Jump to content

IIQBAII

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Personal Information

 • Location
  Pleszew
 • Occupation
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co to za żywica, że potrzebuje tak specjalnego traktowania🤔 Ja wszystko robię IPA 99% i papierem. Przy takich warsztatach trzeba sobie skorygować poziom świetnego modelu.
 2. Witam po przerwie, coś naskrobię by pchnąć warsztat. Przenosimy elementy z modelu 3D do rzeczywistości. Podstawę udało mi się wyciąć w pracy (szkoda że to laser wysokiej mocy i nie bardzo radzi sobie z tworzywami sztucznymi i mega cienkimi blaszkami) No jakiś metalowy element będzie:P Aktualnie całość wygląda tak: Muszę poprawić mocowanie chłodnicy, bo coś niechlujnie mi wyszło. W modelu główny pałąk od osi skrętnych jest trochę pogrubiony by wytrzymał "przeciążenia" i troszkę się nie zmieścił pod wieżą. Dlatego te łączniki po lewej stron
 3. Generalnie trudniejsze etapy projektowania mam już za sobą. Zostały detale + malowanie (malowanie to chyba najtrudniejsza część pracy dla mnie)
 4. Zostały do narysowania tylko lampy, Resztę detali wykonam na bieżąco. Chyba wszystko jest tak jak być powinno. Jutro zacznę kroić profile i przygotuję elementy do druku. (Tyle wyświetleń a nikt nic nie pisze)
 5. Cześć, do narysowania została chłodnica i małe detale. Myślę że w przyszły weekend zakończę ten etap i zabiorę się za cięcie profili. Gdyby ktoś posiadał na sprzedasz dwa bliźniaki do ciągnika to chętnie przygarnę. Pozdrawiam
 6. Rama już narysowana. Wykonam ją z profili i arkuszy pla. Z rysunku pobiorę wymiary. Teraz pozostało dorysować detale.
 7. Raczej tak, tylko zastanawiam się którą.
 8. Rozpocząłem pracę nad wieżą. Przerzuciłem się na Fusiona 360 i aktualnie poznaje jego możliwości. Trochę mi zajmie narysowanie wszystkiego.
 9. Zgłaszam się w te upalne dni. Udało mi się zakończyć pierwszy etap instalacji na ramie. W kilku miejscach mogłem to rozwiązać inaczej, ale tak już zostanie. Całość nie jest tak zgrabna jak w prawdziwym ciągniku. Drobna przymiarka. Teraz będę musiał wstępnie złożyć szoferkę i wykonać wieżę za kabiną:
 10. Witam po sporej przerwie. Na modelu osiadła sporawa warstwa kurzu więc zabrałem się do pracy. Od ostatniej aktualizacji dodrukowałem pozostałe nadkola, przykleiłem śruby do ramy i tarcze. Sporo czasu zajęło mi narysowanie mocowań nadkoli do ramy. Problemem okazał się poprawny kąt wygięcia drążków. Niestety popełniłem błąd i elementy narysowane od razu drukuje i przyklejam. Nie biorę pod uwagę przyszłych elementów które niekoniecznie mogą pasować z tymi już przyklejonymi. Właśnie taki problem miałem z pierwotnie wydrukowanymi mocowaniami. Nie pasowały w otwory na mocowaniach zaw
 11. Jeszcze sporo wróżenia z fusów zostało. Pewne elementy są standardowe, inne jak wieża za kabiną to kopalnia detali. Do tej pory nie znalazłem zdjęć wnętrza kabiny tego konkretnego ciągnika. W tym przypadku pozostanie fabryka chyba.
 12. Dzięki. Mamy to. Udało się wszystko poskładać. Zostało jeszcze dopieszczenie. Całość działa jak powinna. Na tym zdjęciu widać główny drążek: Tutaj również z tym że element jest koloru czerwonego: Pozdrawiam
 13. Witam ponownie, kolejna mała aktualizacja. Po tygodniu zmagań z mierzeniem i rzeźbieniem udało mi się narysować coś sensownego. Mam nadzieje że po wydruku wszystko będzie ok i przede wszystkim nie połamie się za pierwszym razem. Projekt nie jest identyczny z tym dedykowanym od KFS, bo miałem problem z adaptacją tamtych rozwiązań. Myślę że całość przejdzie. Pozdrawiam
 14. Drobna aktualizacja. Weekendowe wydruki, finalne koła, tarcze i elementy wału. Przy sprzyjających wiatrach postawię go na kołach jeszcze w tym tygodniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.