Jump to content

Przemysław Szymczyk

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Uć/Gorlice
 1. mhmm, bo miałem pytać o najlepsze ustawienia do cięcia polistyrenu - Portrait stoi u mnie biurku, coś tam sobie popróbowałem, ale nie mogę znaleźć czasu żeby się pobawić dłużej.
 2. Solo, z innej beczki - jakim ploterem tniesz polistyren?
 3. bierz bierz - i ak, i vallejo same w sobie są dobre pod pędzel, a zestawy pod kamuflaże (i współczesne, i WW2) mieć bardzo warto - bo "na oko" ciężko te kolory dobrać, a tak masz na tacy. Malowanie kamuflaży jest na tyle upierdliwe i czasochłonne że moim zdaniem nie warto oszczędzać i dorabiać kolory, bo potem się może okazać że rozkład i kształt plam masz ok, wszystko równo i gładko, a nie wygląda jak należy - bo któryś odcień jest nie taki.
 4. no to lipa. Na wcisk to pewnie zaraz się rozszczelni, zacznie pluć, bąblować - więcej nerwów niż zysku. No nic, kupię oryginał albo będę wszysko infinity maział
 5. Witam Wiadomo komuś czy do aerografu Neo for Iwata można zamontować dyszę od zwykłej pseudoiwaty? Nie musi działać idealnie, potrzebuję go do nakładania podkładu i innych topornych prac. Sama oryginalna dysza do neo kosztuje ponad 80zł (heh, więcej niż dysza do Infinity H&S) a zestaw dysza z iglicą do pseudo chodzi po 2 dychy, więc kombinuję ;)
 6. niestety "Model Fan" na Dąbrowskiego już nie istnieje - zamknęli go gdzieś w zeszłym roku bodajże
 7. Niestety Rafał odszedł kilka tygodni temu... http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=77&t=80739
 8. W tym modelu pół części to porażka ;) Jak malowanie będzie na poziomie detalingu to zrobisz model dekady Gratuluję samozaparcia, mi z przerwami ponad rok zeszło żeby go skończyć - a nawet nie zbliżyłem się do tego poziomu zdetalowania
 9. hehe, jak widać podczas wpisywania poprzedniego posta ograniczyłem działanie mózgu jedynie do obsługi klawiatury. Kajam się ;)
 10. to sakson La Torre Models, skala to 54mm ;) http://www.puttyandpaint.com/projects/2772
 11. Zasadniczo jak na detale autor nie zwracałby uwagi, to można i z tamiji Porównaj na zdjęciach różnicę w wyglądzie wlotu powietrza i dyszy polskich i zwykłego block50. Różnica jest, tyle że podejrzewam że 99,9% przypadkowych widzów i tak nie zauważy że coś jest nie tak. Pytanie ilu znawcom F-16 model będzie pokazywany W sumie to my te wszystkie przeróbki i poprawiania zestawów fabrycznych robimy dla własnej satysfakcji, albo żeby na forum się nie czepiali ;) Bo oglądając jakiś gotowy model -ilu znajdzie się specjalistów od np. konstrukcji czołgu Tiger I z lutego 1942 którzy zwrócą uwagę że autor dodał 3 śruby na napinaczu gąsienicy o których producent modelu zapomniał. O tym zwykle wie tylko autor i ci którym się tym pochwalił;)
 12. Ten: http://www.mojehobby.pl/products/General-Dynamics-F-16I-SUFA.html czasem go można poniżej 400 dostać na allegro
 13. Jako że nikt nic nie pisze, napiszę ja - na zasadzie "nie znam się, ale się wypowiem" ;) Może nie tyle nie znam, co na pewno nie jestem ekspertem, ale jakiś czas temu temat mnie interesował. Zatem: Jak chcesz jednomiejscowego to najlepiej Academy F-16 CG/CJ. Problem że nijak go dostać nie sposób, można ew. ściągać z ebaya ze Stanów za ciężkie pieniądze. Nadaje się chyba jeszcze Tamiyowy Thunderbird, ale też drogi, ciężko dostępny, i zdaje się że w zestawie nie ma uzbrojenia. Jeśli może być dwuosobowy to najłatwiej AFV F 16 D Block 52/52+ - z tym że cena za którą można go nabyć (700-850zł) jest totalnie z kosmosu i moim zdaniem absolutnie nie warto Ja mam w składziku Sufę Academy i zgłębiałem temat czy da się z niej zrobić "Polaka" - da się. W pudełku jest i poprawny wlot, i zasobnik na spadochron. Trzeba dodać jakieś tam antenki, jakieś tam inne usunąć, ale na oko nic wielkiego. Tutaj link do wątku na ten temat na nPwm
 14. poprawiłem, dodałem też kurek zamka karabinu, bo się producentowi zapomniało, a ja nie zwróciłem uwagi
 15. Dzięki za opinie! Paluchy jeszcze poprawię, bo faktycznie odstają jakością ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.