Jump to content

johnrambo

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Aktualnie od kilku modeli używam Proskit PM-396K - a wcześniej różne złomy się zdarzały- te są ok. Jest szpic, można precyzyjnie od ramki odciąć, do tego sprężyna, więc same się rozwierają. Oczywiście nie tnę nimi ramek na kawałki, żeby się nie tępiły - od tego mam stare.
 2. Witam, oto moje 5 groszy (zbieżne z Waszym) . Nabyłem nowy kompresor Adler Ad-5000 (z butlą 3l.) i lipa ogólnie wyszła (poprzedni kompresor- taki mały membranowy) - w zasadzie działa bez przerwy przy ok 2-2,5 BAR, grzeje się przy tym bardzo. Mam pytanie czy większy zbiornik zmieni coś ? Czy po prostu tak ma być i tyle .
 3. Naprawdę brud jak prawdziwy - jedynie matowe okna zdradzają, że to plastik. Pozdrawiam
 4. Wow ! rewelacja - jedyna kicha to zapięcia w otwartej skrzynce.
 5. Fajny, zastanawiam się nad zakupem- ale chyba trochę przeróbek jest z pudełkowego do polskiej wersji ? Może jest jakaś lista zmian do wykonania ?
 6. ciemno tam i zwykle widać tylko kierowcę- myślę, że figurka kierowcy wystarczy pod warunkiem, że pozostałe włazy będą zamknięte (ciemno).
 7. Super malowanie, świetnie dobrane kolory. Co do tego zdania : "malowanie proponowane w pudle to Paradówa" to mam wątpliwości nie wydaje mi się, że by obecnie Rosjanie ( czy kiedykolwiek ? ) malowali całe pojazdy na paradę inaczej niż zwykle. Nie udało też mi się znaleźć innego malowania Kamaza Tajfuna niż zielone, ale być może takie jest ( gdyby ktoś znalazł fotkę to z chęcią zobaczę, bo mam ten model w przyszłym miesiącu w planie). Koła Zostawiasz z pudełka czy jakaś żywica będzie ? Pozdrawiam. Ps. szkoda,że nie ma warsztatu z Kamaza, bo zainteresowanie jest...
 8. Jednak nabyłem sobie do małych przeróbek tego z Deagostini. Ponadto dziś miałem okazję na żywo pooglądać wyrób Trumpetera 1/16 i tu .....ogromne rozczarowanie, wygląda jak przeciętny model 1/35. Nie znajdziemy tu pięknych spawów, faktur odlewów jak np. w modelach 1/35 Asuka , Tamiya czy najnowszych produktów od Meng lub Takom. A może za dużo sobie wyobrażałem czekając na ten model ?
 9. A dlaczego Uważasz, że koła są od H-T ? Nie jestem pewny, ale koło USA jest na 6 śrub, a Hitlerowskie ;) na 8. -więc inny rozstaw śrub itp. - pewnie nie pasuje.
 10. może ktoś poratować zdjęciem/planem malowania T71m1 w nowym kamuflażu z Braniwewa, bo ze zdjęć brakuje widoku z góry.
 11. Jest jeszcze Tasca 35-027 - również nadaje się na "polskiego"
 12. Mam chwilowo na przechowaniu - oczywiście cały, jeżdżący z rosyjskiej edycji.
 13. widziałem wczoraj na żywo całość. Trzeba pamiętać, że to model RC do zabawy. Ogólnie to wygląda jak przeskalowana Tamiya w 1/35, nawet te same uproszczenia są. Nie jest zły wg. mnie, a jak ktoś chciałby wzbogać o detale to droga wolna. Całość jest jakiegoś stopu aluminium ? - to w RC ma największe znaczenie, bo "bebechy" zawsze znajdą się lepsze. Trumpeter wypuści kiedyś w końcu ale plastikowy - więc tylko na półkę będzie się nadawał. Jeżeli to ma być jak producent zakłada do RC - to jest ok, można spokojnie lepsze malowanie i w teren jazda się bawić
 14. Ja słyszałem , że niedługo ( do maja) mają się pojawić koła do modelu Gaz Tiger 1/35 Meng , bo te fabryczne gumowe nie nadają się do użycia ! Gumowa nadlewka idzie przez całe koło: przez bieżnik (można usunąć) i samą oponę ( a tu lipa bo gumowa nadlewka jest odporna na papier ścierny i nożyk).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.