Jump to content

Bedrzich

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bedrzich

 1. Założenia podobne do Intrudera - A-26. Silniki to bym dał Centaurusy albo R-2800... A co - z grubej rury... Mała komora w kadłubie, zbiorniki w skrzydłach zamiast bomb, artyleria w nosie, 2-3 osoby wystarczą. Dobre by były mniejsze skrzydła - większe obciażenie płata, większa prędkość.
 2. Śmigło drewniane, ale krawędź natarcia łopat zabezpiecza się metalowym bandażem, mniej więcej od 1/3 długości łopaty licząc od piasty. Trzeba sprawdzać na fotkach, choć słabo to widać. Bandaż bywa mosiężny, czasem stalowy czy niklowy. Stosuje się od mocy silników rzędu 100KM więc przy Karasiu jak najbardziej wskazany. Widoczny na zdjęciach muzealnej P.11C, zamalowany kolorem łopat.
 3. Bedrzich

  SZD-9 Bocian

  tylna tablica to byl w Boćkach wyjątek... Ale tak jak pisalem - szukam kazdej fotki z tylnej kabiny - pasy, pedaly itd oraz pasow na przednim! Rób forki i wysyłaj!
 4. Bedrzich

  SZD-9 Bocian

  Nietypowy temat - szukam zdjęć kabin tego szybowca, ale głównie - TYLNEJ! Można łatwo znaleźć fotki przedniej kabiny i tablicy przyrządów, ale tylnej - brak! Reasumując - zależy mi na zdjęciach z mocowaniem pasów piersiowych z przodu, pedały st. kierunku i siedzenie z tyłu, bagażnik za tylnym fotelem. Chętnie bym się wybrał do aeroklubu, ale najbliższy ode mnie jest oddalony ponad 3000km...
 5. Jeżeli tablica przyrządów jest przyklejona zgodnie z instrukcja to jest to babol zestawu! W takim układzie nikt nie sięgnął by do tablicy ręką w locie! Pedały steru kierunku w samolocie są pod dolną krawędzią tablicy.
 6. Gdzie Ty widzisz tą szóstkę ? Na Sycylii ??? [emoji51]Tak to jest jak sie widzi to, co sie chce widziec, a nie to co jest...
 7. Zaraz zaraz - coś tu nie tenteges - przecież TEN Spit ma 3 łopaty śmigła, 3 rury wydechowe fishtails, skrzydło C - raczej to Mk.Vc a nie IXc. Edit: teraz widzę ZX-6 w tle...
 8. Pewnie już doszedłeś do tego, ale jak dla mnie wygląda na cień siatki przed chwytem powietrza do gaźnika.
 9. Ten model wypściła Tamiya, wraz z wersją 1/48 niejako pod film (albo i po) z 2013 "Ein no Zero" znany też jako "Kamikaze" albo "Fighter pilot" czy "Ethernal Zero". Film - hmm, z braku laku... Dużo animacji komputerowych, ale też są sceny z prawdziwą zerówką. Reasumując - kolorystyka MOŻE być rzeczywista, ale też - może być filmowa...
 10. Lekko odświeżę temat - przy małych obciążeniach jest ok, ale co z nieco większymi obciążeniami? Np. klejenie podwieszeń typu zbiorniki, bomby? CA daje radę czy raczej klej do plastiku (typu Tamiya Thin/extra thin) i uważać żeby nie rozpuściło farby?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.