Skocz do zawartości

Tiger I late DML


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

ciagne dalej, lepsze fotki w swietle dziennym zapodaje.

 

DSC01051.JPG

 

DSC01049.JPG

 

i faktyczny update prac czyli pobrudzone podwozie i przykurzone boki, uzylem kleju, maki a potem braz rozjasniany i przyciemniany. Obraz juz w sumie nieaktualny bo potem przyszly jeszcze pigmenty.

 

DSC01052.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

DSC01113.JPG

 

Jak widać tygrys stoi juz o wlasnych siłach tylko narazie bez butów. Pewnie jutro juz zaloze mu buty. koła dostaly obicia, wash i mat wiec czekaja tylko na gasienice. Nadal nie mam tych cholernych kalek >:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozyłem tracki, nawet gładko poszło, po wstepnym montazu wyszlo ze zeby gasienica dobrze sie ukladała i nie byla za luzna musi miec 90 ogniw. Troszke go poobijałem gąbką, reszta roboty pedzelkiem.

 

DSC01116.JPG

 

DSC01122.JPG

 

DSC01126.JPG

 

DSC01124.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie gdzie obicia bo kurcze nie widzę...

 

Mam nadzieję że go pobrudzisz bo na razie jak z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kij z tymi kalkami, zrobie szablony i oznaczenia namaluje sam, a godlo recznie malowane jak kinderniespodzianka :] w najblizszym czasie nalezy sie spodziewac zdjec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo, widzisz, zimmerit fabryczny mnie ogranicza ;P poza tym nie chcialbym przesadzic.

 

Chodziło mi o obicia pancerza, blachy

Mam tego tigerka i wiem że zimmeritu nie da rady obić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać to by pewnie dało ale nie chciałem spaprać, chodzilo mi o to ze skoro zimmerit jest w stanie nienaruszonym to nielogiczne bedzie zbytnie obtłuczenie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01132.JPG

 

DSC01133.JPG

 

Jak widać sa jednak kalki made by bison decals. krzyż na boku namalowany z szablonu z taśmy klejacej, jeszcze tylko zostalo zrobic taki sam po drugiej stronie i domalować pedzlem cyfry na ogniwach zaslaniajacych nr z drugiej strony wiezy. Jest dobrze, kolejny krok do przodu. zdjecia na szybko, dlatego taka lipa.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak widać sa jednak kalki made by bison decals.

Jak oceniasz jakość tych kalek? Dobrze się układają na nierównościach zimmeritu? Pytam ponieważ zastanawiam się nad zakupem tych kalek tylko do Pantery.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz jakość tych kalek? Dobrze się układają na nierównościach zimmeritu?

 

Oceniam bardzo dobrze, sa ciensze niz zestawowe kalki dragona, jak dla mnie bardzo dobry produkt. Tak czy siak i tak sie je dosyc niewdziecznie kladzie na ten zimmerit fabryczny dragona, plynu pod kalki nie stosowalem ale za to na kalki poszlo sporo microsola zeby zmiekly.

 

tymczasem daje lepsze fotki z malym postepem prac, doszedl nr na gaskach celowo malowany dosyc niedbale, drucik trzymajacy gasienice i brakujacy krzyz po boku.

 

DSC01142.JPG

 

DSC01140.JPG

 

DSC01141.JPG

 

DSC01139.JPG

 

DSC01136.JPG

 

pozostaje popracowac nad obiciami i wash + jakies zabiegi olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to ustrojstwo. Mówię o czysto modelarskim aspekcie oczywiście, bo sam pojazd... zieeeeew. Ładnie pomalowany, ciekawe kamo, koła fajnie wyglądają też. Czym malowałeś gąski? Vallejo Track Primer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.