Skocz do zawartości

Brygantyna z lat 80


gruby0606

Rekomendowane odpowiedzi

To są nici krawieckie. Te grubsze ok 0,5mm [takie do szycia jeansów] cienkie zwykłe do szycia ok. 0,3mm. Przeciągnij je przez świeczkę ,będą jakby nawoskowane. Potem nad zapaloną świeczką dość szybko aby się nie przepaliły, stracą wtedy te sterczące włoski.

Kartka zwykła z zeszytu, chyba że chcesz inne odległości między wyblinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Tylko coś ostatnio nie mogę dostać cienkiego kordonka, ale tu można użyć nici krawieckich (najlepsze do szycia ręcznego choć te maszynowe są mocniejsze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka..... zastosowałem kordonek..... który przeciągnąłem przez świeczkę ale jeszcze go opale zapalniczka później trochę na początku i na końcu pecełkow po kropelce gluta żeby się nie rozwiązało....

 

 

o to fota.....

 

20100221270.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zdecydowanie lepiej. Choć nadal twierdzę, że na wyblinki byłaby lepsze jak najcieńsza nitka, w końcu w "realu" nie były one zbyt grube, a dzięki temu nie będzie tak rozpychać want

 

pozdrówki

 

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

no i wyblinki skończone nie są tak idealne jaku Ryszarda ale jest to mój " dziewiczy" żaglowiec na którym wszystkiego się uczę efekt zadowala mnie tak w 60 %

 

o to kilka fotek

 

 

wyblinki wykonane z kordonka

 

20100304276.th.jpg

 

 

20100304277.th.jpg

 

a tutaj Brygida vs potwor z głębin

 

20100304278.th.jpg

 

 

no i cos na wypadek zatonięcia

 

 

20100304279.th.jpg

 

20100304281.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Bardzo ładnie. Najważniejsze jest to że odważnie wszystko pokazujesz. Zobaczysz, że dzięki temu, przy uwzględnieniu rad forumowiczów następny Twój model będzie jeszcze lepszy.

 

Marcin ma rację, że warto poprawić jakość zdjęć. Wystarczy że będziesz je robił w świetle dziennym przy oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Zielnix jednak za dnia w pracy jestem niestety jak wracam to rzadko kiedy jest dobre światło

 

 

wiem , że w tym moim modelu odnośnie takielunku hmmm sa same błędy ale był to mój zapoznawczy model z wyglądu tez jestem zadowolony (choć mógłby być lepszy )

 

 

zaczynajc budowe tego modelu mialem tylko zwykle nozyczki pilinczek do paznokci i zwykła pensete z kisku za 2zl a teraz z czasem uzbierało mi sie troche tych narzedzi choc wiadomo przydalo by sie ich jescze troche....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo fajnych narzędzi można kupić na Allegro. Dzieciaki czasem wyprzedają farby, pędzle i inne rzeczy bo im się znudziło i można je dostać znacznie taniej. Polecam Ci np. farby akrylowe firmy Games Workshop. Są znakomitej jakości i nie mają praktycznie zapachu. Czasem się pojawiają w tej kategorii:

 

http://allegro.pl/6048_bitewne.html

 

http://allegro.pl/6053_akcesoria_i_makiety.html?change_view=1

 

Warto też luknąć tutaj:

 

http://allegro.pl/76683_narzedzia.html?change_view=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

to prawda ale produkt jest de facto w Polsce niedostępny, można go zakupić w terrahobby i jeszcze gdzieś na sklepach w azji, ale cena jest bajońska bo wraz z transportem to wychodzi chyba koło 300 pln ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.