Jump to content

MarcinWSS

Members
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MarcinWSS last won the day on November 16 2020

MarcinWSS had the most liked content!

Community Reputation

118 Excellent

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Wocław
 • Interests
  Samoloty oraz samoloty no i samoloty

Recent Profile Visitors

772 profile views
 1. Duże przeszklenia zegarów/lamp wykonuję z 5 min żywicy dwu składnikowej Loctite EA 3430 - ma fenomenalną przejrzystość i trwałość. Twardnieje dosyć szybko więc jeśli przeszklenie ma byś wypukłe - odczekuję 1-2 min i nanoszę kropelkę w miejsce przeszklenia i uzyskuję fajną, kulistą sferę. Światła pozycyjne - jeśli w zestawie nie ma do tego elementów przeźroczystych a jest to tylko wypukłość na np. skrzydle - najpierw maluję Mr. Hobby Chrome - (metalizer) a jak już dobrze wyschnie nanoszę na to punktowo czerwony/zielony/niebieski przeźroczysty "clear" - daje to fajny efekt "trójwymiarowości".
 2. Aaaa... może być. Emocje wspomnień sięgnęły zenitu, stąd też ew. pomyłka w nazwie periodyku możliwą jest. Z drugiej strony cyc to cyc
 3. Dziękuję Panowie za pozytywy. Maskowanie, w moim wykonaniu, to taśmy 0,5 , 0,8 mm oraz samoprzylepne arkusze Tamiya. Do tego malunki kolorami, które modyfikowałem : 1) kolor podstawowy 2) ten że kolor + kropla bieli 3) podstawowy + biel i ew. niebieski i czerwony. Czasopismo Relax.. Pamiętam, że kilkunastolatek, w moim wydaniu, był gotów na wiele wyrzeczeń, aby obejrzeć kawałek zdrowego cyca, na ostatniej stronie tegoż..
 4. W obu wypadkach pierwsza warstwa 1 część lakieru na 2 części Leveling Thinner. Kolejne warstwy ( 2-3 ) 1 część lakier na 3 części Leveling.
 5. Też odnoszę takie wrażenie - GX przypomina, po wyschnięciu, twardy "szklany" mikrofilm.
 6. Lakier matowy to, w odpowiednim powieszeniu, mikro pory. Efektywniej jest szlifować i uzyskać jednolitą powierzchnię, miejsca, w których występują "schodki", lakier błyszczący.
 7. Połóż na cały model, po oklejeniu go kalkami, 3 solidne warstwy bezbarwnego. Szlifuj delikatnie gąbkami te miejsca, gdzie są kalki, wraz z miejscami wokół nich. Najpierw otrzymasz matową powierzchnię na kalkach wraz z błyszczącymi mikro rowkami okalającymi kalki. Delikatnie dalej szlifuj miejsca tych rowków aż otrzymasz jednolitą zmatowioną powierzchnię. Na tak przygotowaną powierzchnię połóż mat lub, co osobiście ja preferuję, pół mat zwany też satyną. Prościej nie umiem
 8. Zapewne istnieje kilka metod - ja robię to następująco : kalki zawsze kładę na lakier błyszczący. Jak wyschną, kładę 2-3 warstwy błyszczącego. Najpierw 1 część lakieru i 2 rozcieńczalnika - delikatna mgiełka - tak aby uniknąć ew. zeżarci kalki. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, zwiększam ilość rozcieńczalnika do proporcji 1/3-4. Po kilku dniach (ważne aby lakier na kalkach był utwardzony) gąbkami ściernymi delikatnie szlifuję miejsca na które nałożyłem kalki, tak aby zebrać warstwę lakieru eliminując "schodki". Po takiej obróbce, same kalki, jak i powierzchnie dookoła nich były wyraźnie zmato
 9. Albatros otrzymał pierwsze kolorki : zdecydowałem się na malowanie maszyny Hansa Joachima von Hippel. Uzyskał na tym egzemplarzu Albatrosa 2 zwycięstwa powietrzne i przetrwał I W.Ś. Później, podczas kolejnego konfliktu światowego, również dzierżył stery samolotu - tym razem Ju-52m. I tym razem udało mu się przeżyć - zmarł w 1975 r. Pierwsze elementy malowania i walka z żaluzjami chłodnicy :
 10. Super Smooth to niezupełnie mat, to raczej coś, w rodzaju, satyny. Jeżeli chcesz uzyskać typowy mat bierz C182.
 11. Mam i maluję GX 112. Reklamują jako lakier "odporny na działanie UV" czyli nie blaknie, zmienia koloru itp itd. Nie zauważyłem tych efektów być może dlatego, że sklejone modele trzymam w szafie Nakłada się równie dobrze jak GX 100, podobnie dobrze się go obrabia. Używam głównie do "podkładu" pod kalki jak i główny bezbarwny błyszczący "fine" w cywilach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.