Jump to content

eagle

Members
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kobyłka
 1. Super Ci wyszedł. Jest na co popatrzeć. Brawo. [emoji108][emoji108][emoji108][emoji108][emoji106][emoji106][emoji106]
 2. Brawo. Podoba mi się. Dobra robota.
 3. Tak jak piszesz trzeba będzie zmienić.
 4. Dzięki. Farby Mr. Hobby, Model Master. Jak malowałem farbką Mr. Hobby osłonę radaru czyli ten dziób hehe to powierzchnia wyszła gladziutka pozostała część samolotu model Masters i niestety powierzchnia chropowata wyszła.
 5. Tak dokładnie z tym pierścieniem to też poleciałem hehe, zauważyłem to dopiero jak go przykleiłem. Zdjęcia pokazało wszystko bo na żywo tak to nie wygląda, tych pyłów nie widać ale w k...y nie samowicie.
 6. Dokładnie zabawy sporo. Co do żywic wnęk podwozia to fakt za bardzo to nie widać może dlatego że te zbiorniki zasłaniają. Kalki też zauważyłem że srebrzą ale ciężko się je kladło, dlaczego tak wyszło nie wiem sporo dawałem tych płynów ale widać nie pomogło.
 7. Witajcie. Przedstawiam Wam kolejny model. Do zestawu dołożyłem żywiczne wnęki podwozia, fotel, dysze oraz GBU-31 JDAM. Rurkę pitota oraz odgromniki MASTERa. Model ogólnie dobrze się sklejałam, jedynie dodając żywiczne wnęki dedykowane do tego modelu nie bardzo pasowały, więc dały mi w kość. Szpachla i papier ścierny, sporo tego, jakbym wiedział, że tak kiepsko są one spasowane to odpuściłbym sobie je. Kolejna rzecz powierzchnia modelu od farby w niektórych miejscach zrobiła się chropowata, normalnie jakiś kosmos, no i przez to tak mi się wydaje cały model jest opylony takim pyłem nie widać tego gołym okiem trzeba dobrze się przyjrzeć ale jak robiłem zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i zrobiłem zooma no to się przeraziłem. Dobrze widać na ostatnich zdjęciach z dyszą. Kurz to na pewno nie jest bop mam modele, które stoją i są pokryte kurzem i nie tak to wygląda. Prawdopodobnie jest to od lakieru matowego. Nigdy takiego czegoś nie miałem. Zawsze lakier nakładałem pędzlem i było super, tym razem podkusiło mnie i prysnąłem aerografem, a lakier to Humbrol Matt Cote. Ogólnie model mi się podoba, lubię takie ubarwienie niż jednokolorowe. A i jeszcze problem miałem z kalkami, używałem płynów WAMODU na i pod kalki i co najlepsze, że nazwa buteleczki POD KALKI strasznie rozpuszczała mi kalkę i po prostu się rozlatywały. Coś mi nie pasowało. Okazało się, że WAMOD POD KALKI tak na prawdę był NA KALKI, gdyż śmierdział tak samo jak MICRO SOL (czerwona buteleczka) a WAMOD NA KALKI śmierdział (octem) jak MICRO SET (niebieska buteleczka), czyli de facto pod kalki, od taki WAMOD zrobił psikusa. Mocno się zastanawiałem czy w ogóle go pokazywać .
 8. Witajcie. Prośba do bardziej doświadczonych modelarzy czy ma ktoś pomysł jak z niweolowac przechył samoloty na prawe skrzydło. Model mam prawie skończony a krzywizne zauważyłem po wklejeniu uzbrojenia. Myślałem o zeszlifowawaniu koła jednego ale to nie ładnie by wyglądało.
 9. Heh jak na pierwszy model plastikowy no to super. Mój pierwszy ulep to jakiś kosmos hehe. A pamiętam jak przechodziłem z kartonów na plastik w mordę ile kasiory trzeba wydać hehe żeby uzbierać materiał do tego hobby ale warto. Trzeba kupić to, potem tamto, a i jeszcze to żeby było lepiej a w trakcie pracy trzeba dokupić kolejną rzecz a potem człowiek patrzy a ty tyle towaru i narzędzi. Hehe.
 10. Użyłem alkoholu i faktycznie o wiele lepiej nic się nie dzieje. Dzięki.
 11. Hehe to widocznie ja nie wiedziałem.
 12. Koledzy modelarz pomóżcie bo już nie kapuje. Mianowicie na model położyłem lakier błyszczący Humbrol Glos Cote, który nie jest akrylowy. Lakier wysychał dwa dni. Następnie wash Game Color Wash Lavado 73.201, który notabene jest akrylowy. Na ręcznik papierowy lekko nawilżony Zmywaczem do farb AKRYLOWYCH Wamodu a ta menda rozpuszcza mi lakier jakim k.....rde cudem. Jakoś z tego w miarę wybranąłem, na szczęście jedno skrzydło, ale nie wiem czy będzie to dobrze wyglądać.. Nie mam pomysłu czym to ścierać.
 13. eagle

  Musashi 1/350

  nie musi... szorstki - ale bez jakiś poważnych nierówności powinien nawet lepiej trzymać powodzenia ! Witam, mam takie pytanie jakim klejem najlepiej przykleić ten pokład drewniany? Od dawna mnie to nurtuje hehe. Jeszcze nie sklejałem okrętów, preferuje lotnictwo, ale zakupiłem Yamato 1:350 Tamki i tak na jesień przymierzam się z rozpoczęciem prac. Dzięki za info.
 14. A widzisz tego nie wiedziałem, cóż wielkie dzięki. Teraz, aby nie popełnić podobnego błędu przy F-16I Sufa, studiuję dokumetację odnośnie podwieszenia. Raz jeszcze dzięki za powyższe informacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.