Skocz do zawartości

Brewster B-339 Buffalo [Tamiya, 1:48]


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

Deibel.jpg

Maszyna z Holenderskich Indii Wschodnich, numer B-3110, należąca do 2-VLG-V stacjonującego w Batavii na Jawie w lutym 1942. Pilot, to chyba najbardziej znany Holender, por. August Deibel.

th_04-3.jpg th_03-2.jpg th_05-3.jpg th_06-3.jpg th_07-2.jpg th_08-2.jpg th_11.jpg th_12-1.jpg th_13-1.jpg th_14-1.jpg

 

Model wykonany prosto z pudła, w całości malowany akrylami Gunze (Hobby Colour). Ogólnie zestaw pomimo zaawansowanego wieku bardzo przyjemny w montażu (zero szpachlówki), chociaż nie pozbawiony wad (część linii występuje w formie wypukłej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Buffalo zawsze mi się podobał, stąd też z przyjemnością oglądnąłem Twój model. Dobra robota

Szkoda, że nie zrobiłeś śladów eksploatacji, czuję że wyglądał by kapitalnie.

Pozdro!

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowe oszklenie faktycznie jest bardzo przejrzyste i do tego dość cienkie. Ponadto wrzucone do pudła maski bardzo ułatwiają jego malowanie (w ogóle jestem zdania, że producenci modeli powinni standardowo dołączać maski do malowania oszklenia).

Jeżeli chodzi o ślady eksploatacji, to może pokuszę się jeszcze o ich zrobienie, chociaż ograniczę się wówczas do okopceń przy wyrzutniku łusek i kolektorach wydechowych. Oczywiście zamieszczę wtedy stosowne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolejnego świetnego modelu w Twojej kolekcji - taki rodzynek wsród Japończyków . Jak dla mnie model - ekstra. Wykonanie standardowo na wysokim poziomie. Ciekawe malowanie dodaje smaczku. Szkoda tylko, że nie relacjonowałeś budowy, bo mam numer SAMI z opisem samolotu, planami, relacją z budowy i artykułem o modelach Buffalo i dodatkach do nich. Gdybym wiedział, że go budujesz, to bym przesłał skan...

 

P.S. Co będzie następne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki rodzynek wsród Japończyków

Czasem trzeba zrobić coś odmiennego, żeby nie oszaleć od jakże pięknych japońskich zieleni, szarości, pomarańczy i aotake-iro Ponadto "rodzynkowatości" nadaje mu jeszcze nietypowa jak dla mnie skala.

 

Szkoda tylko, że nie relacjonowałeś budowy, bo mam numer SAMI z opisem samolotu, planami, relacją z budowy i artykułem o modelach Buffalo i dodatkach do nich. Gdybym wiedział, że go budujesz, to bym przesłał skan...

Relacji nie było, bo model powstawał przez prawie dwa lata, z czego prawie pół roku czekał na położenie kalkomanii. Po prostu sięgałem po niego, aby dać odpocząć oczom zmęczonym skalą 1:72

 

P.S. Co będzie następne?

Mam zamiar dokończyć (zresztą relacjonowanego na forum) Seirana, a potem może zrobię kolejnego Bawoła (ale tym razem w 1:72)?

 

 

p.s. coś mi w tym modelu nie dawało spokoju i już wiem co. Mianowicie niewielki błąd w malowaniu przejścia koloru spodu i kamuflażu w tylnej części kadłuba, który powinien wyglądać tak:

Deibel_a.jpg

Dla wewnętrznego spokoju trzeba to będzie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

Model świetny!

 

Jedna rzecz nie daje mi spokoju, a nie bardzo mam teraz szansę na przeszukiwanie materiałów - czy czasem wersje stosowane przez Holendrów i Angoli nie były pozbawione okna w spodzie kadłuba? Z tego co czytałem, to takie cos miały wersje pokładowe a nie lądowe (to samo się tyczy zasobnika w kabinie za fotelem pilota). Tak pytam z ciekawości.

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie Buffalo oszklenia na spodzie były faktycznie pozbawione. Natomiast w holenderskich zostawiano je w spokoju. Co wyraźnie widać choćby na tym zdjęciu:

oknobuffalo.jpg

Na siłę okno można też zauważyć na tym zdjęciu (w zaznaczonym obszarze widać ciemniejszy fragment, na oko odpowiadający długości okna):

oknobuffalo1.jpg

 

Jeżeli chodzi o wyposażenie morskie, czyli hak do lądowania na lotniskowcu, zasobnik z tratwą ratunkową to zarówno brytyjskie jak i holenderskie wersje go nie posiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.