Jump to content

Kapitan_Kurt

Members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Excellent

Personal Information

 • Location
  Frankenstein

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam po przerwie. Od tamtego czasu model troszkę się zmienił, mianowicie możecie zobaczyć na zdjęciach. Została jeszcze kablologia, plus parę drobiazgów i chyba będzie można przejść do malowania.
 2. Dokładnie 47 stopni. I tutaj żałuję, że nie zrobiłem zdjęć i pomiarów, jak miałem możliwość. No cóż, muszą wystarczyć rysunki. Trza będzie robić na oko.
 3. Dobry wieczór. Ciąg dalszy pracy nad Twardym. Wieża została uzbrojona w Erawę, jak i w osłonę celownika nocnego. Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć podstawy wyrzutni dymów, które jednak zostały już usunięte, ponieważ plan, z którego korzystam źle wymiaruje te podstawy. Jedyne czego jestem, póki co pewien, odnośnie wymiarów podstaw to kąt pod jakim są ustawione w stosunku do poziomu. Ale jestem pewien, że w tym tygodniu podstawy zostaną zamontowane na swoim miejsc
 4. Dobry wieczór. Stan rzeczy na dzień dzisiejszy. Sklejanie kadłuba zostało zakończone. Wykonane zostały zawiasy klap przedziału silnikowego, które umożliwiają swobodne otwieranie tychże klap. Po obejrzeniu paru zdjęć, stwierdziłem, że Twardy nie będzie miał fartuchów - co za tym idzie kadłub zostaje tak jak jest (jeszcze zostają przednie gumy). Pracę na wieży zacząłem standardowo od nadania tekstury odlewanej stali, następnie wykonałem element, który najbardziej mnie ciekawił, czyli osłonę nocnego celownika - póki co jestem zadowolony z efektu.
 5. I po krótkiej przerwie prezentuję Wam gotowy przedział napędowy.
 6. Mam interesujące Cię przedmioty, czytaj PW.
 7. Użyłem zwykłej folii aluminiowej ze spożywczaka. Zrobiłem z niej dwie warstwy sklejony CA, a następnie uformowałem. Jedyne na co trzeba było uważać, to żeby się nie porwała na szpilkach, które robią za naciągi.
 8. Ostatnie dni ograniczyły się do zamiany plastikowych klamer na fototrawionki. Również wykonałem nowe opaski zaciskowe z aluminium.
 9. Powinienem mieć też krótką 120mm, dzisiaj będę miał możliwość sprawdzenia.
 10. Dzisiaj dzień drobnicy, kabelki itp. Zacząłem również przeróbki klamer gołębników.
 11. Musisz próbować. Mi na początku też się nie chciało trzymać modelu. Potem zaczęło jakoś wychodzić... Popróbuj z proporcjami, ja teraz daje minimalnie więcej żółtego i fajnie się trzyma. Narzędzi używam dwóch, oba są samoróbkami. Jedno jest kawałkiem puszki po piwie i uformowane jest w "łuk", używam go do robienia "łuski" jak po spawaniu migomatem lub tigiem. Drugie to kawałek ramki z ostrzem jak płaskie dłuto.
 12. Dosłownie poliż narzędzie . Co do plastiku, Ja jeżeli spoina idzie po płaskiej płaszczyźnie, zawsze najpierw robię rowek rylcem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.