Skocz do zawartości

P-47D Thunderbolt 1:144


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój samolocik i proszę o wasze opinie oraz ocenę w skali od 0 do 10. Model wykonany w ciągu dwóch wieczorów, malowany pędzlem. Nie było z nim za wiele roboty. Model składałsię zaledwie z 14 częśći. Jeżeli możecie to napiszcie co muszę jeszcze poprawić żeby moje modele były lepsze. Miłego oglądania

 

37ceda10fd36b611m.jpg4184fdd74c68ba9am.jpg [e6c7bae875acb3f2m.jpg

4342116aa747e407m.jpgf7db2a165f828553m.jpg1e75228ca7a22130m.jpg

289e71ef03e1690em.jpgfdce84650cb5dd24m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem mu dwie warstwy lakieru matowego. Błyszczy się dlatego, że zdjęcia były robione niedługo po nałożeniu lakieru i może jeszcze dobrze nie wysechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zolte paski na smigle to skad? Cos sie tez porobilo z geometria. Patrzac na samolot od przdu/od tyly, lewe skrzydlo ma wiekszy wznios, niz prawe. No i tak, jak hanadam napisal - za grubo farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem mu dwie warstwy lakieru matowego. Błyszczy się dlatego, że zdjęcia były robione niedługo po nałożeniu lakieru i może jeszcze dobrze nie wysechł.

 

Ok to teraz zrób zdjęcia po wyschnięciu, napisz jakiego lakieru użyłeś. Co do malowania to mogłeś sie bardziej postarać, przecież istnieje coś takiego jak taśma maskująca, te paski na śmigle mogły by być wtedy bardziej równe, a model przez to zyskałby na wyglądzie, co do malowania kadłuba to koledzy mają rację, za gruba warstwa i widać troszkę jakby maźnięcia po pędzlu.

 

Śmigła ma tak jakby za duże płaty, ale można to jeszcze poprawić i zeszlifować.

 

Kolega ma rację, model troszkę krzywo stoi - na pewno znasz jakiś patenty na to, żeby podczas klejenia wyrównać poziom skrzydeł w modelu

 

Jeśli chodzi o zdjęcia - nie rób ich aparatem bo nawet Nokia 5200 przekłamuje kolory, a jeśli już chcesz robić nią zdjęcia to polecam postawienie modelu w jednym miejscu, ustawienie światła np. lampy w jednym miejscu, oraz ustawienie komórki w jednym miejscu, potem pstrykasz fotki i obracasz model, powoduje to, że aparat nie zmienia balansu bieli i zdjęcia sa takie same

Wiem wiem ja też popełniam błędy modelarskie

 

Pozwoliłem sobie przejrzeć twoje fotki na fotosiku i nie rozumiem dlaczego tak sfuszerowałeś ten samolot? Shermana skleiłeś bardzo dobrze, podoba mi się, ale dlaczego się tak pośpieszyłeś z tym samolotem?

2 wieczory rozumiem, 14 części rozumiem, ale można był go samemu wzbogacić o rożne dodatki

 

Mam nadzieję, ze nie obrazisz się na mnie za mój wywód :P

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor skąd wiedziałeś, że robię zdjęcia Nikią 5200 Dzięki za porady w robieniu fotek. Możecie zdradzić jakiś patent na ustawienie skrzydeł tak żeby było równo. A co do lakieru to coś mi nie pasi bo przyszedłem ze szkoły i nadal się błyszczy, nawet bardziej niż po pierwszej warstwie. Użyłem humbrola Mat Cote.Teraz jestem bogatszy o wasze porady i więcej nie popełnię tych samych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotosiku przy fotkach po prawej ,asz taką "stopkę" :

 

Informacje o zdjęciu:

Plik: Zdjęcie004.jpg

Dodano: 2008-03-06 05:00

Wielkość: 640x480, 47 KB

Wyświetleń: 4

Zdjęcie jest ulubione dla 0 osób

Dane EXIF:

Aparat:

Nokia 5200

 

a humbrolowskie lakiery bezbarwne są zdradliwe, zwłaszcza przy malowaniu pędzlem - słabo wymieszane błyszczą a jak zbyt dużo tego gęstego (słowo pigment chyba nie będzie na miejscu) to zostają białe smugi.

 

do Constructora: myślę ze w skali 1/144 palmy robione taśmą maskującą to chyba robota dla przynajmniej średnio zaawansowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanadam po co zdradzałeś, chciałem wprowadzić taki mroczny klimat o posiadaniu telepatycznych mocy :P

Ale hanadam ma rację każde zdjęcie posiada EXIF - wszystkie info na temat wykonanego zdjęcia ale nie trzeba fotosika by je odczytać

 

Hanadam 1:144 to też nie na moje oczy więc sam nie wiem jakbym to pocisnął, ale pewnie starałbym się do końca, ale to już nie kwestia umiejętności a zdrowia w moim przypadku:)

 

OK a lakiery w spraju, te zwykłe ze sklepu budowlanego? Ja używam np czarnej farby matowej w sprayu i jest bardzo dobra - nie wiem jednak jak się to odniesie do lakieru?

 

Możecie zdradzić jakiś patent na ustawienie skrzydeł tak żeby było równo.

 

Podkładasz pod skrzydła np monety, po jednej i po drugiej stronie takie same i taka sama ilość, a kadłub wsadzasz pomiędzy jakieś 2 puszki farby, żeby stał pionowo i oto cały patent.

64177474ye0.th.jpg78378633hi1.th.jpg

 

Mam nadzieję, że ci to jakoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hanadam 1:144 to też nie na moje oczy więc sam nie wiem jakbym to pocisnął, ale pewnie starałbym się do końca, ale to już nie kwestia umiejętności a zdrowia w moim przypadku:)

 

to witam w klubie bo dla mnie głównym utrudnieniem przy tym wspaniałym hobby jest -12 dioptrii . Pewno dlatego musiałem się z 72 na 48 przerzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka:

1. Geometria!!!!!!!!model jest krzywy, ma oklapnienty ster głebokości, i za duzy wznios skrzydeł.

2.Maluj rozcieńczonymi farbami. oczywiście trzeba to zrobić z umiarem.

3.Plamy kammo są nieeleganckie.

Napisz mi jeszcze ile masz lat?

4. Co to za model!!. Sam model nie wygląda najlepiej(chodzi o wypraski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu to nic specjalnego. Firma: Mini Hobby Models. Taki kioskowiec za parę złotych. Mam 17 lat.

To uzbieraj troszkę pieniędzy, kup coś większego i sklejaj, że tak powiem pod okiem innych jeśli chcesz, zakładasz temat w warsztacie prosisz o pomoc i na pewno ktoś Ci pomoże, najważniejsza kwestia to zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.