Jump to content

IIQBAII

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Pleszew
 • Occupation
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. IIQBAII

  Francja 1944

  Witam ponownie, mając trochę wolnego czasu zajrzałem do moich budynków. Pierwszy ceglany myślę że jest już zrobiony, później dodam jeszcze trochę detali wewnątrz. Miały dojść blaszki, ale muszę jeszcze podszkolić się w trawieniu. Drugi budynek wymaga już tylko pomalowania. Dodatkowo przysiadłem przy moim drukowanym MG42. Dodałem sporo detali i podzieliłem go na części. Myślę że to jest już max jak mogę uzyskać z mojej drukarki.
 2. IIQBAII

  RMS Titanic

  Malowałem to pędzelkiem chyba 3 razy. Na gładkich i dużych powierzchniach jest trudniej. Możesz podzielić sobie kadłub na segmenty, na przykład według tych poziomych pasów.
 3. To rysowanie zawsze męczy, ale gotowy i wydrukowany element daje satysfakcje.
 4. Szczerze mówiąc jak zobaczyłem drukarkę FDM to pomyślałem że wyjdzie "coś". Jednak projekt naprawdę robi wrażenie. Świetnie wyprowadziłeś powierzchnie.
 5. IIQBAII

  Francja 1944

  Trochę czasu wygospodarowałem i zabrałem się za robotę. Bruk chyba już gotowy, jak dojdą budynki rozsypie jakieś detale. Wszystko malowane akrylami. Daszek większego budynku. Trochę za bardzo naświetlone zdjęcia i reszta odcieni ucieka. W kilku miejscach dałem za dużo kleju, plus taki że nie będzie tego widać. Sam budynek otrzymał drewniane wykończenie elewacji. Jeszcze sporo szpachli i szlifowania przede mną. (Przyklejona jest prosto, tylko prawy dolny narożnik budynku jest wciśnięty) Uwagi mile widziane. Pozdrawiam Edit Gorsza jakość ale lepiej widać.
 6. IIQBAII

  Francja 1944

  Witam, mała aktualizacja. Pozostało mi już tylko malowanie. Niestety jest jest ono czasochłonne. Bruk maluje na szaro, a wszystkie krawędzie dodatkowo przejadę białym lub beżowym. Następnie postaram się usunąć ostre krawędzie między szarym a ciemniejszymi fugami. Trochę mi to zejdzie, więc będzie trzeba poczekać. Detale budynków również czekają na malowanie.
 7. Kolega mnie właśnie odpowiednio zmotywował. Czekam za farbami i ruszam z kopyta. Wygląda super. W kilku miejscach szczeliny Ci się zalały.
 8. IIQBAII

  Francja 1944

  Skala nie robi znaczenia. Wystarczy, że zmniejszę model.
 9. IIQBAII

  Francja 1944

  Mały przestój spowodowany brakiem czasu. Aktualnie drukuje wyposażenie budynków. W weekend dodrukuje wszystkie zewnętrzne detale, rynny itd. Pojemnik jest już pełny
 10. IIQBAII

  Francja 1944

  Bruk kreślony przy linijce, a wzory są po prostu wciśnięte w jednolity arkusz. Jak już część wie generalnie wzoruję się na tym: https://miniart-models.com/products/36006/ Cała stolarka będzie raczej drukowana, bo nie uzyskam gładkiej powierzchni przy wyciskaniu.
 11. IIQBAII

  Francja 1944

  1:35? -> Już znalazłem, efekt naprawdę świetny.
 12. IIQBAII

  Francja 1944

  Tak, używałem Photona (za tą cenę druk jest epicki). Niestety nie mam dobrego aparatu aby oddać rzeczywisty wygląd (jak widać moim wrogiem jest kurz). Karabiny są smukłe i wyglądają bardzo delikatnie, tak jak powinny wyglądać w tej skali. Niestety aż tak dobry z historii nie jestem, rok się zgadza jak widać to już tak zostanie. Transporter nie ma "jeszcze" kamuflażu. Kiedyś wyczytałem że pod koniec wojny maszyny z fabryki leciały na front w jednolitym malowaniu i dopiero na froncie były maskowane. (nie chodzi mi o tą ceglaną farbę anty korozyjną) Chodzi mi o to że maszyna trafiła do dywizji i w pośpiechu została skierowana do walki. Dzięki za uwagi. Trochę bardziej podniszczyłem bruk, chaosu dodadzą wysypane detale. Żywica jest biała i trochę to przeszkadza.
 13. IIQBAII

  Francja 1944

  Niestety ogranicza mnie głębokość półki. Chcąc upchnąć wszystko musiałem zdecydować się na taki układ. Pokombinuje coś z brukiem.
 14. IIQBAII

  Francja 1944

  Cześć, aktualnie jestem w trakcie tworzenia brukowanej drogi z dwoma domkami. Cała sceneria odgrywa się w 1944r gdzieś we Francji. Budynki jak i bruk zostały wykonane z styroduru. Po drodze będą się przemieszczać StuG IV (Academy) i Sd.Kfz.251/1 (Tamiya) należące do 17 Dywizji Grenadierów Pancernych. Modele wykonałem już wcześniej. Część elementów wydrukowałem na drukarce 3D, (głównie wyposażenie piechoty) zostaną one "wsypane" do transportera. Coś w stylu zbieracza wyposażenia. Standardowo z transportera będą wyskakiwać żołnierze. Trochę fotek:
 15. IIQBAII

  Stug E-100

  Siema, sory za przerwę ale sesja... Udało mi się uzyskać informacje na temat cięcia mojego materiału. Krawędzie topią się w minimalnym stopniu (do zaakceptowania). Elementy z grubszego arkusza będę miał wycięte z pleksi. W przyszłym tygodniu prześlę koledze projekt, na kolejny weekend powinno być już wszystko gotowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.