Jump to content

falda1978

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Grupa
 • Interests
  modelarstwo redukcyjne
 • Occupation
  instruktor nauki jazdy
 1. Debil ten koleś czy co?Niech sobie sklei mózg lub coś podobnego co ma w głowie.Jego poziom domyślam się nie zmienił się po 4 latach,skoro pisze takie bzdety.Wstyd.
 2. Witam.Mam Revell"owskie wykonanie tego modelu.Także jestem zadowolony z wykonania tego modelu.Ponoć po złożeniu wygląda bardzo efektownie.Pozdrawiam.
 3. Witam.moja rada jest następująca.Zamocz owiewkę w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń na jakieś 2 godziny.kontroluj temperaturę wody.Musi mieć jakieś 40,50 stopni.Po tym czasie weż chusteczkę i delikatnie wycieraj zabrudzenia.Nie wiem jakiej wielkości one są.Życzę powodzenia.
 4. Witam.Bardzo ładny model.Czysty,estetycznie wykonany,domyślam się,że to zestaw prosto z pudełka.Kiedyś taki lepiłem,ale czuję,że znowu kupię ten model.Pozdrawiam.
 5. Witka.Mam akurat sklejoną wersję w malowaniu francuskiej żandarmerii,ale domyślam się,że jako przeciwpancerniak lepiej by się prezentował.
 6. Witam.Nadlewki,cóż się dziwić.Są to wypraski sięgające 1999roku.Mam zrobiony ten model.W miarę dobrze się go robiło,dosyć pracochłonny,części spasowane dobrze,instrukcja miejscami niezrozumiała.Efekt końcowy na przyzwoitym poziomie.
 7. Witka.Właśnie robię ten model.Jestem na etapie sklejonego kadłuba,złożonych skrzydeł i przytwierdzonych do ww elementu.Jak na razie model klei się bezproblemowo,jedyny minus to pół milimetrowe szpary po obu stronach wewnątrz luku bombowego,ale łatwo to naprawić.
 8. Witka!Byłem bardzo ciekawy kto go zacznie robić.No i się doczekałem.Tylko szkoda,że model w tej cenie ma z tego co widać na zdjęciach dużo śladów po wypychaczach.Życzę powodzenia w trakcie montażu i pozdrawiam.
 9. Wydaje mi się,że ten model nie jest robiony przez ciebie.Czuję tutaj smród plugawego podstępu.
 10. Sorki stary ale skąd ty wziąłeś to malowanie? Bazy pojazdu na nadbudówce w ogóle nie widać. Co do "załogantów", sytuacja mnie trochę zaskoczyła, dlaczego tych dwóch po lewej idzie do ataku, a załoga i reszta krok i pozycja spacerowa? Pojazd wygląda jak "spod igły" nawet armaty nie kalibrowali, MG ktoś chyba pożyczył? Wiaderka wiszące na błotniku przy pierwszym ruchu uległy by zmieleniu! Model czysty ale brak w nim waloryzacji. Podstawka O'K, chyba Włochy?
 11. Po co te skrzynki kartonowe?jeśli to żarcie, to powinno zostać z plutonem,a te skrzynki wyglądają jak nowe.Dodatki psują efekt.Zmień kolor luf.
 12. Witam.Model wyszedł ci całkiem całkiem.Odnośnie farby,to musisz brać pod uwagę,że w warunkach pustynnych kolor płowiał.Na zdjęciu widać jakby oszklenie było porysowane.Mam ten model(jeszcze nie sklejony),i u mnie w owiewce występują też takie wady.Pozdrawiam.
 13. Jedna uwaga.Jeśli nakładasz kalki na liniach,takich jak:łączenie blach to nacinaj je,oczywiście jeśli są wgłębne.Pozdrawiam.
 14. Witam ponownie.Przeszukałem swoją biblioteczkę i muszę przytoczyć tutaj panu pewien fragment.Pochodzi on z monografii lotniczej wydawnictwa Aj-press Messerschmitt Bf-109,zeszyt nr 8 strona21."Najpoważniejszym problemem przy stosowaniu systemu malowania RLM 81/82/83 było ścisłe ustalenie,jaki odcień koloru kryje się pod określeniem opatrzonym kodem RLM.I tak kolor RLM81 mógł występować jako:RLM 81 Braunviolet i RLM 81 Dunkelgrun.RLM 82 to dwa odcienie koloru zielonego określanego jako Dunkelgrun lub RLM 82 Hellgrun.RLM 83 to Lichtgrun".
 15. Witam ponownie.Gdzieś mam w czasopismach lotniczych tabelę RLM,to będzie najlepsze rozwiązanie tego problemu.Układ maskowania jest prawidłowy to wiadomo.Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.