Jump to content

MarcinWSS

Members
 • Posts

  173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

MarcinWSS last won the day on June 7

MarcinWSS had the most liked content!

Reputation

129 Excellent

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Wocław
 • Interests
  Samoloty oraz samoloty no i samoloty

Recent Profile Visitors

894 profile views
 1. Fajnie wyszły "jelitka" na osłonie silnika. A w kwestii wiertła 0,3 - wszystkie połamałem - również te z węglika. Od tego czasu zamiast wiercić używam starej iglicy od aerografu i nakłuwam elementy zamiast wiercić. Co prawda działam w 1/32 ale może i w 48 ten sposób też się sprawdzi. Powodzenia! Ładnie Ci Albatros wychodzi
 2. Da się nad tym zapanować ale trzeba poćwiczyć z pracą na niskich ciśnieniach aero - łatwo przesadzić Postaram się wkleić etapy prac z naciągami. Akurat naciągi nie są najtrudniejszą pracą a dodają sporo uroku. Dziękuję Panowie za pozytywy
 3. Zrób próbę. Czasami inna wilgotność powietrza/temperatura powoduje niezłe figle. Zawsze przed kładzeniem metalizerów mam przygotowaną płytkę pomalowaną GX2. Generalnie : niskie ciśnienie, malowanie przypomina raczej napylanie niż malowanie aczkolwiek nie może to być "powłoka na sucho" - coś pośrodku. Próby i jeszcze raz próby.. Powodzenia!
 4. Dziękuję wszystkim za pozytywy. To motywuje do dalszej pracy
 5. Prace wznowione - w tzw. międzyczasie musiałem dłubnąć Yamato w 1/350 (płk. Kurtz najlepiej by to opisał : horror.. )
 6. Więc tak : 1) New tool to najnowszy wypust Tamiya, zjechany niemiłosiernie przez Senior Skulskiego 2) Do modelu z tematu, Tamiya 78030 pasują : - blachy Edka bez oznaczenia "new tool" - fantastyczny pokład Pontos 35002WD1 (mega jakość, super dodatki : łańcuch kotwiczny, suchy transfer, oznaczenia i godło jednostki itp. Poniżej efekt roboty :
 7. Tak - black gloss. Alclad faktycznie nie lubi późniejszego macania, ale ja niczego nań nie kładę.
 8. Od dłuższego już czasu stosuję Alclada. Moim zdaniem spisuje się b.db. Kluczem jest położenie, przed Alcladem, idealnej błyszczącej powierzchni - tu stosuję Mr Hobby GX.
 9. Czołem, W tematyce modeli okrętów jestem kompletnie "zielony". Stąd pytanie : czy Tamka 78030 to "przepak" starszych wypustów Tamiya, czy to tzw. new tool? Zamierzam ten model zbudować i zauważyłem, że niektóre dodatki w postaci blaszek, pokładów są oznaczone właśnie jako "new tool". Które zatem blaszki/pokład - kupić do Tamki 78030? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 10. Duże przeszklenia zegarów/lamp wykonuję z 5 min żywicy dwu składnikowej Loctite EA 3430 - ma fenomenalną przejrzystość i trwałość. Twardnieje dosyć szybko więc jeśli przeszklenie ma byś wypukłe - odczekuję 1-2 min i nanoszę kropelkę w miejsce przeszklenia i uzyskuję fajną, kulistą sferę. Światła pozycyjne - jeśli w zestawie nie ma do tego elementów przeźroczystych a jest to tylko wypukłość na np. skrzydle - najpierw maluję Mr. Hobby Chrome - (metalizer) a jak już dobrze wyschnie nanoszę na to punktowo czerwony/zielony/niebieski przeźroczysty "clear" - daje to fajny efekt "trójwymiarowości". pzdr M
 11. Aaaa... może być. Emocje wspomnień sięgnęły zenitu, stąd też ew. pomyłka w nazwie periodyku możliwą jest. Z drugiej strony cyc to cyc
 12. Dziękuję Panowie za pozytywy. Maskowanie, w moim wykonaniu, to taśmy 0,5 , 0,8 mm oraz samoprzylepne arkusze Tamiya. Do tego malunki kolorami, które modyfikowałem : 1) kolor podstawowy 2) ten że kolor + kropla bieli 3) podstawowy + biel i ew. niebieski i czerwony. Czasopismo Relax.. Pamiętam, że kilkunastolatek, w moim wydaniu, był gotów na wiele wyrzeczeń, aby obejrzeć kawałek zdrowego cyca, na ostatniej stronie tegoż..
 13. W obu wypadkach pierwsza warstwa 1 część lakieru na 2 części Leveling Thinner. Kolejne warstwy ( 2-3 ) 1 część lakier na 3 części Leveling.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.