Jump to content

JFM

Members
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

JFM last won the day on October 11 2020

JFM had the most liked content!

Community Reputation

109 Excellent

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Pruszcz Gdański
 • Interests
  Technika bojowa (L)WP
 • Occupation
  Emeryt

Recent Profile Visitors

853 profile views
 1. Z miłą chęcią przytulę wersję "R".
 2. JFM

  2K6 Luna

  Eksponat w Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kam. dodatkowo przyozdobiony jest gwiazdkami, które (tak myślę) oznaczają ilość wykonanych strzelań bojowych.
 3. Wystarczy tylko przełożyć koła na 1, 2 i 4 osi.
 4. Nasze chyba miały troszeczkę inne, jakby większe...
 5. Szukam zdjęć T-55AD z charakterystycznym "garbem" z tyłu wierzy. Czy ktoś słyszał, widział, może wie, że uchował się gdzieś jakiś "rodzynek"?
 6. To się Koledze Szupryt`owi wątek rozkręcił...
 7. Nie ma takiej opcji. 8.BDOW została sformowana 1993 roku. W tym czasie nie było już w jednostkach rozpoznawczych czołgów PT-76. Wycofano je w 1974 roku i przekazano do 7.ŁDD i tak powstał 11.bczpł, a w zasadzie został przeformowany z wcześniejszego 11.bczśr - T-54 i T-55 zastały zamienione na PT-76.
 8. Rąb to 5. Saska Dywizja Pancerna, a więc może to wóz z 2.brozp? Ale najprawdopodobniej na którychś ćwiczeniach wprowadzono takie 5. cyfrowe numery taktyczne, bo 7.ŁDD też takie miała (zobacz zdjęcie), nawet gdzieś miałem, ale teraz nie mogę go naleźć, zdjęcie PTSa z dwoma ZPU-2 (lub jak kto woli PKM-2) na pokładzie w czasie desantowania, który również miał taki 5. cyfrowy nr taktyczny.
 9. Jedna z hipotez zakłada, że czołgi z 5.brozp zostały przekazane do jednej z jednostek 7.ŁDD, do której ?; nie wiadomo (...?...). Moim zdaniem gdyby tak było to znak 5.brozp zostałby zamalowany, a tym czasem na dostępnych zdjęciach widzimy i trapez z wpisanym weń spadochronem i kotwicę. Oczywiście mogło tak być, ale ja skłaniam się raczej ku możliwości wypożyczenia czołgów na jakieś konkretne ćwiczenie, jak to miało miejsce np. ze SKOTAMI i w 6.PDPD i 7.ŁDD też (patrz zdjęcie i zobacz opis w wątku BRDM prowadzonym przez Endriu).
 10. Masz u mnie 2x małe na przód i tablice z numerami. Dużej niestety nie mam.
 11. To akurat nie moje. Ale tak, chłopak się trochę napracował.
 12. Pokazany wyżej przez Kol. Szupryt`a PT-76B nr 8956 jest JEDYNYM, który dotarł do celu. Jest już na ziemi Duńskiej i będzie prezentowany na wystawie czasowej poświęconej "NASZEJ" 7. Łużyckiej Dywizji Desantowej, która rusza z tego co mi wiadomo w dniu 28 marca br. Skromny wkład w jej zorganizowaniu ma m.in. Stowarzyszenie Żołnierzy i Sympatyków Niebieskich Beretów. Ja zostałem poproszony o oddelegowanie11. wozów ze swojego parku maszyn... Dla zainteresowanych: https://langelandsfortet.dk/udstillinger/ https://www.facebook.com/KoldkrigsmuseumLangelandsfort/
 13. BRAVO! Wystarczy tylko przełożyć gąsienice.
 14. Kolega Michał_G z ust mi wyjął słowa o jedynie słusznej koncepcji malowania... BRAVO Endrju! Zwrócili Koledzy uwagę na znak (szpanerko/bajerancki) namalowany na hełmie generała i jego ekipy w wozie? Sie chłopaki "nosili"...
 15. Nie wiem jak to ugryźć...? Zajrzałem na stronę, którą zaproponował Endrju, a tam to samo zdjęcie, które ja zamieściłem tylko, że podpisane jest, że to ZWD-1 (...?!?...). Ja to zdjęcie znalazłem na stronie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Zegrze, ale na innych stronach też je można znaleźć i z tego co widzę na jednych jest MT-LB R-137, a na innych ZWD-1. I bądź tu mądry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.