Jump to content

Daniel

Members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Daniel

 1. Jeżeli chodzi o wiedzę to proponuję dołączyć do The T-34 Interst Group. Również znajdziesz tam mój dorobek modelarski z T-34
 2. Życie życiem a przydała by się prawda historyczna. Na tym etapie jeden dzień pracy.
 3. A teraz największy błąd to ma być T-34-85 z fab.112 a płytę tylną użyłeś z fab.183.
 4. Jeszcze jedno koła napędowe też inne, wcześniejszy typ.
 5. Tylko 2 małe uwagi, wymień osłonę km strzelca bo ta z Dragona mało przypomina oryginał. Dużo lepsza jest z Academy. Wczesne T-34-85 nie miały przewodów do świec dymnych z tyłu kadłuba.
 6. Egz.o nr.1-12 metalowe, eks. jugosłowiańskie nr.13-15 płótno.
 7. Fińskie w większości też miały met. skrzydła a dopancerzenie fotela dodano po wojnie zimowej. Takie same jak w Fokkerze D 21. Anglicy zaczęli montować takie płyty po doświadczeniach BoB.
 8. Pytanie, czy jugosłowiańskie Hurricane na pewno miały takie płyty panc. za plecami pilota? Na pewno takich nie miały Hurricany w Finlandii, Rumuni i Belgi. Ponadto te wczesne nie miały celowników tylko muszki kołowe.
 9. Moim zdaniem 235 był wyprodukowany w fab. 174, świadczą o tym koła-brak nacięć na gumie są tylko otwory ulgowe,wielkość i kształt dodatkowych zbiorników paliwa,brak z tyłu dodatkowego zaczepu holowniczego charakterystycznego dla z.112, kształt poręczy na wieży.
 10. - brak na przednich błotnikach kierunkowskazów - fotele załogi z innej bajki
 11. Cześć, wiesz że marudzenie często pomaga w ustaleniu prawdy merytorycznej. Wiesz mi, że IS-3 nr.111 miał identycznego orła jak 112. Parę lat temu miałem możliwość obejrzenia foty 111 z boku, niestety starszy pan nie dał się przekonać, aby chociaż zrobić skan. Rok temu ponownie ponowiłem próbę i się okazało,że właściciel zdjęcia zmarł, a rodzina rzeczy po nim wywaliła na śmietnik. Pozdrawiam Daniel
 12. Moje drobne uwagi:IS-3 orzeł do poprawy, powinien być standardowy malowany szablonem, T-34 nr.235 mniej więcej taki kształt cyfr tylko z tyłu, z boków wieży analogicznie jak 236,237.T-34-85 nr.214 z tyłu wieży nr. namalowany prosto. SU-76 malowanie po lipcu 1945, orzeł w czerwonym kręgu. Su-57 malowanie hipotetyczne- brak zdjęcia.
 13. Ba-10 rosyjski kamuflaż zielono-brązowy. BA-10M z nr. R-22 po remoncie czyli zieleń fińska, swastyki czarne. Jest taka prawidłowość, że nr. ewidencyjne były malowane na pojazdach po remontach w Varkus. Ten egz.w 1941 służył wraz z BA-3 R-21 i BA-6 R-18,19 w 7 Er.Ps.AutoJ.
 14. To nie jest wyjście, spróbuj ściągnąć zdj. a zobaczysz jaką ono ma jakość.
 15. Właściwy typ jest na drugim planie i oto właśnie chodzi aby ściągnąć ze str. SA i swobodnie powiększać bez straty jakości.
 16. Przyjrzyj się dokładnie zdj. 51078 tam wyraźnie widać literę na przednim błotniku. Pasy niebieskie z obu stron wieży. W okresie użytkowania w 1DPiech. nie miał nr. rej. Pamiętaj też, że ten egz. miał namalowane prawidłowe swastyki z białymi podcieniami.
 17. Akurat te znajduje. Innych zdjęć fińskich BA-10M nie mogę udostępnić, gdyż nie mam na to zgody osoby od której je dostałem. Ja będę w przyszłości budował BA-10M o nr. rej. Ps.27-4.
 18. Gratuluję szybkości obejrzenia 160 tyś. zdjęć z fińskiego archiwum wojskowego, mnie to zajęło ponad miesiąc.Kończąc jeszcze raz spróbuję być pomocny.Wpisujesz SA-kuva.fi, następnie naciskasz na flagę Finlandii, po otwarciu naciskasz na niebieski napis Hyvaksyn,po kolejnej odsłonie w rubryce Tekstihaku wpisujesz panssariauto i naciskasz Hae. Otrzymujesz 75 zdjęć i tam znajdziesz to czego szukasz. Na zdj. 51078,52148 jest co prawda BA-10 ale on był oznaczony prawie identycznie jak BA-10M. Poszukiwany przez Ciebie BA-10M jest na zdj.51082,51084, 51085 ,co prawda na drugim planie ale po ściągnięciu zdjęcia można je swobodnie powiększać.To tyle i aż tyle. A przy okazji mam nadzieję zobaczysz szczegóły budowy BA-10.
 19. Obrazków nie mam, ale mam zdjęcia. Czy tak ciężko skorzystać z wyszukiwarki? , wpisując np. SA-kuva, suomi BA-10 itp. Nie sugeruj się tym obrazkiem gdyż w rzeczywistości w tych malowaniach były BA-10 a nie BA-10M. Najprostszy sposób odróżnienia tych typów: BA-10- brak zbiorników paliwa na błotnikach.
 20. Mam parę uwag, łopata z boku to powojenna modyfikacja, wywal też tą pseudo tablicę rej. Pamiętaj, że zbudowałeś BA-10M a tych Finowie mieli kilka szt.i z reguły były one przemalowane na zieleń fińską, a od 1943 dostawały kamuflaż 3 kol. W oryginalnym ros.zielonym był używany w 1941 1 BA-10M w 1DPiech. na wieży miał niebieskie swastyki i pionowy pas też niebieski, z przodu na prawym a z tyłu na lewym błotniku białą literę P. Nie miał też osłony na celowniku peryskopowym.
 21. Jak robisz ruska to wymień osłonę celownika peryskopowego na wieży. Taką jak w modelu używali tylko Finowie.
 22. Ten IS z całą pewnością miał płaską przednią płytę, a świadczą o tym peryskopy. Wczesne IS-2 miały osłony takie jak w KW. Zresztą te wczesne zostały kupione po wojnie.
 23. Niestety nie, bo musiał bym nurkować w sypie. A tak oprócz wściekłości do samego siebie, lekko zawiedziony jestem na Martoli za dystrybucję takiego badziewia.
 24. Dziś to "cudo" dostałem, jakość poniżej wszelkiej krytyki.Poprawności merytorycznej nawet nie sprawdzałem, gdyż z miejsca chłam za 42 zł. wylądował w koszu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.