Jump to content

johnrambo

Members
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten przeźroczysty odwadniacz - odkręcam zawsze po malowaniu (jest mocno wkręcony), wody tam nie ma takiej by spuścić zaworem na dnie, ale jest zaparowany - jak wyschnie to wkręcam
 2. Dobrze, że sklejasz i to lubisz . Przy następnym trzeba utrzymać nerwy przy obijaniu i będzie ok. (akurat Hummer ma budę z alu, a maskę z kevlaru), dodatkowo proponuję farbę Tamiya lub Mr.Hobby w sprayu - lekkie psiknięcia i modeli będzie o klasę lepszy.
 3. A więc... ten tamiyowski xf-51 kolor jakiś dziwny wyszedł, do tego na górze kadłuba farba osiadła jakaś taka "szorstka" - ale to mój drugi model po kilkunastu latach przerwy, więc nadal próbuję. Ogólnie model spisałem na straty, bo jakiś taki mało szczegółowy mi się wydaje przy nowych produktach. Kupiłem na próbę niepolecane farby a. mig, bo nie mogłem dobrać koloru - o dziwo jakoś poszło, choć samo malowanie ze względu na szybko schnącą farbę w aerografie (mała ilość, częste uzupełnianie) jest powolne. Raczej przerzucę na te farby - przynajmniej do cieniowania i nadania właściwego koloru, dodatkowo powierzchnia jest gładka i ma lekką satynową powierzchnię - co wg. mnie wygląda w przypadku polskich wypolerowanych czołgów - właśnie dobrze. Mycie wamodem niestety zajęło dużo czasu - trzeba się spieszyć z klejeniem modeli, bo mam wrażenie, że czas coraz szybciej leci (na warsztacie na tą chwilę mam Goździka, t-14 Armata oraz Sturmtigera oraz do dokończenia t-72) - nigdy nie sklejałem kilku modeli na raz - ale na forum MW wyczytałem, że można i spróbowałem . Wracając do t-55 - oczywiście nie jest to polski t-55 tylko ruski model udający polski. Kalkomania numer 4778 oczywiście zmarnowana :( , na tej skrzynce na wieży nie przyległa w tym wklęsłym kółku dobrze, mimo zastosowanie płynów przed i po mr.hobby. (Jak by ktoś miał na sprzedaż ten numer - to chętnie odkupię). Ponieważ nie umię profesjonalnie malować modeli - to nie wiem co robić dalej ? Malować to lakierem błyszczącym lub matowym ? Czy jakieś zacieki itp. trzeba robić ? Chętnie poczytam Wasze pomysły jak to dokończyć (Mausa również chętnie bym dokończył). A i jeszcze pytanie techniczne te zbiorniki na paliwo to gdzie mają wlew ?
 4. Fajny, będę obserwował Ja w moim przystopowałem chwilowo, drażni mnie trochę miękki plastik, wnętrza nie robię.
 5. Ja dziś po raz pierwszy użyłem tych farb i muszę przyznać, że nie takie złe. Przeczytałem ten wątek, dodałem LT oraz opóźniacz mr.hobby i małą ilość farby - 10 dużych kropel, bo farba szybko gęstnieje i nie ma sensu dużo ładować do aerografu. Największa zaleta to gotowe kolory, krycie jest delikatne - łatwo się cieniuje, sama farba ma gładką powierzchnię. Jednym zdaniem to trzeba mocno rozcieńczyć małą ilość w pojemniku, wlać do aero i jest ok. Wada to szybkie schnięcie w aero i w związku z tym częste uzupełnianie zbiornika.
 6. Ten karabin to chyba sr-25 - u nas Grom takich używał, a może nadal używa
 7. Fajny . Dorzuć mu betonowa podstawkę.
 8. Ja chyba do kompletu dokupię pasażerów
 9. Mój też chwilowo stoi, mam problem ze spasowaniem tej niskiej przedniej płyty. Ogólnie szczegół ładny, ale plastik miękki i małe nadlewki z łączenia form wszędzie.
 10. Hm...przeróbki, uszy na wieży, skrzynka, te światełko z numerem - nie umiem takich rzeczy 😞 a tu już pomalowany podkładem - to prosty i stary model - na półkę tylko. Na szafie mam T-72 B3 Meng - może przy następnym się postaram. Dlatego nie chcę malować tego na zielono, bo kolejny będzie zielony z braku innych opcji. A nie chcę mieć tylko zielonych na półce. Już jestem połowie sklejania "goździka". Czasu brakuje na porządne sklejanie, ja to po amatorsku sklejam ...
 11. Wiem, dzięki za czujność - ale tego zrobię w niemieckim malowaniu z podstawką z murem berlińskim, tyko muszę figurki upolować. Na gotową Meridę zaczekam z Miniart. Tymczasem próbuję ratować te malowanie jakoś, żeby na półce w kącie postawić. A więc jakieś pseudo cieniowanie robię, mama stwierdziła co on taki czarny... kurczę będę jeszcze rozjaśniał więc . Do rozjaśnienia użyć białej czy jakieś piaskowej ?
 12. Tak wiem, ale to już stary i prosty model - będzie tylko do nauki i na półkę, wiec nie poprawiam, bo na szafie czeka lepszy T-55 AM 2B Takom. Po prostu pozbywam się starych modeli
 13. I kolejny pułkownik do malowania przygotowany - prosto z pudła dołożone tylko gąsienice Friulmodel, lufa Rb, zmieniłem osłonę jarzma, bo zestawowa jakaś wyjątkowo nieudana była (jak widzę model z zestawową to nie mogę się nadziwić, że takie coś z Japonii wyszło) oraz wymęczyłem jakieś tam przewody do granatów dymnych - ale tym razem, po dzisiejszych przygodach z T-55 nie wiem jak pomalować... W planach miał być polski w nowym malowaniu (fot. Tomasz Mroczkowski) - ale ciężko znaleźć układ plam z góry.
 14. więc przyciemniłem trochę i lekko zmieniłem odcień na zielonkawy - wyszedł kolor T-shirt BW- niestety nie udało mi się uchwycić aparatem koloru. Jutro spróbuję jakoś to pociągnąć dalej, może filtr jakiś dać, tylko obawiam się, że wtedy wash będzie mniej widoczny ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.