Jump to content

eMGie

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Poznań
 1. No mnie też ciekawiło co to mógł być za wynalazek, bo raczej frontowy czołgista był obeznany z różnymi typami maszyn, chociaż wedle jego opisu i szkicu można by dopasować kilka nietypowych pojazdów.
 2. Bardzo fajny szkrab. Przecież to ma jakieś 5cm długości, a i szary malunek do łatwych nie należy.
 3. Napisów brak, bo mi się firma od kalkomanii w ostatniej chwili "wykrzaczyła". Zrobili wycenę podesłanego projektu i temat się urwał. Ale Gertruda się doczeka swej repliki w większej skali. Kalkomanie na wektorach zrobiłem już rok temu, więc wystarczy przeskalować w górę. Mam w planach resztę zabawek z obu stron barykady ze stycznia i lutego 1945, w tym nietypowe pojazdy jak sturmhaubitza ze zdemontowanym działem i wstawionym w to miejsce flakvierlingiem. Nie wiem czy to możliwe ale jeden z załogantów tej haubicy wspominał, że gdy po jakimś czasie powrócili do porzuconego pojazdu, to zastali go właśnie z tymi działkami 20mm, przymocowanymi drutem.
 4. No coś takiego zmajstruję, bo o ile gołe oko da się oszukać, o tyle oko aparatu jest bezlitosne.
 5. Wolno bo wolno ale coś tam kulam do przodu. Górna część i tylna pancerza zostały ogołocone z niektórych firmowych fidrygałków i mogę powoli doklejać blaszane. Brak podpory marszowej na razie odwzorowałem tak. Ściąłem też ramę wizjera strzelca ale dorobiłem z gieesu przy okazji spawów lekkie pozostałości, żeby nie było tak goło. Jak myślicie, czy to dobry patent, czy to usunąć do gołego pancerza, że niby odspawany? Teraz muszę wystrugać jakiś ersatz radiatorów, żeby się spod kratek lekko przebijały.
 6. No metalowa lufa to jest akurat dobry wybór. Plan zaiste z rozmachem, a z takich kombinowanych z paru zestawów modeli wychodzą całkiem fajne rzeczy.
 7. Dzięki. Zobaczę co jeszcze mi się uda wdrożyć. Na razie oskubałem już nieco górę kadłuba i nawierciłem otwór od wentylatora, tego spod podpory marszowej. I teraz tak myślę, czy zostawić taką dziurę z obramowaniem i ją niby czymś zatkać, że wentylator zdjęto razem z podporą, czy dorobić kopułkę wentylatora, bo na dwóch zdjęciach, tych wcześniejszych coś tam widać, jakby kupka śniegu albo coś leży. Ujęcie od dołu więc występ przedniej płyty zasłania. A jeżeli dorabiać osłonę wentylatora, to z którą była ona tożsama? Kilka innych wlotów/wylotów tego typu na czołgu jest. Nie znalazłem żadnego zdjęcia, które by mi to jakoś naświetliło. No i przy okazji tego zdjęcia widzę, że bez dorobienia choćby tylko górnych płaszczyzn "radiatorów" się nie obejdzie bo kratki są dość przezierne
 8. Dobra. Minęło parę dni, wątek już prawie spadł z rowerka. I mimo pewnego oporu wszechświata coś tam popchnąłem do przodu. Po pewnych korektach i sprzątaniu skutków mej nieudolności będę mógł wyskoczyć na górę pancerza. A na razie zrobiłem z grubsza te włazy, dekielki, klapki, sloty, wzierniki, drzwiczki inspekcyjne na spodzie wanny, poza dwoma. Po poprawkach i myciu będzie lepiej Na zdjęciu z fabryki i zdjęciach bovingtonowskiej Pantery są widoczne jeszcze dwa małe wejścia z jedną śrubą. Dobrze widzę? W międzyczasie wystrugałem też te boczne spawy, z których nie jestem szczególnie dumny ale cieszę się, że je zrobiłem, bo to miła rozrywka. W każdym razie jeszcze je poprawię. Z przodu podziałałem przy mocowaniu kół napędowych i rolek zwrotnych, bo trochę biednie tam było bez śrub No i spawiki z przodu Na tylnych bokach wanny do zamontowania jeszcze takie prostokątne tocosie o przekroju wycinka walca. Nie wiem do czego służyły ale zwracam honor firmie Part, bo są w zestawie blaszek. Przykleję je po złożeniu do kupy góry z dołem, bo mogą przeszkadzać przy robieniu spawów.
 9. Ło panie. R E W E L A C J A
 10. Elegancki. ale najbardziej podobają mi się reflektor, te jasne plamy jakiegoś wysuszonego nalotu i nonszalancko zwinięta lina.
 11. Widać te zielone glony, widać. Bardzo fajne rozwiązanie. Przyjemne w odbiorze maleństwo.
 12. Prawda ci to, dlatego nieśmiało staram się nieco z tej wiedzy uszczknąć, żeby jak najlepiej przy takim wsparciu zrobić model. Podpora przykręcana do górnej płyty 4-ma śrubami .(Dwie z jednej strony i dwie z drugiej strony). Podpory we wszystkich wersjach takie same. Osłona wentylatora ma inny kształt w poszczególnych wersjach. Na fotkach w większości wersja ausf.A i D. http://www.toadmanstankpictures.com/panther_272.jpg http://www.toadmanstankpictures.com/panther_273.jpg http://www.toadmanstankpictures.com/panther_290.jpg http://www.toadmanstankpictures.com/panther_281.jpg http://www.toadmanstankpictures.com/panther_ausf_a_borden_19.jpg http://www.toadmanstankpictures.com/panther_ausf_a_borden_20.jpg https://farm4.staticflickr.com/3750/9692385974_cdc3315410_b.jpg https://farm6.staticflickr.com/5346/9692386490_897a859c57_b.jpg http://ww2live.com/sites/default/files/images/20160312193839.jpg http://ww2live.com/sites/default/files/images/20160312193830.jpg No jeszcze znalazłem mocowanie "klap" pod spodem. http://i48.tinypic.com/o6w8c7.jpg Pozdrawiam Krzysztof Dziękować. Tutaj też znalazłem parę fajnych zdjęć https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/panther-ausg-g-walk/ A jeśli jesteśmy już przy podporze, to rozumiem, że po zaślepieniu tych prostokątnych otworów montażowych i nawierceniu dziur po śrubach mocujących, te elementy w czerwonej ramce mam zostawić dodając jakieś spawy, czy to też spiłować?
 13. A to też racja, ale na razie przynajmniej mam taki plan, że Panterka stanie na podstawce z formatki aluminiowej, którą zakupiłem rok temu, gdy dłubałem StuGa, a pan z Izmodu nie poinformował, że przyjął zlecenie na gablotkę, ani o tym że ją wysłał do mnie. Więc mam tę sztabkę a ona ma długość jakoś tak 14,5cm a kadłub Panterki 14cm. Zakładając, że ją będę musiał cofnąć ze względu na lufę, to tył będzie trochę wystawał poza obrys tego postumentu i co nieco będzie widoczne. Ale nie ukrywam, że jakimś upartym hardkorowcem nie jestem. Tak, Hauler robi ale akurat tyle to mogę sam wydłubać. Bardziej mnie martwią te koła na wieży, bo żywiczne są do nabycia tylko te późne. W tym tygodniu spróbuję jeszcze raz zrobić formę do ich odlania, do trzech razy sztuka, a potem albo je od kogoś wydobędę albo kupię drugą Panterę i z niej zabiorę te dwa koła i ją zrobię za jakiś czas w jakimś innym wariancie.
 14. No właśnie po cichu liczyłem na to, że szanowny kolega meser262 spojrzy łaskawym okiem w ten wątek. Mam też, korzystając z okazji pytanie odnośnie wizjerów i podpory pod lufę. Gdzie najlepiej poszperać za informacjami i zdjęciami? Szczególnie chodzi mi o sposób montowania podpory. Brak podpory i ramy wizjera strzelca jest ewidentny i gdy się tylko uporam z wanienką i przejdę w górę, trzeba będzie ten temat ogarnąć. No z jednej strony tak, ale ten brak spawów i tych okrągłych i prostokątnych dynksów po bokach trochę razi, a że lalunia latała bez fartuszków, to na pewno ktoś to wypatrzy. Oko aparatu jest bezlitosne . Poza tym, koniec stycznia 1945 w Poznaniu, wedle wspomnień uczestników zabawy był dość mroźny, więc odpada raczej gruba warstwa błocka. Brudzing trzeba będzie spróbować zrobić taki w postaci zimowego brudku smrodku jak na samochodach i za dużo się w ten sposób nie zamaskuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.