Jump to content

JFM

Members
 • Posts

  154
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

JFM last won the day on October 11 2020

JFM had the most liked content!

Reputation

114 Excellent

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Pruszcz Gdański
 • Interests
  Technika bojowa (L)WP
 • Occupation
  Emeryt

Recent Profile Visitors

972 profile views
 1. JFM

  2K6 Luna

  A wie Kolega może, która Dywizja miała m.in. nr. 66XX?
 2. JFM

  2K6 Luna

  W 1970 roku na jednym z poligonów (...?...) ćwiczyły pododdziały rakietowe WOW, m.in. 5.dywizjon rakiet taktycznych z 1.WDZ. Zdjęcia własność NAC (zasób WAF).
 3. Z miłą chęcią przytulę wersję "R".
 4. JFM

  2K6 Luna

  Eksponat w Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kam. dodatkowo przyozdobiony jest gwiazdkami, które (tak myślę) oznaczają ilość wykonanych strzelań bojowych.
 5. Wystarczy tylko przełożyć koła na 1, 2 i 4 osi.
 6. Nasze chyba miały troszeczkę inne, jakby większe...
 7. Szukam zdjęć T-55AD z charakterystycznym "garbem" z tyłu wierzy. Czy ktoś słyszał, widział, może wie, że uchował się gdzieś jakiś "rodzynek"?
 8. To się Koledze Szupryt`owi wątek rozkręcił...
 9. Nie ma takiej opcji. 8.BDOW została sformowana 1993 roku. W tym czasie nie było już w jednostkach rozpoznawczych czołgów PT-76. Wycofano je w 1974 roku i przekazano do 7.ŁDD i tak powstał 11.bczpł, a w zasadzie został przeformowany z wcześniejszego 11.bczśr - T-54 i T-55 zastały zamienione na PT-76.
 10. Rąb to 5. Saska Dywizja Pancerna, a więc może to wóz z 2.brozp? Ale najprawdopodobniej na którychś ćwiczeniach wprowadzono takie 5. cyfrowe numery taktyczne, bo 7.ŁDD też takie miała (zobacz zdjęcie), nawet gdzieś miałem, ale teraz nie mogę go naleźć, zdjęcie PTSa z dwoma ZPU-2 (lub jak kto woli PKM-2) na pokładzie w czasie desantowania, który również miał taki 5. cyfrowy nr taktyczny.
 11. Jedna z hipotez zakłada, że czołgi z 5.brozp zostały przekazane do jednej z jednostek 7.ŁDD, do której ?; nie wiadomo (...?...). Moim zdaniem gdyby tak było to znak 5.brozp zostałby zamalowany, a tym czasem na dostępnych zdjęciach widzimy i trapez z wpisanym weń spadochronem i kotwicę. Oczywiście mogło tak być, ale ja skłaniam się raczej ku możliwości wypożyczenia czołgów na jakieś konkretne ćwiczenie, jak to miało miejsce np. ze SKOTAMI i w 6.PDPD i 7.ŁDD też (patrz zdjęcie i zobacz opis w wątku BRDM prowadzonym przez Endriu).
 12. Masz u mnie 2x małe na przód i tablice z numerami. Dużej niestety nie mam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.