Jump to content

kopernik

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kopernik

 1. Właśnie się zorientowałem, że znikły z oferty sklepów wszystkie modele tej firmy. może ktoś wie co się stało z firmą i jej produktami ?
 2. Temat stary, ale pytanie pozostało bez odpowiedzi. Poszperałem trochę w danych armaty i wychodzi na to, że FTF zrobiło ją ładnie, ale na pewno nie w skali 1:72, ACE jest prawie ok. Ciekawe, jak trzymają skalę inne modele FTF-u.
 3. zdradź tajemnicę, jak udało Ci się zachować geometrię skrzydło/kadłub, robiłem ten model wiele razy, i zawsze miałem z tym problem ( nawet po wcześniejszym doklejeniu stateczników), a tym bardziej, że na zdjęciach widać jakby przesunięcie ( góra/dół ) połówek kadłuba.
 4. może ktoś wyjaśni, jak to się dzieje, że ArmaHobby pęka a Ardpol nie ?
 5. Jest zobacz zestaw AMT ERTL 8262 jak chcesz zdobyć większość postaci z sagi w 1:72 to polecam Hasbro z serii Micro Machines ( figurki są co prawda zrobione na gotowo, ale jakość figurek jak i malowania bardzo dobra a pozy przyzwoite, daje się z tego zrobić niezłe dioramki).
 6. może ktoś już rozwiązał ten problem i podpowie jakie figurki w 1:72 najlepiej nadają się do przerobienia na przedwojennych spadochroniarzy WP ?
 7. ćiiii- wróg słucha ! polityka tajności ( prawie jak w WP we wrześniu 1939r. ) FTF już zaczyna zbierać żniwo, Ścibor właśnie wydał żywice z których można zrobić Wz 28 i to w obu wersjach. Kupiłem je tylko dlatego, że nie wiem czy FTF wyda te pojazdy, teraz nawet jak wyda to już nie kupię. i jeszcze jedna wątpliwość dotycząca produkcji figurek, jeśli WP ma wyglądać tak jak Niemcy , to lepiej kupić zestaw HAT-a nie mówiąc już o figurkach Ścibora, a Niemców też produkuje parę firm i to na znacznie wyższym poziomie. (zapowiadanego Boforsa też już zrobiłem z ACE bo nie mogłem doczekać się FTFoskiego)
 8. czy ktoś wie co obecnie dzieje się z wagonem z pp "ŚMIERĆ" stojącego jeszcze w 2011r w Modlinie ?
 9. w necie są znalazłem zdjęcia figurek ponoć z FTF, nie wiem czy poprawionych czy nie , ale to co widać i tak jest lepsze od HATa.
 10. a kim jast w FTF rzeczony Adam ( jak się na kogoś powołujemy, to warto takie info podać , nie każdy jest tak "oblatany" w światku modelarskim ja Ty).
 11. a w tej chwili są na allegro mini repliki z relacją z budowy tego modelu i wózka do niego ( nie ma w fabrycznym zestawie).
 12. Hmmm... co przez to rozumiesz - dużo jest przeróbek? Ja dopiero dokumentacje do modelu gromadzę więc analiza wyprasek dopiero przede mną. poszukaj na forach modelarskich, jest parę relacji z budowy tego modelu, sporo pracy Ci odejdzie ( ludziska to udostępniają po to aby zaoszczędzić innym czasu) a ponadto podpowiadają czasem banalne rozwiązania nierozwiązywalnych problemów
 13. Giganta można kupić z italerki, wznowili go niedawno i sporo jest ich w ofertach sklepowych ( cena coś około 130zł)
 14. Witam chciałbym zaprezentować wam mój pierwszy malowany aerografem... a pochwali się kolega marką aerografu ?
 15. Ostatnio na rynku pojawiło się sporo modeli Plasticart w opakowaniach firmy Wojas, jest nawet Ty-154, cena od 20 do 50zł.
 16. Tololoko zakończyło działalność, firma została sprzedana. Ciekawe jakie plany ma nowy właściciel.
 17. Tololoko zakończyło działalność, firma została sprzedana. Ciekawe, jakie plany ma nowy właściciel.
 18. to nie jest miła niespodzianka, to jest zbrodnia ! taki model przed świętami ? Mikołaj na bank nie będzie miał go w worku ( za drogi) a jak bym chciał go kupić, to nie kupie prezentów ...
 19. Któraś z firm zapowiada wersję torpedową ?
 20. fajne blachy konkretnie do tego modelu miał ( a może i ma ) w ofercie Jadar. w starym sklepie mieli nawet w gablocie model poglądowy . przypominało to blachy z Eduarda do modeli "rozebranch".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.