Jump to content

_unknown_

Members
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 1. A to barok niemiecki, więc musi być regularny ;) Szczerze to nie wiem, niszowa produkcja. Kupiłem podczas warszawskiej Babaryby na stanowisku z żywicznymi rzeczami, Lukgraph etc. Mam jeszcze trzy sztuki w tym dwie 1:72, więc niewykluczone że się tutaj jeszcze pojawią.
 2. Zabrałem się do pracy nad podstawką. Stone Grey od AMMO Mig to bruk, kafelki kolory Vallejo Model Color-Yellow,Tan Earth, Olive Green i aerografowy Orange Rust, słup ogłoszeniowy to z kolei aerografowy Olive Green. Tak to wygląda bazowo, teraz pora tu nieco zakurzyć.
 3. Na fotach daje złudzenie rdzy, ale tak naprawdę to Oilbrusher "Earth". Kiedy zrobię podstawkę, dodam jeszcze trochę "ulicznych" pigmentów, zunifikuję całość i efekt pewno się poprawi.
 4. Wszystko już doklejone i pobrudzone, model uważam za ukończony. Nie ukrywam, że w przypadku pancerki inspiruję się min. pracami Adam Wildera. Lubię intensywny, nieco przerysowany weathering, stąd wygląda to jak na załączonym obrazku. Mam fajną żywiczną podstawkę z brukowaną ulicą i nie zawaham się jej użyć ;) Chciałem postawić na niej latarnię, ale wobec braku takowej w 1:72 gdziekolwiek bym szukał, IS będzie się wynurzał zza słupa ogłoszeniowego.
 5. Po długim procesie brudzenia czołg wygląda tak jak powinien, czyli na strudzonego drogą do Berlina. Na dobre przerzuciłem się z akrylowych washy Vallejo na oilbrushery AMMO Mig. Są łatwiejsze w kontroli i zostawiają bardzo fajny, matowy odcień. Na pancerz powędrował głównie Field Green, Rust oraz Buff. Do odtworzenia ziemi i piachu posłużyły mi Earth i Medium Soil. A tak prezentują się "doły", nie chciałem przesadzić z ilością brudu, w końcu jeździ po kostce brukowej, nie po polach. Wszelkie elementy dodatkowe takie jak ekrany, liny holownicze, skrzynia, wiadro etc. pobrudzone i
 6. Rozjaśniłem po całości, Light Green #225 i Bright #254 w stosunku 1:1. Obicia to srebrny, natomiast gąsienice i KM gunmetal, wszystko Vallejo. Wiadomo, jak dojdzie wash to zrobi się ciemniej, więc myślę, że teraz kolor jest optymalny.
 7. IS nabrał kolorów. Modulacja przy wykorzystaniu farb Vallejo dedykowanych do rusków: Camo Black Green #018, Russian Green #017, Green #223 i Light Green #225. KM to igła 0.45, a co do okablowania - jeden przewód wiedzie do lampy, drugi do syreny.
 8. Jestem z powrotem. Zastosowałem się do wskazówek przeróbki wieży ;) z początku nie chciałem zajmować się wypustem karabinu, bo bywa on też "gładki", ale teraz wygląda masywniej. Wykonywanie spawów/przerabianie ich w tej skali to spory test na cierpliwość, ale dzięki temu powinno być łatwiej przy większych projektach, bo choć staram się trwać konsekwentnie przy 1:72, to nabrałem ochoty na IS-a w 1:35.
 9. Racja, przewalcowałem trochę tego IS-a... chociaż miejscami wychodzi dosyć porowata faktura, więc może nie jest najgorzej. Wieża będzie wyposażona w ekrany, zatem i tak dość trudno będzie się dopatrzeć tych szczegółów, niemniej na przyszłość zwrócę na to większą uwagę. Tam, gdzie się dało, zmniejszyłem spawy i usunąłem te zbędne. Tak prezentują się rzeczone sekcje na fotkach: Co do siatek, to z tego co znalazłem są dostępne zestawy dedykowane do modeli Italeri i PST, może by pasowały, ale to co jest w tym zestawie jakoś mi się podoba. Kiedy washem wydobędzie się detale będzie całk
 10. Wracam z tematem. Trochę pracy i czasu kosztowało przygotowanie IS-a, aby był gotowy do przyjęcia podkładu. Pozbyłem się wielu zestawowych plastikowych elementów, które wydawały mi się zbyt toporne i tak: z drutu miedzianego powstały wszelkiego rodzaju zawiasy i uchwyty, z blaszanego pojemniczka na świeczki zrobiłem błotniki i zewnętrzny zbiornik paliwa, z szarej szpachlówki Tamki imitację walcowanej stali, a z dwuskładnikowej epoksydowej spawy, uff.
 11. Ostatnio pojawiło się parę warsztatów IS-ów, więc i ja dorzucę co nieco w preferowanej przeze mnie skali. Chiński S-Model robi bardzo fajne rzeczy w 1:72 (szczególnie II WŚ) i to jeden z przykładów ich działalności. Z każdego pudełka można wyczarować dwa modele, elegancki detal, mała blaszka, do tego gąsienice razem z kołami, więc dość szybko można złożyć i poświęcić się weatheringowi, co w przypadku tych pojazdów moim skromnym zdaniem sprawia najwięcej frajdy. Do tego wszystkiego dojdą metalowa lufa oraz łańcuch od RB Model, osłony na burty Parta (wprawdzie dedykowane do T-34
 12. Naczepa zwashowana i uśnieżona. Jeśli chodzi o zestaw Modelcollecta to koniec prac. Jak będę miał wenę biorę się za Mi-24, żeby posadzić go na naczepie...
 13. Naczepa to jeden wieczór przyjemnej pracy. Proces malarski taki sam jak w przypadku ciągnika. Najpierw szary podkład One Shot, następnie kamo made in Vallejo: Dark Green, Black i Szary (Neutral Gray+White Grey).
 14. Lampy pomalowane, wycieraczki, siatki i inne drobne elementy dodane, wash zrobiony, zatem MAZa 7410 uważam za skończonego. Do wykonania śniegu posłużył mi dioramowy specyfik AK Interactive - Snow Microballoons. Wystarczyło zmieszać go z lakierem i nałożyć tam, gdzie trzeba. Teraz czas na naczepę...
 15. Dzięki za słuszną uwagę, za bardzo popuściłem wodze fantazji i zasugerowałem się instrukcją malowania modelcollecta, która jest taka, że nie należy jej sobie zbytnio brać do serca ;) Wprowadzam ostatnie poprawki i wkrótce wrzucę fotki z komentarzem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.