Skocz do zawartości

Dodge Viper SRT-10 (1:25 Revell)


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja - przednie lampy czekają na klosze

viper-45.jpg

Wkleiłem przednią szybę i dodałem też brakujące wycieraczki (podziękowania dla koksika)

- oryginalnie Revell dał je w formie odlewu razem z karoserią więc je wyciąłem...

viper-44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaczynam kończyć...

viper-46.jpg

viper-47.jpg

viper-48.jpg

Pozostało wklejenie lusterka wstecznego, końcówek wydechów, założenie maski, wyczyszczenie resztek pasty ze szczelin i galeria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie bezbarwnego guzne, jako że położony jest u Ciebie wzorowo a mi to jakoś nie bardzo wychodzi - czy używałeś do niego opóźniacza i ile warstw położyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy używałeś do niego opóźniacza i ile warstw położyłeś ?

Nie używam opóźniacza - stosuję rozcieńczalnik własnej produkcji = 5 części toluenu, 3 części octanu butylowego, 2 części acetonu czyli coś na wzór rozcieńczalnika Nitro.

Clear to bezbarwny C155 + 3 części rozcieńczalnika - kładę "półmokre", cienkie warstwy - na tym modelu jest 5 lub 6 warstw.

Jedna warstwa to 7 ml lakieru (jedno napełnienie zbiorniczka aero) na wszystkich elementach do pomalowania czyli kasta, lusterka i maska.

Ciśnienie = 20 Mpa, odległość = 10-15 cm, aero = Gunze Mr. Hobby PS-268 Procon Boy SQ z dyszą 0,4 przewierconą do 0,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluen, octany i aceton to podstawowe składniki rozcieńczalników do farb typu nitro (czyli dawne samochodowe i modelarskie akryle typu C czyli celulozowe).

Octan butylowy i octan etylowy to np. bezacetonowe zmywacze do lakierów do paznokci lub... "cienkie" kleje do modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tak zmęczyłem DOT-em swój pierwszy model,że aż sie plastik zniekształcił, a i tak nadal jestem głupi i ponoć takim człowiek umiera , ale nic, nie poddaje się i walcze dalej , może następny będzie bardziej udany póki co męcze nadal ten pierwszy, na czym trzeba potestować farby , rozcieńczalniki itp historie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego czego udało Ci się dokonać z takim paściem jakim jest ten model w wersji Revella.

 

Gratuluję i czekam na galerie

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Model wygląda powalająco. Za wąski jestem w uszach, żeby fachowo się tu wypowiadać, ale skoro zastanawia mnie czy link:http://www.netcarshow.com/dodge/2003-viper_srt10/1024x768/wallpaper_21.htm to prawdziwe auto czy twój Viper to znaczy, że jest prze-realistycznie. Mam tylko pytanie o linie podziału. Jak zrobiłeś je na Viperku?

 

Pzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie o linie podziału. Jak zrobiłeś je na Viperku?

1. igłą od starego aerografu pogłębiłem do prawie przecięcia plastiku

2. po pomalowaniu kolorem igłą ze strzykawką zapuściłem dosyć mocno rozcieńczoną czarną farbę akrylową Vallejo - nadmiar wytarłem wykałaczką

3. po pomalowaniu bezbarwnym i polerce - czynność z czarną farbą powtórzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuen a jaka jest kolejność malowania linii podziału w przypadku metaliku, czy robi się je po nałożeniu bazy , czy dopiero po nałożeniu bezbarwnego lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie linie podziału to symulacja faktycznych podziałów pomiędzy elementami. Skoro nie są rozdzielone to czarną linią symuluje się "czeluść" pomiędzy elementami - w wąskiej szczelinie światło nie odbija się w takim stopniu jak od powierzchni bliższych wzrokowi i wygląda to jakby było tam czarne tło...

Dlatego na dno szczeliny wpuszczam czarną, matową farbę - matowa dodatkowo osłabia efekt odbicia światła dzięki czemu linia podziału wygląda jak szczelina pomiędzy elementami.

Moja kolejność jest taka jak opisałem wcześniej - czarna na bazę a następnie na wypolerowany bezbarwny.

Gdyby dać pod bezbarwny to linie świeciłyby się...

Do ciemnych kolorów dawałem czarną zaś do jasnych - żółty i czerwony - szarą z dodatkiem matującym.

liniepodziau.jpg

W tym wypadku i tak linie wyglądają na czarne - efekt kontrastu z żółtym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.