Jump to content

Wojciech

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wojciech

 1. Owszem padały i nie jest wykluczone, że WNW też. Moje wątpliwości budzi fakt, że nie dzieje się to z dnia na dzień, a informacje płyną na razie wyłącznie z for internetowych, a nie ze źródła. W przypadku zakończenia działalności WNW, informacja powinna pojawić się przede wszystkim na ich stronie internetowej. Tam stety ciągle najnowsze modele planowane są na 2020, a w temacie upadłości cisza. Fokker Dr1, HP 0/100, Lancaster, to nie projekty 3D ale już gotowe formy wtryskowe, czyli istotna w bilansie firmy inwestycja w $. Wątpię, aby PJ traktował biznes jak loterię: wyjdzie, albo nie. Przedmiotowy news jest natomiast idealny, aby spowodować masową sprzedaż tego, co jest w magazynach hurtowni i sklepów. Życzę sobie, abym się nie mylił.
 2. Dopóki nie ma oficjalnego oświadczenia, są to tylko informacje nieoficjalne. Osobiście śmiem w nie wątpić..
 3. Cierpisz na deficyt przyzwoitości ? Admina też nie rusza to zdjęcie ?
 4. Cześć Czy tej czerwieni wewnątrz klap jesteś pewien ?
 5. Sprzedam F-15 I GWH - stan niemal idealny 250 PLN + 15 PP
 6. Sprzedam nowy model F-14D TAMIYA - 250 PLN + 15 PP
 7. Na sprzedaż mam B-26 REVELL (kompletny) wraz z kompletnym zestawem BIG ED i silnikami QB. Stan jak na zdjęciach. Całość 250 PLN + 15 PP
 8. a propos trendów w brudzeniu - model z ostatniej "babaryby" - oczu nie mogłem oderwać. Twój F-14 podoba mi się.
 9. Owszem - Budowy (przez duże "B"). Ten model może być traktowany jako wzorzec, gdyż zbudowany został na bazie dokumentacji fabrycznej. Podobnie zresztą jak jego Mustang i późny Spitfire IXc.
 10. Pięknie Ci to idzie. Przymierzam się do swojego i po przejrzeniu "źródeł" - w tym fantastycznej książki "Spitfire in my Workshop" zauważyłem, że TAMIYA dała nieprawidłowy fotel do wczesnych wersji mk.I. Powinien być prawdopodobnie taki jak na zdjęciu poniżej. U Ciebie figurka zasłoni złe siedzisko :-)
 11. Sprzedam F-86D f-my KITTY HAWK. Stan sklepowy. 250 PLN + 13 PLN wysyłka
 12. Sprzedam model F-4E Phantom f-my HASEGAWA. Wszystkie części w ramkach, nienaruszony. Cena 100 PLN + 13 PLN koszty wysyłki.
 13. MASAKRA Pokaż chociaż jedno zdjęcie potwierdzające taki stan samolotu - zwłaszcza spodu. Masz chłopie wyobraźnię..
 14. Ok widać zatem jak różne są nasze oczekiwania i potrzeby :-)
 15. Nie do końca rozumiem: jednak tak, ale raczej nie. Moja krytyka to moje subiektywne wrażenia, a nie forsowanie jakiejś prawdy obiektywnej. Są to wrażenia po zderzeniu oczekiwań (budowanych w oparciu o potencjał firmy) z tym, co wylądowało w pudle. Oczekiwałem skomplikowanego modelu dla średnio zaawansowanych modelarzy i tyle. To co jest (w świetle renomy firmy), nie podoba mi się i tyle (i chyba troszeczkę Tobie Solo też nie). W chwili obecnej buduję ich F4U1 (bidcage) w 1/32. Z każdym kolejnym krokiem nie mogę wyjść z podziwu nad jakością wykonania i spasowaniem elementów. To model w mojej opinii absolutnie rewelacyjny - mimo niewłaściwej wersji silnika (poprawiłem zestawem korekcyjnym). Wystarczy dodać mu kable tam gdzie trzeba. Sam model jest relatywnie skomplikowany, bo taki właśnie Corsair był - tak jak F-14 w czasach swej świetności. Pozdrawiam
 16. Serdeczne gratulacje - piękny model
 17. ... póki nie wykryją kolejnych "newsów" - typu wnęk podwozia w ich SU-27
 18. Pracowała, pracowała i nagle zrobiło się "groźnawo", więc szybciutko na rynek i tak kupią, byleby szybciej. Wcale nie twierdzę, że AMK będzie "gralem", ale po TAMIYA spodziewałbym się "troszeczkę" więcej inwencji twórczej. Brak oddzielnych slotów,lotek itd miał chyba model FUJIMI z lat 80/90 . Zachęcam do porównania F-14 FINE MOLDS w skali 1/72 z F-14 TAMIYA w skali 1/48 .. Wydaje mi się, że TAMIYA wypada przynajmniej z wypiekami wstydu. .. A cena, jak cena - nie za takie pieniądze modele się kupowało - wadą jest nie ona, a stosunek jakości produktu (oczekiwań) do niej.
 19. F-14 to temat bezpieczny, ale wykonany w pośpiechu prawdopodobnie wkrótce odejdzie w cień (miałem już w rękach!!!). Mimo powszechnych szczerych i nabytych zachwytów nad tym modelem, głosy krytyki i opinie o uwstecznieniu się (chwilowym mam nadzieję) firmy TAMIYA nie są odosobnione. Jeżeli patrzą na rynek USA i europejski, dziwi mnie, że tak mało podejmują tematów, które wywołałyby histerię wśród modelarzy, a nie jedynie pomruk zadowolenia i niedosyt. Wyobraźcie sobie choćby Hurricane Mk I lub FW-190 (któregokolwiek) ... w 1/32, nowego Lancastera, Liberatora, B-17, Halifaxa w 1/48 - made by TAMIYA. Na co czekają .. aż ZM wypuści kolejny "przerost formy i ceny nad treścią" ? Nowy model F-14 to moje największe rozczarowanie roku 2016 (HB wypuszczający kolejne gnioty i obrażający wszystkich tych, którzy szanują swoje pieniądze i czas zdążył mnie już do siebie przyzwyczaić).
 20. Solo, serdecznie dziękuję za znakomity "inbox" - że chciało Ci się. Wciąż mam mieszane uczucia (czy to 1/72, czy już 1/48), chyba trzeba mi zobaczyć go na żywo.
 21. Krytykę swoją opieram właśnie na podstawie "renderów" AMK. Wyobrażam sobie, że nie jest to poza zasięgiem TAMIYA - cała ta mechanika skrzydeł, wnęki podwozia, kabelki, "pierdółki". Z pewnością wyrób TAMIYA jest znakomicie spasowany. Solo, jeżeli będziesz go miał, to pokornie proszę o "inbox" :-) F-18C kupiłem po obejrzeniu Twoich zdjęć. P.S. Z drugiej strony sytuacja przypomina mi obecny wyścig o najlepszego Kingtigera, czy też MK V, pomiędzy TAKOM i MENG. W trakcie rozgrzewania rynku renderami swojego arcydzieła przez MENG, TAKOMowe produkty trafiają na półki sklepowe. W mojej opinii na MK V od MENGA warto było zaczekać.
 22. Obyś się mylił. Mnie jednak skutecznie powstrzymują. Uważam (fakt faktem, że jedynie na podstawie naoglądania się "inboxów" na YOUTUBE), że TAMIYA zrobiła drobny kroczek wstecz. Po takim dziele sztuki jak CORSAIR w 1/32, gdzie widać możliwości tej firmy na wytworzenie najlepszych modeli świata, wypuszczać na szybko TOMCATA - zdetalowanego na poziomie skali 1/72 jest dla mnie rzeczą niezrozumiałą. Wolę poczekać choćby kolejny rok na AMK. Przy ilości modeli "w szafie" i tak bym go w najbliższych latach nie skleił. Wydaje mi się, że AMK wie co robi, spokojnie, bez zbędnego pospiechu zrobi swojego F-14 i pozamiata rynek w obszarze głównie wymagających i zasobniejszych portfeli.
 23. Piękny model, tylko ten kolor kokpitu Nie powinien być Dark Dull Green - coś bliskiego Gunze 302 ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.