Jump to content

wacus47

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Siemiatycze

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z proconow bardzo dobrze maluje mi się PS-267. W innych przeszkadza mi wejście na powietrze ułożone pod kątem, które dla mnie jest średnio wygodne oraz fakt, że to dość duże aerografy, brakuje tylko MACa, ale to się da obejść reduktorem na wężu. W wyższych modelach jest jeszcze lepsza głowica, ale tak zupełnie szczerze, to przy testach i zwykłym malowaniu modelarski farbami jestem za cienki bolek, żeby widzieć roznice i jednak bardziej sobie cenię wygodę.
 2. Za 600 pln masz w polskich sklepach Iwatę Revolution, wersja z małym zbiornikiem kosztuje 560 PLN. Nie wspominając o Proconach, w Plastmodelu mają teraz rabat 5% na Gunze więc za 569 pln byłby PS-289. @HKK obniżyli ceny na Ultrę? Gdzie? Ja widze cenę 314 w Fine Art zatem raczej podwyższyli, ostatnio jak widzialem była za okolice 290 PLN.
 3. Jak to często bywa, niektórzy chcieliby czlowieka uszczęśliwić na siłe.
 4. wacus47

  Aerograf cz.2

  NEO for Iwata to sprzęt produkowany najprawdopodobniej przez Sparmaxa, całkiem nie głupi. Czy lepszy od Ultry? Nie wiem, w rękach nie miałem, nie sądzę, aby miał być gorszy.
 5. wacus47

  Aerograf cz.2

  Solo - ja nie chciałem Ultry reklamować bo się wytarła, tylko napisałem do nich czy to normalne, ot tyle. Pan potwierdził, że normalne.
 6. wacus47

  Aerograf cz.2

  powyzej masz moja Ultre. I nie to, ze sie czepiam bo to tylko narzedzie. Dziwi mnie, ze moj poprzedni egzemplarz sie nie wycieral prawie wcale.
 7. wacus47

  Aerograf cz.2

  Solo, wskaż proszę, gdzie wytarte w Infinity jest korpus, a nie te świecidełka? No chyba, że chrom ma kolor złoty... Oczywiście, że to w niczym nie przeszkadza bo to nie karoseria auta jednak nie spodziewałem, się, że takie coś stanie się tak szybko to raz, dwa - w mojej pierwszej Ultrze coś takiego nie miało miejsca i to jest clou wpisu - tak jakby w międzyczasie coś zmienili w procesie produkcyjnym. Na zdjęciu masz Ultre użytą kilkanaście razy.
 8. wacus47

  Aerograf cz.2

  Solo - Infinity masz w wersji CR+ która jest zdecydowanie bardziej trwała. Ultra jak widzę nosi ślady wytartej powłoki.
 9. wacus47

  Aerograf cz.2

  Skoro 29 lat zgred jak ja pamięta to pamiętają i inni ;). Jarek robił fajną koronkową robotę, spokojnie można powiedzieć lepszą od 90% tego co widzimy tutaj, szkoda tylko, że dyskutować na spokojnie nie umie. Niemniej jednak uważam, że do popularności H&Sa w Polsce w jakiś sposób się przyczynił, krótko po tym jak zareklamował te pistolety Evolutiona kupił choćby Wojtek Fajga o ile dobrze kojarze...
 10. wacus47

  Aerograf cz.2

  Jarek Meissner kiedyś pokazywał, swoje prace, ale to za czasów starego PWM, pewnie okolice 2004. Akurat umiejętności odmówić mu nie mozna. Tak jak wspominasz trzeba wziąc pod uwagę, że to człowiek trochę starszy niż większość na forum więc i bardziej uparty 😉 Co ciekawe mam wrażenie, że kiedyś H&S mógł mieć wyższą jakość, stąd też może i mniej się słyszało o ich słabych stronach? Sam kupiłem Ultrę w 2010/2011 roku. Był to mój pierwszy prawdziwy aerograf, dla studenta wydatek wtedy bodajże 260 pln to nie było byle co. Miałem ją do 2015 kiedy ją komuś sprzedałem. Przez te 4,5 roku użytkowania, na powłoce nie mialem żadnych przetarć. 2 lata potem kupiłem kolejną Ultrę. Trochę nią podziałałem i już po kilka tygodniach tylna osłonka była wytarta! Zdziwiłem się, napisałem do Niemców, a miły Pan mi pisze, że niektórzy mają taki składnik potu, że tak się może dziać... Mówie nic to, kupię sobie nowy, żeby mnie to nie wkurzało, kupiłem drugą osłonkę za chyba 30 pln. Użyłem parę razy znowu to samo... Potem jeszcze oblazł na korpusie. Szczerze wątpie, aby przez 2 lata mój pot zmienił się tak diametralnie. Ewidetnie powłoka na starszym musiała być bardziej odporna. Na mojej Tamiyi HGSF śladów nie ma po dziś dzień, ale tutaj akurat trudno się dziwić bo powłoka na pierwszy rzut wygląda na tak samo odporną jak na dobrych bateriach umywalkowych.
 11. Pozwolę sobie dodać komentarz w ramach wyjaśnienia, że SataGraph to żadne cudo ino zwykła rebrandowana Hansa od H&S. Sata nie produkuje aerografów samodzielnie. Obecny ich aerograf - Satagraph 4 to po prostu Badger. Dokładnie taki sam jak nowy aerograf od Miga - AirCobra. Satagrapgh 2 to był Triplex. Zatem moje pytanie - czy to Hansa jest tak świetna podług tego co pisz KRL czy to zwykła reklama?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.