Jump to content

radziu_82

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cały model ogólnie super. A jeśli przemalujesz na jednakowy kolor, to będzie spójniejsze.
 2. Czy coś się ruszyło przy projekcie? Myślę, że nie tylko ja jestem ciekawy dalszych postępów prac.
 3. Fajnie przylegają. Chociaż faktycznie jakby były o połowę krótsze, to by było rewelacyjnie. Ale tak jak jest, też wygląda profesjonalnie.
 4. Ja póki co nie kleję zbyt często żywic, ale używam do jej cięcia piłki Olfa zakładanej na uchwyt skalpela: http://www.narzedziaolfa.pl/index.php?p157,olfa-ostrze-zapasowe-kb4-ns-3
 5. Co do surfacera, to ja części jeszcze przed położeniem podkładu myję rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym przy użyciu pędzelka. Wówczas ten podkład mi się bardzo dobrze trzyma. Pamiętaj też, że zazwyczaj sprawdza się zasada, że lepiej mieć mniej, ale porządnych narzędzi, niż dużo słabej jakości. Dotyczy to praktycznie wszystkiego, łącznie z chemią modelarską. I zgadzam się z przedmówcami, że jak zaczniesz robić, to samo poniekąd wyjdzie czego Ci brakuje z narzędzi i chemii.
 6. Tak ten. Przy czym, żebyś wiedział, że występuje on w kolorze białym, szarym i czarnym. Ja osobiście używam szarego i czarnego, w zależności od przewidywanej kolorystyki danego elementu. Ale uważam, że na początek jeden Ci wystarczy. Bierz ten szary co wskazałeś.
 7. Co do farb, to ja używam Mr. Hobby i Tamiya i jestem z nich bardzo zadowolony. Mogę je z czystym sumieniem polecić. Z rozcieńczaczy, to Mr. Hobby Leveling Thinner wg mnie jest nie do pobicia, ale to oczywiście zależy od rodzajów farb. Papiery ścierne polecam kupić w sklepie z lakierami samochodowymi - koniecznie do szlifowania na morko. Ja używam od gradacji 400 do 2500. Podkład Mr. Hobby surfacer 1500 też nigdy mnie nie zawiódł.
 8. A jakbyś zamiast pętli z drutu wstawił przycięte ucha z małych igieł krawieckich?
 9. zasadniczo kolejność prac, którą podałeś się zgadza, ale... przed kalkami dobrze jest na bazę położyć błyszczący lakier bezbarwny, wówczas kalka lepiej siądzie i będzie mniej srebrzyć; dużo informacji jest tu na forum, czy na youtubie o tej technice - poszukaj sobie „pin wash”; są gotowe washe tego typu np. panel liner od tamki, możesz sobie również zrobić sam washa na bazie farb olejnych; do zmywania washa używaj patyczka higienicznego lekko nasączonego white spiritem; zrób też sobie najpierw próbę, czy wash nie wchodzi Ci w reakcję z lakierem; do washowa
 10. Ja amatorem jestem, ale zazwyczaj tnę hips skalpelem po linijce metalowej. Ewentualnie później rant przejeżdżeb brzegiem ostrza, żeby ogradować. Jakoś to nawet wówczas znośnie wychodzi. A takie nieregularne części to skalpelem po szablonie.
 11. Też właśnie kleję Avro Lancastera. Starą wersję Revella 04328 , wykopaną gdzieś na strychu w domu rodzinnym. Także kibicuję, bo moja wersja to trochę droga przez mękę, stare ramki, nadlewy, etc. Ale traktuję go również treningowo. Zmień w temacie skalę. Masz zestaw1/72, a w temacie podałeś 1/32.
 12. Ciekawi mnie, jaki efekt by się uzyskało pokrywając felgi szlagmetalem (aluminium). Nie wiem co prawda, jakby się to ułożyło na śrubach.
 13. Corsair dotarł cały i zdrowy. Stan modelu sklepowy. Wszystko oryginalnie zafoliowane. Przesyłka błyskawiczna i pancernie zapakowana. Wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo.
 14. Aż mi się łezka w oku kręci. Łoś, jakieś 30 lat temu, był moim pierwszym modelem jaki skleiłem. Jakim skleiłem, bo w kwestii malowania, to potraktowałem go wówczas z pędzla farbami plakatowymi. Ale Twój model, to zupełnie inna liga modelarska. Brawo! Piękny model!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.