce

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem hurtem

owszem buduje od podstaw bo nie udało mi się upolowac takiego na ebayu za rozsądna cene. A skoro robię sam to moge sobie wykombinowac jaki chcę. Koledzy z forum kolejowego byli tak uprzejmi i zaopatrzyli mnie w pare rysunków. Własnie sie zastanawiam nad tą instalacją skoro wagon i tak bedzie stał przylepiony do torów.

Jesli chodzi o żywice to oczywiscie własne i zerżniete z węglary przed sklejeniem.

Strone germangray znam i nie ukrywam ze ona była inspiracją by zrobic sobie własny. Tylko produkcja własnych ceowników dobija

Tornado, poniewaz nie bedę korzystal z blach na tender na sztywnej ramie to moge sie podzielic nimi z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz wszystko spi w okolicy mogłem spokojnie podłubac

dsc00773hh3.th.jpgdsc00772dd5.th.jpg

 

Oczywiscie niechcący wywaliłem jedno okno za dużo. Tak to jest jak się ma setki zdjęc a konkretnego obiektu jedną

Wagon jest banalnie prosty tylko upierdliwy. Textury drewna itp głupoty zajmuja mnóstwo czasu

A teraz następna zabawka w trakcie opracowywania

dsc00775mo2.th.jpgdsc00777sp5.th.jpgdsc00778ro1.th.jpg

Nawet pasuje, co prawda na sucho.

Zacznę parowóz od d... strony

Szykuje mi się spora diorama, jesli ją skończe(?) to bedzie się nazywała

Fly by PKP

A teraz czekam na silikon by pchac robote dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mam zamiar zrobic przynajmnie czesciowo. Ze wgledu na kondycje finalna wagonów nie bede się za bardzo przykładał.

1.albo dam do wytrawienia szablon.

2.wytnę sam na te większe

3.rapitograf

4.recznie

i koncówka banderoli 5.

zamówię kalki. Ale to jak będę mial opracowane wszystko co bym chciał miec na kalkach.

A teraz znikam pianowac tender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie będzie tak jak weglara. Z początku miało byc trochę wojska ale obecnie juz nie będzie. A mod nie chce przeniesc do cywilnych :P

Tender się robi, fotki niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze militarii przez ostatnie dwadziescia lat miałem za duzo....ale to nie znaczy ze nie będę ich robił.

Zgromadziłem trochę zapasów i je dłubne z czasem (z czasem moze tez czasu przybedzie)

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=19663&postdays=0&postorder=asc&start=1440

Hollender Rafale moje wynalazki nie powstają tak szybko, jak Twoje ( tempo masz naprawdę imponujące) ale zeby nie było ze nic nie robie, to wanna w czasie szpachlowania.

dsc00780fb6.th.jpg

Duuuze pudło wielkosci weglary

Schnie a ja dłubie sobie wagoniarstwo tyle ze za bardzo nie mam co pokazac. Czekam na silikon by nie robic od nowa ceowników ze srubami bo szkoda prądu itd itp

 

Przy okazji, czy ktoś wie czym sie różni tender 30D43 od 32D43????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy ktoś wie czym sie różni tender 30D43 od 32D43????

 

Różni sie pojemnością zbiornika.

30D43 - gdzie liczba 30 oznacza pojemność zbiornika w metrach sześciennych, literka D oznacza 4 osie, liczba 43 oznacza rok zatwierdzenia konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh pogrzebałem i się nie zgodzę :P to z pewnego forum...

 

"Wg relacji z badań literaturoweych kolegi Lycka okazało się, że tender nie ma wcale takiej pojemności. Po zrobieniu rzeczywistej próby pojemnosci wyszło 30m3, zamiast 32m3 (jeszcze za czasów DRG). Podobno nawet Niemcy nie zdążyli przenumerować wszystkich tendrów, dlatego istnieją w nomenklaturze dwie pojemnosci standardowych tendrów beczkowych.

Z resztą na PKP pewnie to jest przyczyną oznaczania tendrów tego samego typu jako 32D43, lub 30D43. Pewnie spisywali dane z opisu na zbiorniku wg DRG. "

 

wynika z tego ze to jeden i ten sam tender ( z paru innych źródeł równiez)

tylko taki galimatias w nazewnictwie( czyli jak się zwał tak się zwał, ale optycznie to raczej to samo)

Dziękuję Adminowi za przeniesienie watku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.