Jump to content

MarcinWSS

Members
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Excellent

About MarcinWSS

Personal Information

 • Location
  WRC
 • Interests
  Samoloty oraz samoloty no i samoloty

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Swojego kupiłem w M-Zone u Wojtka. Niemniej, modele Italeri to niezła szkoła 😉
 2. Również obstawiałem regulację twardości przedniego zawieszenia.. Dzięki _OldMan_ za wyprowadzenie z błędu!
 3. Sęk w tym, że śruby i nakrętki, z wyjątkiem tych na osłonie przekładni i in. 0.5 oraz 0,8, (wyjątek to śruby regulacyjne gaźnika - te wysępiłem od pewnego wrocławskiego zegarmistrza) są metalowe z Abera. A zatem trzeba by coś w nich, nomen omen, "podkręcić". Wash? Inny kolor stali? Rurki.. Dobry pomysł. Z wyjątkiem pompki (zrobiona od podstaw) na osłonie łańcucha, pozostałe części to "podpicowany" oryginał..
 4. Nie wiem jak cjanoakryl, ale Tool Cleaner potrafi zeżreć powierzchnię tworzywa wypraski - tak więc uważaj. Jeśli chcesz się pozbyć cjanoakrylu użyj debonder"a CA.
 5. Dzienx! Niemniej, co, Waszym zdaniem, można by było poprawić??
 6. Może spróbuję podpowiedzieć : chyba nie ma, uniwersalnego, "idealnego ciśnienia". Każdy dzień to inna wilgotność powietrza, temperatura i in. Ja zawsze przed każdym położeniem metalizera robię próbę ciśnienie/ilość farby, na uprzednio położonym czarnym połysku, na jakiejś płytce hipsu..
 7. Czasami, wiem z doświadczenia, koledzy stacją się pomóc różnymi sposobami. Jak mawiał klasyk : niezbadane są wyroki Pana 😉 W każdym razie : spróbuj kolego Bartas pomalować "na mokro" jakąś powierzchnię, na próbę, czarnym połyskiem (ja używam mr.hobby GX2), i zrób kilka prób ze zmiennym parametrem ciśnienie/ilość farby, z Alcladem. Może ten tandem Ci podejdzie?
 8. Oraz HD WLA a"la Flathead 😉
 9. Tak czytam wątek kolegi Bartas89 i chyba czegoś nie rozumiem.. W czym problem tkwi w położeniu "na mokro" np. Mr.Hobby GX2 Black Gloss i JEDNOKROTNYM, równomiernym, położeniu Alclada Chrome II (fakt : nie można go macać) :
 10. Dziękuję za wrażenia TAW.. ma motór nigdy nie jest za późno Grubo po "40" zrobiłem kat A i teraz śmigam czasami tylko po to, aby czerpać przyjemność z jazdy jednośladem
 11. Tak, kalka. Kolega z forum podesłał mi logo w PDF i wydrukowałem je na arkuszu bezbarwnej kalkomanii.
 12. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się spawanie tworzywa. Jak nie masz dostępu do tej techniki to spróbuj cjanoakrylem (kropelka). Zalej delikatnie szczelinę, ściśnij obszar pęknięcia i odczekaj aż wyschnie. pzdr
 13. Siodełko z czasem zmatowieje - pociągnąłem preparatem z epoki : Balistol Tłoczeniem pewnie się zajmę : dobry pomysł 👌
 14. Dzięki! Cienki jestem "w aparaty foto".. Dopiero coś tam ćwiczę. Następnym razem będzie lepiej
 15. TO był najbardziej upierdliwy model "z którym miałem przyjemność". Wszystko na wierzchu, wszystko należało zrobić bez dróg na skróty. Nie do końca jestem zadowolony, niemniej cieszę się, że go skończyłem Zapraszam do konstruktywnej krytyki :
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.