Jump to content

Grzegorz Grabowski

Members
 • Content Count

  421
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Grzegorz Grabowski

 1. Mam plany co do kolejnego humvee po polsku, ale raczej skłaniam się do tych służących w jednostkach specjalnych (Grom, JWK). Na chwilę obecną, zachowuję jednak spokój, gdyż po M1043 mam do skończenia M1151. A tymczasem, poznęcałem się nieco nad PKaśką i przymierzyłem nowe koła
 2. Faktycznie, nie zauważyłem. Chyba już zapomniałem, jak się czołgi skleja
 3. Przedostatnia fotka, to taka perspektywa, czy tył jest niżej niż przód? Bo z tego co widzę, pierwsze koło jezdne, jest całe odkryte, natomiast ostatnie do połowy zakryte przez osłonę przeciwkumulacyjną.
 4. Witam! Przez sentyment do tego forum, postanowiłem pokazać i tu, nad czym pracuję. Zarażony tą dziwną chorobą, jaką jest Hummwioza, zdecydowałem się zmierzyć z kolejnym "młotkiem", tylko że tym razem w krajowym wdzianku. Będzie to M1043A2 z 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Franciszka Sosabowskiego, z Krakowa. Jako bazy używam modelu Tamiya M1046 TOW w skali 1/35. Reszta to produkcja własna i pozostałości po innych modelach. Jedynym, gotowym dodatkiem jest karabin maszynowy 7.62mm PKM z Evolution Miniatures. Mój wzorzec PKM A tak to się zaczęło. Na początek dorobienie brakujących elementów ramy i osłony wyciągarki. Używam polistyrenu i osłony wyciągarki z modelu Bronco M1114 I gotowy przód (wyciągarka z osłoną) Następnie przeróbka tylnej części ramy w postaci dodatkowych wsporników zderzaka i sam zderzak z zestawu M1151 Academy Pora na wnętrze. Miało być skromne, ot najważniejsze elementy, ale zaczęło mnie ponosić. Na początek stolik pod radio z M1114 Bronco I przegroda oddzielająca "pakę" od przedziału pasażerskiego, własnej roboty. Potem reszta detali wnętrza znajdująca się "na podłodze" Nie mogąc się oprzeć rozpocząłem też detalizowanie zabudowy bagażnika. Pałąk C I sufit Mało widać, ale widać. I na sam koniec, zmagania z wieżyczką strzelca, dość specyficzną w polskim pojeździe. Przede wszystkim stelaż. A tu już z tarczą. Dziś dalszy ciąg zmagań z wieżyczką.
 5. Już sprawę załatwiłem Też kupiłem Hatakę, tylko że C260 Również jestem w trakcie budowy polskiego humvee, ale w wersji M1043A2
 6. Założeniem był czołg wystawowy, a w tym wypadku gąski są jak najbardziej w porządku. Nie ma na nich grama brudu, rdzy itp. Czyli tak jak powinno być na wystawie. Kolega Bengal, zupełnie niepotrzebnie pomalował zęby prowadzące na srebrno.
 7. Najprostsza z metod, to rozrobić pigmenty w thinnerze, nanieść to błotko na koła, poczekać aż kompletnie wyschnie, a potem twardym, szerokim pędzlem usunąć nadmiar, żeby pozostał sam kurz.
 8. Konkurs na największą paskudę wśród MRAP-ów, wygrywa południowo afrykański MARAUDER
 9. Jeszcze nie, ale zaraz sprawdzę
 10. Fajnie że się nie poddałeś z tym modelem. Chociaż w mojej opinii, Rg-31 to jeden z dwóch, najpaskudnkejszych MRAP-ów, to jego replika wyszła Tobie super. No to, teraz czekam na ten model, którego trzy ostatnie litery nazwy to... VEE
 11. Meng powinien jakiegoś humvee wymyśleć! A Husky super!
 12. Bardzo fajny Rosiek. Trzeba to sobie wreszcie kupić.
 13. Pierwsza partia zdjęć, chyba najlepsza. Kolory bardziej naturalne. A model? Noooo moooożeee byyyć Super wyszło. Teraz dawaj adres, będziesz mi T-90 malował
 14. A widzisz, więc jednak jest. Nie twierdzę, że jestem encyklopedią
 15. Jak dla mnie, każde inne malowanie niż jednolite, zielone, to malowanie waht if. Choć mogę się mylić.
 16. Szczerze wątpię Mariusz by zostały wdrożone do służby, ten czołg to w sumie prototyp, awaryjny no i za drogi przede wszystkim. Ale kilka zdjęć z jazd poligonowych jest. Jest także krótki film na YT A co do malowania z YT, to raczej interpretacja autora modelu. Zapewne chodzi Tobie o to szaro, żółto, czarne, prawda? Takie malowanie występuje na wystawowym BMPT-72 TERMINATOR II, tylko na terminatorze zamiast czarnego, są dwa odcienie szarości.
 17. Żadnych burz nie będzie, po prostu nie smaruj go pełnym matem.
 18. To na co czekasz? Wieczorkiem należy się jakiś relaks, prawda? Bartek, nie przecieraj gąsek metalizerem. Wystawowe egzemplarze, mają je czarne. Zrób tak, by lekko się błyszczały. Jakiś pół mat. Tak samo model. Co jak co, ale u ruskich, parada, czy wystawa, sprzęt musi lśnić.
 19. Ale Ty wiesz, że będziesz miał chętnych na te kalki na figurki 😉 A może spróbował byś wydrukować kalkomanie które udawały by kamuflaż na mundurach? O tak jak na tej figurce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.