Jump to content

IIQBAII

Members
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Excellent

Personal Information

 • Location
  Pleszew
 • Occupation
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. IIQBAII

  Kształty

  Hmm, wydaje mi się że pozyskanie modelu 3D należy do osoby która chce wydrukować jakieś gotowe elementy. Sam właściciel drukarki/drukarz nie powinien się interesować gdzie jego klient pozyskał model. Sumując, kupujesz model 3D, przekazujesz go do druku i koniec. Inaczej to nie powinno działać. Jak kupisz od grafika model to jego nie powinno interesować ile razy i komu to wydrukujesz. (coś tu się pusto nagle zrobiło)
 2. Felgi się rozpuściły więc narysowałem nowe (poprzedni model był zły) Dodatkowo narysowałem klin pod koła, jakiś bajer.
 3. Przy moim tempie pracy musiałem sobie to jakoś rozplanować, bo skończyłbym ze stertą pomalowanych i niepasujących do siebie elementów.
 4. Cześć! Udało się przebrnąć jakoś przez malowanie ramy, te wężyki mnie wykończyły. Często pędzelek z czarna farbą wybierał własna drogę co generowało kolejne poprawki... Jeszcze zostało parę miejsc do poprawy ale jestem zadowolony z rezultatu. Etap ramy ukończony w 98%, teraz pora na wieże za kabiną. Oczywiście nie obyło się bez paru wypadków. Częste obracanie ramy w dłoni skutkowało jej przypadkowym wypadnięciem. Jakoś udało się większość pęknięć zamaskować. Chciałem pozbyć się tej srebrnej warstwy z felg (która zaczęła odpadać). Niestety dwu minutowe moczenie w rozpus
 5. Obicia na zamku 88 wyszły świetnie
 6. Używam rozcieńczalnika Tamiya, z innymi farbami Model Mastera problemu niema. Ta przeźroczysta bardzo szybko schnie.
 7. No tak, rama pomalowana na czerwono razem z innymi duperelami. Finalnie nałożyłem warstwę podkładu, 4 warstwy czerwonego i 3 warstwy semi gloss clear. Wykorzystałem bezbarwną farbę od Model Mastera, która dosyć ekstremalnie szybko schła. Mieszając farbę 1:1 miałem problem z zapychającym się aero. Nawet przy większej ilości rozcieńczalnika farba zasychała w dyszy 0,5. Często aero potrafiło wypluć jakąś grudkę, na szczęście stały się przeźroczyste i prawie nic nie widać. Fotek nie wstawiam, bo całość nadal jest czerwona. Teraz pędzel i malowanie przewodów na czarno (g
 8. Silnik praktycznie skończony. Zostały małe duperele do przymocowania po przyklejeniu do ramy. Tutaj bawiłem się w wash, lecz na ramie z tego zrezygnuje. Reszta sobie schnie. Jak dobrze pójdzie to jutro nałożę drugą warstwę.
 9. Chyba do połączenia dział z Kommandogerat 40.
 10. Witam Malowanie ramy jest strasznie czasochłonne i jeszcze trochę zejdzie. Ciężko dojść we wszystkie zakamarki. Została druga warstwa plus bezbarwny. Na koniec detale malowane z pędzla. Silnik prawie pomalowany, jutro jakieś fotki wstawię.
 11. Nigdy nie byłem asem z malowania, ale na wyspie jest sporo za dużo farby.
 12. Cześć! Spuściłem podkład do aero i wyszło zacnie. Większość elementów mam już w podkładzie więc w przyszły weekend pewnie położę jakiś kolorek.
 13. Cześć! Przybył do mnie Mr.Surfacer i udało się wspólnie coś wykonać. Pierwszy raz korzystałem z podkładu w aerozolu. Średnio mi się go aplikowało (jak to z aerozolu) Dzięki temu wyskoczyły wszystkie babole. Teraz szpachlówka i papier ścierny pójdą w ruch. Nie udało mi się pokryć idealnie całej powierzchni. Puszeczka wystarczyła mi na to co widać, reszta wylądowała na kartonie. Może znacie lepsze metody aplikowania tego podkładu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.