Jump to content

mic43

Members
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mic43

 1. Mnie się bardzo podoba, zauważyłem tylko szparę z tyłu kadłuba, choć możliwe, że ten typ tak miał.
 2. Tak, kadłub jeszcze będzie przykurzony. Spróbuje ściągnąć, a jak się nie uda dorzucę na zewnętrznej 😉
 3. Ok, jedna z gąsienic ukończona. Zdecydowałem się nie dodawać rdzy, jedynie sam pył i jasną ziemię. Co sądzicie? Potem jeszcze raz przejadę metalizerem w newralgicznych miejscach, bo gdzieś zniknął pod pigmentami.
 4. Fajnie wygląda, nie mam jednak tyle produktów w swoim arsenale - jedynie trochę pigmentów. No i on w zasadzie robił wrak, więc taka ilość rdzy jest uzasadniona. Może dodam tylko trochę w samych zakamarkach, a na to walnę pigment i na koniec przetrę krawędzie czymś metalicznym. No i Dzięki za tip z folią aluminiową.
 5. Hmmm całkiem fajnie. Zastanawiam się czy dawać te rdzę na gąsienicach, troche by to urozmaiciło ten kurz i pył, z drugiej strony, o ile mi wiadomo, gąsienice w czolgach na chodzie nie rdzewiały. Czym utrwalałeś? Fixerem?
 6. Myślałem o standardowym kolorze jaki zawsze stosuje, czyli ciemny brąz wpadający w nato black.
 7. Nie planuje mocno ubłocić teciaka - wszak walczył na terenach miejskich. Czy myślicie że wystarczy sam pigment w kolorze kurzu i pyły jeśli chodzi o brudzenie gąsienic?
 8. Musiałbym od nowa robić obicia, za dużo mi już z tym roboty zeszło (robiłem dwoma kolorami, ręcznie pędzelkiem i gąbką) i nie chce mi się zaczynać od nowa. Następny model może będzie bardziej spektakularny. Pozdrawiam
 9. Nie obraziłem się, aczkolwiek zezlosciły mnie rady typu "zmyj model", szczególnie na tym etapie - i to właśnie wyraziłem. Jestem wdzięczny bardziej doświadczonym kolegom za porady, jednocześnie uważam, że nie stosowanie się do nich nie może być "karane" stwierdzeniami pokroju "ty wszystko wiesz najlepiej więc nara".
 10. LOL, rozumiem, że lepiej wiesz czego się nauczyłem? Masz jakiś bezpośredni dostęp do mojej świadomości? Fascynujące. Nie wiem skąd też wniosek, że na kogokolwiek się obraziłem - wyraziłem tylko swoje zdanie - było tu dwóch takich co opuściło wątek bez odniesienia do meritum, nie odpowiadając na argumentację - to jest, jak się zdaje, dosyć zdroworozsądkowa definicja terminu "obrazić się". Widzę, że Ty posiadasz inną, skoro stosujesz ja do mnie w tej sytuacji - chętnie ją poznam, bo nijak mi tu nie pasuje.
 11. Minęło parę dni, nie było odpowiedzi. Nie miałbym tego za złe, gdyby nie to, że uwagi typu "zmyj wszystko" pojawiły się niemalże natychmiast. Oglądałem mnóstwo filmików na yt, w żadnym jednak nie znalazłem właściwego sposobu zmieszania dobrego russian green z kolorów które posiadałem. A żaden filmik, jak widać, nie zastąpi doświadczenia kiedy dany kolor jest za ciemny żeby udało się wystarczająca rozjaśnić farbami olejnymi. I czego te wyrwane z kontekstu fragmenty Twoim zdaniem dowodzą? Rzuciły jakieś nowe światło na sprawę, uwzględniając moje odpowiedzi? Myślę, że to ogólnie problem polskiej sceny modelarskiej, nie pierwszy raz to obserwuje - próby samodzielnego myślenia i niekorzystania w 100% z rad bardziej doświadczonych użytkowników kończą się fochem i kwitowaniem "działaj sam skoro wiesz najlepiej". Wpisuje się to zapewne w szerszą perspektywę spojrzenia na edukację w kraju nad Wisłą - zdominowaną przez relację typu: uczeń-mistrz, a nie relację partnerską, jak to ma miejsce w szeroko rozumianym zachodzie.
 12. Chyba nie ma co liczyć na dalsze przedstawienie, Panowie dokończą rozmowę wspólnie na pw - z pewnością sami dojdą do konkluzywnych wniosków.
 13. No spoko, obraz się jak dziecko. Żegnam więc.
 14. Haha, czyli radzisz ludziom tylko wtedy, gdy stosują się bez gadania do tego co proponujesz? Wiesz, że tego typu tresura wyszła z mody jakieś 50 lat temu? "Rób jak mówię a jak nie, to strzelam focha jak małe dziecko" - widzę potencjał na wybitnego mentora.
 15. Odpiszesz merytorycznie na moje stwierdzenia czy będziesz odpisywał jak dwunastolatek? Tylko na tyle Cię stać?
 16. Gdzie ja się uparłem? Na etapie samej bazy był tylko jeden komentarz, że trochę ciemno - wydawało mi się, że wyjdę z tego olejnymi. Nie było na ten moment żadnej sugestii by rozjaśnić całość ponownie nakładając bazę. Niejaki Spotter przebudził się po miesiącu mojej pracy nad modelem (pisząc, że wszytko do zmycia) , inni również stwierdzili że jest za ciemno dopiero po obiciach i biedronce, także przeczytaj wątek dokładniej. Zrobię jak napisałem, model dokończę i zacznę nowy.
 17. Kolejny, co potrafi jedynie krytykować, najlepiej po fakcie - typowo polska mentalność, potwierdzona badaniami - zarówno ilościowymi jak i jakościowymi. Szkoda mi jednak czasu na to, by ci to tłumaczyć. Żegnam więc. Hehe, no właśnie, mowa była o rozjaśnieniach, były stwierdzenia, że baza za ciemna. Ale konkretne rady (zmyj model!) pojawiły się już po fakcie - gdy okazało się, że rozjaśnienia nie wiele dały. Bardzo pomocne!
 18. Nic już nie będę zmywał. Model w rzeczywistości prezentuje się lepiej niż na zdjęciach, kolor jest ciemny, ale realistyczny, bo i tak pomalowane pojazdy nierzadko występowały. Zapewne model będzie mało spektakularny, ale to i tak bez różnicy bo na żadne konkursy się z nim nie wybieram - a to, co się na nim nauczyłem to moje. No i szkoda, że nie było chętnych do pomocy, gdy pytałem o to jak dobrać kolor bazowego. Pozdrawiam.
 19. Ja tam w realu widzę - chyba zdjęcia wyszły dosyć kiepskie (próbowałem rozjaśnić zdjęcia i widzę są dziwne artefakty z tymi brązowymi plamami), no i ciemna baza, więc całość jest mniej widoczna.
 20. Mały update. Dokończone obicia, dodane trochę modulacji olejnymi.
 21. Jakimi kolorami pomalować tę piłę przyczepioną do kadłuba? Była drewniana czy w kolorze kadłuba?
 22. Tak, planuje zrobić rozjaśnienia olejami.
 23. Pin wash, pierwsza faza obić i biedronka, trochę słabo widoczna, więc pewnie będę jeszcze poprawiał.
 24. Miód malina, tylko jakby tych chlapnięć błota za dużo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.