Jump to content

Claudio

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Dublin
 • Interests
  Motocykle
 • Occupation
  Dyrektor
 1. Cześć. Zastanawiam się jak z błyszczących akryli Tamiya można osiągnąć efekt metallic? Mam do dyspozycji metalizery, takie jak chrom, aluminium i polished aluminium oraz inne tamiyowskie farby z tym efektem. Czy ktoś z Was próbował takich kombinacji? Dodam, że farby, jakiej potrzebuję nie ma w produkcji, w związku z tym jestem zmuszony improwizować, tylko nie koniecznie wiem jak. EDIT: Udało się połączyć akryle Tamiya z chromem Alclada. Efekt jest świetny.
 2. Pięknie, po prostu rewelacja. Zarówno Audi, jak i Toyota.
 3. Bronek, forum, na którym się znajdujesz to ogromna skarbnica wiedzy. Poświęć dłuższą chwilę na czytanie postów, zobacz jak robią 'to' inni. Możesz też wspomagać się wszelką maścią tutoriali z YouTube. Nie ma się co poddawać, w końcu każdy z nas miał przed sobą ten pierwszy krok. Trochę wiary w siebie i motywacji, a na pewno osiągniesz sukces. I żebyś miał robić ten projekt nawet przez dwa lata, to uwierz - będzie warto.
 4. Szanowny Panie, jest Pan magikiem! Wspaniały model.
 5. Brzmi sensownie. Tak, znam. Dziękuję bardzo
 6. Cześć. Nie bardzo wiem gdzie zadać takie pytanie, więc spróbuję tutaj. Otóż poszukuje linek / przewodów odpowiednich średnicą i wyglądających naturalnie do motocykli w skali 1/12. Te zestawowe zawsze są zbyt grube i wyglądają paskudnie. Czy znacie może jakiś sklep, który posiada taki asortyment?
 7. Widzę, że i Tobie chromy po Alcladzie wychodzą czarne.
 8. Dzięki! Poćwiczę trochę na plastikowych łyżeczkach i może wreszcie polubię się z chromem Alclada
 9. Przygotowuję powierzchnię podkładem Primer and Microfiler Alclad II, kolejno Black Gloss również od Alclad II. Po tych zabiegach mam piękną, czarną i błyszczącą powierzchnię. Nie wychodzi mi jednak malowanie chromem Alclada. Próbowałem różne ciśnienia, od 1 bar do 1,5 bar, ale: albo uda mi się położyć fajną warstwę chromu, jak lustro, ale nazwałbym ją czarnym chromem (jest bardzo ciemny, nienaturalny jakiś taki), albo po położeniu dwóch warstw, chrom Aclada staje się matowy. W pierwszym przypadku lekkie polerowanie samą szmatką ściera cienką warstwę chromu, natomiast w drugim przypadku kompletnie nic nie daje i element pozostaje matowy. Nie wiem gdzie robię błąd, bo przecież Alclad zły nie jest, nie mniej jednak zamówiłem sobie chrom z AK i porównam.
 10. Cześć. Powiedzcie mi proszę, które metalizery w/g Was są najlepsze? Do tej pory miałem okazję użyć AK Interactive Polished Aluminium i siadał pięknie, natomiast z chromem z Alclad II bardzo się nie lubimy. Jakie są Wasze opinie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.